CNN Prima News Zdeněk Nytra

Zdeněk Nytra

Výpis příspěvků ke štítku „Zdeněk Nytra“

Nacher: Lidé se bojí přiznat k volbě Babiše. U maturity by propadl, kritizoval šéfa ANO Lochman

25. ledna 2023 23:39

Kandidát na prezidenta Andrej Babiš (ANO) ve středečním Superduelu na CNN Prima NEWS odpovídal vyhýbavě, u maturity by ho vyhodili, řekl v pořadu 360° vládní poslanec Ondřej Lochman (STAN). Jeho opoziční kolega Patrik Nacher (za ANO) ale předsedu hnutí hájil a uvedl, že v dnešní rozdělené společnosti se lidé bojí přiznat, koho volí.

Nárok na předčasný důchod mají mít kromě záchranářů i podnikoví hasiči, schválili poslanci

13. prosince 2022 17:40

Možnost předčasného odchodu do důchodu bez krácení penze zřejmě budou mít od příštího roku nově vedle zdravotnických záchranářů také podnikoví hasiči. Okruh lidí s nárokem v úterý Sněmovna rozšířila v důchodové novele na návrh senátorů. Předloha měla původně jen opravovat dříve přijatou, ale nepoužitelnou úpravu předčasných záchranářských penzí. Nyní ji dostane k podpisu prezident.

Kde demokracie nedává smysl. Okrsek 8013, účast 1,57 %, volilo 12 voličů ze 764

2. října 2022 07:12

Všeobecné, rovné a přímé volební právo tajným hlasováním. Přesně tak zní ústavní zásady volebního práva. V ostravském volebním okrsku číslo 8013 tyhle zásady postrádají smysl, o demokratické hlasování tam skoro nikdo nestojí. Účast u druhého kola senátních voleb byla směšná, k urnám přišlo jen 1,57 % oprávněných voličů. „Já jsem vůbec nevěděla, že jsou nějaké volby. Nikde to tu nebylo vyvěšené,“ říká 27letá Markéta Žigová z Jílové ulice v Ostravě-Přívoze.

Potřebujeme vládu odborníků. Fialův kabinet musí odstoupit, žádá viroložka Zelená

3. září 2022 09:15

Drahé energie nadále sužují Českou republiku. Zaspala vláda v boji proti raketově se zvyšujícím cenám? I o tom diskutovali tři moravskoslezští kandidáti do Senátu v pořadu Divoká karta na CNN Prima NEWS. Pozvání přijala viroložka Hana Zelená (za PRO), bývalá zastupitelka Moravskoslezského kraje Liana Janáčková (za PRO Zdraví) a senátor Zdeněk Nytra (ODS).

Hašení požáru u Hřenska komplikuje covid. Hodila by se nová hasičská letadla, říká senátor

4. srpna 2022 13:09

V Národním parku České Švýcarsko pokračuje práce hasičů, na místě je jich asi tisícovka. Kromě počasí jim situaci komplikuje nově i koronavirus, který se mezi hasiči začal šířit, popsal místostarosta Hřenska Robert Mareš (nestr. za STAN). Senátor Zdeněk Nytra (ODS) pak doplnil, že do budoucna by se Česku hodila nová letecká technika.

Česko bez plynu z Ruska? Těžko si představit, že by republika zimu přežila, varuje senátor

15. července 2022 20:31

Strach, že Rusko po plánované odstávce plynovodu Nord Stream 1 neobnoví dodávky do Evropy, postupně sílí. Senátor Zdeněk Nytra (ODS) v pořadu K věci na CNN Prima NEWS prohlásil, že pokud k černému scénáři dojde, Česká republika bez jiného řešení jen těžko přežije. Proto je důležité, aby se Evropa na takovou možnost v řádů dnů nebo jednotek týdnů připravila.

Senát umožnil zmrazení platů ústavních činitelů. Soudcovská unie ostře protestuje

20. ledna 2022 13:23

Senát ve čtvrtek umožnil přijetí novely, která má pro letošní rok zmrazit platy všech ústavních činitelů na loňské úrovni. Rozhodl tak na návrh ODS navzdory doporučení svých výborů, podle nichž je novela protiústavní vzhledem ke snížení příjmů soudců. Novelu, kterou zástupci justice zřejmě napadnou u Ústavního soudu, tak nyní dostane k podpisu prezident Miloš Zeman. Ten už v neděli oznámil, že návrh podepíše a nebude jej vetovat.

Vlastizrada a neschopnost. Část opozice našla důvody pro odvolání Zemana, plánuje žalobu

23. dubna 2021 07:49

V poslaneckých a senátorských kruzích se hovoří o možnosti, že by prezident Miloš Zeman mohl být ze své funkce sesazen. Podle některých opozičních politiků se totiž chová vlastizrádně a jeho působení na nejvyšším ústavním postu zaslouží ukončení. V nedávném rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekl senátor Tomáš Czernin (TOP 09).