CNN Prima News Zbyněk Stanjura

Zbyněk Stanjura

Výpis příspěvků ke štítku „Zbyněk Stanjura“

Každá podpora má své limity, vzkázal farmářům Výborný. Čeká je ještě horší rok než loni?

Loni se náš zisk propadl o 45 procent, letos to bude asi ještě horší, řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS prezident Agrární komory Jan Doležal. Šéf zemědělců také z toho důvodu ve středu vyjednával s členy vlády o podpoře sektoru. Jeden z účastníků setkání, ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL), však na CNN Prima NEWS uvedl, že každá podpora má své limity.

Státy EU potvrdily migrační pakt, Češi se zdrželi. Migraci chceme čelit důrazněji, řekl Stanjura

Aktualizováno

Členské státy EU v úterý na jednání v Bruselu definitivně potvrdily už dříve odsouhlasený migrační balíček. Češi se ve všech deseti hlasováních zdrželi. Stejnou pozici drží česká vláda už od února, kdy po analýze všech dokumentů dospěla k závěru, že finální podoba paktu o migraci a azylu je pro Českou republiku horší než ta, na níž se Česko podílelo v době svého předsednictví v druhé polovině roku 2022. Ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) uvedl, že Česko chce nelegální migraci čelit důrazněji. Proti všem částem migračního paktu hlasovaly Maďarsko a Polsko, některé z předpisů nepodpořily ani Slovensko či Rakousko.

Nákupy benzinek či podpora pro umělce bez práce. ODS si zahrává, varují politologové

Ačkoliv ODS sní o malém státu, privatizaci nebo rušení ministerstev, reálně se naopak obrací k levicové politice. Místo svých plánů totiž nakupuje benzinové stanice nebo nově zřizuje státní podporu pro umělce. Politologové oslovení redakcí CNN Prima NEWS se shodují, že ODS si velmi zahrává se zbytkem svých skalních voličů. Zároveň strana často podléhá lobbistickým zájmům.

Zavedeme EET druhé generace, tvrdí Schillerová. Je to šikanózní nástroj, řekl Stanjura

Až budeme u vlády, opět zavedeme elektronickou evidenci tržeb, tvrdí hnutí ANO. Krátce poté, co nejsilnější opoziční strana slibovala revizi všech zákonů spojených s konsolidačním balíčkem, zveřejňuje potenciální vítěz příštích parlamentních voleb další plán. Šéfka poslanců hnutí ANO Alena Schillerová prý už začala pracovat na přípravě nové generace EET. Celý systém je ale podle ministra financí Zbyňka Stanjury „šikanózní nástroj“.

Proč stát pokračuje v nevýnosné dani? Windfall tax zřejmě padne na vybrané firmy i letos

Ani letos si firmy neodpočinou od tzv. windfall tax. Stát chce pokračovat ve výběru daně z neočekávaných zisků kvůli tomu, že se jejím prostřednictvím nepodařilo získat dost peněz. Pokud by se ale nakonec podařilo zajistit 17 miliard korun, mohla by se daň v příštím roce neplatit. Podle odborníků by však měla být zrušena už nyní, protože v dobách příznivých cen energií stát už mimořádný příjem nepotřebuje.

Vláda se tvrdě pře o ministerstva. Strany před volbami ztrácí nervy, míní politologové

Sporů uvnitř koalice přibývá. Jedním z nich rozpoutal nedávný výrok ministra financí Zbyňka Stanjury (ODS), který řekl, že by nic neměl proti zrušení ministerstva pro místní rozvoj a sloučení dalších resortů dohromady. Mezi politiky to vře i kvůli novele zákoníku práce. Podle politologů jsou spory součástí kampaně před evropskými volbami.

Výpověď bez udání důvodu narazila u všech stran. Poškodí maminky a studenty, říká Schillerová

S návrhem šéfa resortu financí Zbyňka Stanjury (ODS), týkajícím se možnosti zakotvení okamžité výpovědi bez udání důvodu v zákoníku práce, nesouhlasí místopředsedkyně hnutí ANO Alena Schillerová. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS upozornila, že by na to doplatily akorát maminky s často nemocnými dětmi nebo studenti. Proti byl i člen sněmovního rozpočtového výboru Michael Kohajda (za KDU-ČSL), místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Věra Kovářová (STAN) či předseda poslaneckého klubu Radim Fiala (SPD).

Fiala z SPD: Kde jsou byty, které Bartoš sliboval? Měl by být aktivnější, připustil Kohajda

Ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš (Piráti) by na svém resortu měl být aktivnější, pronesl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS Michael Kohajda za koaliční KDU-ČSL. Šéfa Pirátů zkritizoval také předseda poslaneckého klubu SPD Radim Fiala, který připomněl jeho volební slogan, na kterém Piráti slibovali výstavbu deseti tisíc bytů. „Kde jsou?“ tázal se Fiala. Bartoše se naopak zastala první místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Věra Kovářová (STAN). Téma, zda je jeho úřad potřebný, ve veřejném prostoru zvedl ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS).

Stanjura k penzijní reformě: ANO nechce dělat kompromisy. Promluvil i o okamžitých výpovědích

První dojmy po jednání zástupců vlády a opozice u prezidenta k penzijní reformě byly skvělé, dohodu s opozicí ale nevidím. V pořadu Co na to ministr na CNN Prima NEWS to uvedl šéf resortu financí Zbyněk Stanjura (ODS). Podotkl, že hnutí ANO nechce změnu, a tak se „těžko dělá kompromis“. Zdůraznil také, že jeho návrh na okamžité výpovědi bez udání důvodu je výhodný pro zaměstnance i zaměstnavatele. „Byly by s vysokým odstupným, šest až osm měsíčních platů,“ vysvětlil. Přiznal však, že v kabinetu na tomto bodě nepanuje shoda.

Kučera: TOP 09 podpoří snadnější propouštění. Firmy najmou Filipínce, varuje Fiala z SPD

Firmy by se mohly snáze zbavovat svých zaměstnanců a český trh práce by se mohl znovu rozhýbat. S návrhem ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečky (KDU-ČSL) souhlasí člen TOP 09 Michal Kučera, který by pro tento nápad zvedl ruku. Se záměrem ale ostře nesouhlasí místopředseda SPD Radim Fiala, podle kterého by se firmy zbavily českých zaměstnanců a poohlížely by se po cizincích. Politici se o tom přeli v Partii Terezie Tománkové.