CNN Prima News Zdeněk Nytra

Zdeněk Nytra

Výpis příspěvků ke štítku „Zdeněk Nytra“

Pád ostravských hutí? Síkelova arogantnost je trapná, tvrdí Balaštíková. Nytra vládu hájil

Hutě Liberty Steel Ostrava dluží dodavateli energií dvě miliardy korun a panují obavy, že zkrachují. Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (za STAN) jednal ve středu s jejich vedením, přičemž odmítl, že by stát nyní do společnosti nalil peníze, „jak by postupovala minulá vláda“. Členka sněmovního rozpočtového výboru Margita Balaštíková (ANO) jeho prohlášení označila v pořadu 360° na CNN Prima NEWS za arogantní a trapná. Podle ní nese zodpovědnost za situaci on. Předseda senátorského klubu ODS a TOP 09 Zdeněk Nytra ale podotkl, že státní záruku ve výši 1,6 miliardy korun podepsal již předchozí ministr Karel Havlíček. Pomoc státu by podle něj neměla smysl.

Fiala z SPD: Koalice hrou se sazbami kryje růst daní. Musíme udělat pořádek, namítl Nytra

Koaliční hra se sazbami je synonymem pro zvyšování daní. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to uvedl poslanec SPD Radim Fiala. Pronesl, že v případě, kdy by sazby byly pouze dvě, nebo by vznikla nová 14procentní, vytáhne vláda z kapes daňových poplatníků další miliardy. Senátor ODS Zdeněk Nytra oponoval tím, že záměrem není navýšit příjmy rozpočtu, ale „udělat pořádek“. V rámci daní je tam prý řada nelogičností.

Juchelka: Ať se DPH nezvyšuje vůbec. Bez daní nezbydou peníze na policii, reagoval Nytra

V tuto chvíli bych daně nezvyšoval vůbec, ale zůstal na tom, na čem jsme. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to uvedl stínový ministr práce Aleš Juchelka (ANO). „Bavme se naopak o tom, proč nezlevníme DPH jako v okolních státech,“ prohlásil. Současně vládě pak vytkl špatnou komunikaci s veřejností. Předseda senátorského klubu ODS a TOP 09 Zdeněk Nytra (ODS) na to ironicky reagoval se slovy, že daně můžeme zrušit úplně. V takovém případě ale podle něj nezbydou peníze například na složky Integrovaného záchranného systému (IZS).

Sníženou valorizaci Senát nejspíše schválí. Pro návrh zvedne ruku většina vládních klubů

Senátoři z vládních stran většinově podpoří sníženou valorizaci penzí. Pro zvednou ruku zástupci horní komory z klubů Starostové a nezávislí, ODS a TOP 09 a KDU-ČSL a nezávislí. Hlasování ale nebude jednotné, někteří vládní senátoři novelu zákona odmítnou. Předseda nejsilnější frakce v Senátu Zdeněk Nytra (ODS) uvedl, že diskuze o návrhu trvala téměř tři hodiny.

Střet senátorů: Hilšer kritizuje způsob valorizace důchodů. Výjimečná doba, hájí novelu Nytra

Pravidla pro valorizaci důchodů nejsou tabu, měla by ale být schvalována řádně. Tak odůvodnil svůj negativní postoj k vládní novele senátor Marek Hilšer (MHS). Jeho kolega Zdeněk Nytra (ODS) návrh hájil s tím, že jde o výjimečnou situaci. Veřejné finance jsou na tom podle něj tak špatně, že by jinak musel stát omezit jiné služby ohrožených skupin obyvatel, jakými jsou například invalidé nebo matky s dětmi. Členové horní komory Parlamentu o tématu debatovali ve Zprávách Plus na CNN Prima NEWS.

Vládní senátor ostře: Změna důchodů je protiústavní. Pohrdání seniory, zuří Jermanová

Snahu vlády o snížení červnové valorizace důchodů kritizují i někteří politici z pětikoalice. Například senátor Michael Canov (SLK) v pořadu 360° na CNN Prima NEWS označil zmíněný návrh za protiústavní. Stejného názoru je v tomto případě i opoziční poslankyně Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO). Naopak zastání vládní koalice našla u senátora Zdeňka Nytry (ODS).

Nárok na předčasný důchod mají mít kromě záchranářů i podnikoví hasiči, schválili poslanci

Možnost předčasného odchodu do důchodu bez krácení penze zřejmě budou mít od příštího roku nově vedle zdravotnických záchranářů také podnikoví hasiči. Okruh lidí s nárokem v úterý Sněmovna rozšířila v důchodové novele na návrh senátorů. Předloha měla původně jen opravovat dříve přijatou, ale nepoužitelnou úpravu předčasných záchranářských penzí. Nyní ji dostane k podpisu prezident.

Kde demokracie nedává smysl. Okrsek 8013, účast 1,57 %, volilo 12 voličů ze 764

Všeobecné, rovné a přímé volební právo tajným hlasováním. Přesně tak zní ústavní zásady volebního práva. V ostravském volebním okrsku číslo 8013 tyhle zásady postrádají smysl, o demokratické hlasování tam skoro nikdo nestojí. Účast u druhého kola senátních voleb byla směšná, k urnám přišlo jen 1,57 % oprávněných voličů. „Já jsem vůbec nevěděla, že jsou nějaké volby. Nikde to tu nebylo vyvěšené,“ říká 27letá Markéta Žigová z Jílové ulice v Ostravě-Přívoze.

Potřebujeme vládu odborníků. Fialův kabinet musí odstoupit, žádá viroložka Zelená

Drahé energie nadále sužují Českou republiku. Zaspala vláda v boji proti raketově se zvyšujícím cenám? I o tom diskutovali tři moravskoslezští kandidáti do Senátu v pořadu Divoká karta na CNN Prima NEWS. Pozvání přijala viroložka Hana Zelená (za PRO), bývalá zastupitelka Moravskoslezského kraje Liana Janáčková (za PRO Zdraví) a senátor Zdeněk Nytra (ODS).

Česko bez plynu z Ruska? Těžko si představit, že by republika zimu přežila, varuje senátor

Strach, že Rusko po plánované odstávce plynovodu Nord Stream 1 neobnoví dodávky do Evropy, postupně sílí. Senátor Zdeněk Nytra (ODS) v pořadu K věci na CNN Prima NEWS prohlásil, že pokud k černému scénáři dojde, Česká republika bez jiného řešení jen těžko přežije. Proto je důležité, aby se Evropa na takovou možnost v řádů dnů nebo jednotek týdnů připravila.