CNN Prima News Zbyněk Stanjura

Zbyněk Stanjura

Výpis příspěvků ke štítku „Zbyněk Stanjura“

Státní kasa má za leden schodek 6,8 miliardy korun. Loni byla i díky provizoriu v plusu

1. února 2023 14:07

Státní rozpočet skončil v lednu ve schodku 6,8 miliardy korun. Ve středu o tom informovalo ministerstvo financí. Loni v lednu bylo lednové hospodaření státu přebytkové, výsledek 3,9 miliardy ale byl ovlivněn rozpočtovým provizoriem, které omezilo výdaje státu na dvanáctinu rozpočtu roku 2021. Podle ministra financí Zbyňka Stanjury jde o důsledek kompenzací za vysoké ceny energií.

Vulgární Stanjura, Válek jako Leopard a vzkaz morseovkou. Jaké hlášky zazněly ve Sněmovně?

19. ledna 2023 11:54

Nekonečné jednání Poslanecké sněmovny o nedůvěře vládě přineslo hned několik úsměvných momentů. A to i přesto, že se schůze nezúčastnil předseda nejsilnější opoziční strany hnutí ANO Andrej Babiš, známý svojí prostořekostí. Zastoupili ho jeho kolegové z Poslanecké sněmovny. Jaké nejbizarnější hlášky ve Sněmovně zazněly?

Stanjurův plán by rozjel zdražování. DPH na knihy nebo ubytování by byly nejvyšší v Evropě

15. ledna 2023 19:14

Pokud by prošla vize ministra financí Zbyňka Stanjury (ODS) na úpravy sazeb daně z přidané hodnoty, patrně by vyvolala další zdražování. Tvrdí to ekonom Lukáš Kovanda i zástupci oborů, jejichž produkty jsou nyní ve snížené sazbě deseti procent. Vytvořením nové sazby kolem 13 procent by Česká republika měla rázem nejvyšší sníženou sazbu DPH. Změna by padla negativně na knihy, léky, kojeneckou výživu, ubytování i gastronomii. Stanjura se hájí snahou o zjednodušení systému, své argumenty vysvětloval i v Partii na CNN Prima NEWS.

Hádka o pivo v Partii: Pití k jídlu? Co když si dám tři, zkoušel Stanjura Schillerovou

15. ledna 2023 12:29

Co když si dám k obědu tři piva? Ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) a šéfka poslanců ANO Alena Schillerová se pohádali kvůli DPH v nedělní Partii Terezie Tománkové televize CNN Prima NEWS. Stanjura obhajoval svůj plán zjednodušit systém DPH na příkladu piva, které spadá do všech třech kategorií této daně, navíc je devět možností, které musí prodávající posuzovat.

Stanjura zaútočil: Agent KGB je prezidentem Ruska, agent StB chce být prezidentem Česka

15. ledna 2023 11:44

Agent KGB je prezidentem Ruska, agent StB chce být prezidentem Česka, prohlásil ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) v nedělní Partii Terezie Tománkové televize CNN Prima NEWS. Vrátil tak útok šéfovi ANO Andreji Babišovi, který v sobotu po vyhlášení výsledků prvního kola prezidentských voleb útočil na protikandidáta Petra Pavla. Přirovnal ho k Vladimiru Putinovi. „Andrej Babiš není agent StB, vyhrál tři soudy,“ bránila svého šéfa Alena Schillerová (ANO). Babiš je ale dál na Slovensku veden ve svazcích StB jako agent, naposledy jeho žalobu soud zamítl v červnu 2022.

Sledujte Partii se Stanjurou a Schillerovou. Jak vidí závěr voleb a kde může Česko ušetřit?

14. ledna 2023 10:59
Aktualizováno

Jak Česko zvládne druhé kolo prezidentské volby? Kde ušetřit 70 miliard a zdraží letos pivo? Hosty Partie Terezie Tománkové byli ministr financí z ODS Zbyněk Stanjura a předsedkyně poslaneckého klubu hnutí ANO Alena Schillerová. Ve druhé části pořadu proběhla velká politická diskuse, ve které vystoupí Věra Kovářová z hnutí STAN, Tomáš Zdechovský z KDU-ČSL, Radek Vondráček z ANO a Ivan David z SPD.

Snížení DPH ušetří státní kase, tvrdí Stanjura. Zdraží léky i knihy, kontruje opozice

10. ledna 2023 22:29

Vláda chystá změny v systému daně z přidané hodnoty. Ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) už dříve naznačoval, že by kvůli zjednodušení preferoval sloučení dvou snížených sazeb do jedné. Podle šéfa státní kasy by mohla nově být 13 nebo 14 %. Opozice i ekonomové ale varují, že by to přineslo zdražení. A to například u léků, knih nebo vodného a stočného.

Neshody v koalici? Jurečka by si měl přečíst program, za který kandidoval, říká Skopeček

22. prosince 2022 23:10

Na řešení rovnice zahrnující úsporná opatření na straně jedné a státní podporu v době krize na straně druhé se v poslední době nedokážou shodnou ani jednotliví členové vládní koalice. Další olej do ohně v tomto ohledu v pořadu 360° na CNN Prima NEWS přilil místopředseda Sněmovny Jan Skopeček (ODS) prosazující konsolidaci veřejných rozpočtů. Na adresu ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečky, jenž o omezování některých podpor nechce ani slyšet, prohlásil, že by si měl předseda KDU-ČSL přečíst programové prohlášení, za které v rámci Spolu kandidoval.

Minimální mzda vzroste na 17 300 korun. Návrh zvýšení tarifů pro pedagogy vláda nevyslyšela

21. prosince 2022 16:16

Minimální mzda se od ledna v Česku zvedne o 1 100 korun na 17 300 korun. Z osmi stupňů zaručených mezd, které se vyplácejí podle náročnosti, odbornosti a odpovědnosti práce, se upraví jen dva. Nejnižší, který odpovídá minimální mzdě, se tak zvedne na 17 300 korun. Nejvyšší, který je na dvojnásobku minimálního výdělku, se dostane z 32 400 na 34 600 korun. Nařízení schválila ve středu vláda. Na tiskové konferenci po jednání kabinetu ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL) také uvedl, že peníze, o které se od ledna 2023 zvýší platy pedagogických pracovníků, půjdou jen na odměny.