CNN Prima News závazky

závazky

Výpis příspěvků ke štítku „závazky“

Putin uklidnil odběratele plynu. Gazprom bude plnit své závazky, prohlásil

20. července 2022 00:00

Ruský prezident Vladimir Putin v úterý prohlásil, že ruská státní plynárenská společnost Gazprom je připravena dostát svým závazkům ve vývozu plynu. Informovala o tom agentura Reuters. Před novináři po své návštěvě Teheránu šéf Kremlu rovněž uvedl, že Gazprom nenese vinu za snížení tranzitní kapacity plynu, včetně uzavření jedné z tras přes Ukrajinu do Evropy Kyjevem.

Chystá se další zvýhodnění dlužníků, varují experti. Poslanci posoudí novelu exekucí

13. dubna 2021 22:15

V Poslanecké sněmovně se tento týden mají projednávat dvě novely klíčových zákonů upravujících vymáhání dluhů: exekučního řádu a insolvenčního zákona. Někteří experti ale varují, že navrhované změny mohou negativně dopadnout na řadu věřitelů, kterým se může ztížit vymáhání pohledávek po svých dlužnících. Nejde jen o finanční instituce, ale zejména o obyčejné podnikatele, obce, zdravotní pojišťovny nebo matky vymáhající výživné či bytová družstva a společenství vlastníků bytových jednotek.

Na Smartwings a ČSA teď nelze vyhlásit úpadek, soud oznámil mimořádné moratorium

27. srpna 2020 18:40

Městský soud v Praze vyhověl žádosti Českých aerolinií a Smartwings a vyhlásil mimořádné moratorium, tedy odložení splatnosti dluhů, kvůli koronaviru. Mimořádné moratorium platí na maximálně tři měsíce, lze ho ještě za mimořádných okolností o čtvrt roku prodloužit. Vyplývá to z dokumentů, které soud zveřejnil v insolvenčním rejstříku. Jako první o tom informoval server Zdopravy.cz. Letadla obou firem budou dál létat.