reklama
CNN Prima News Zdeněk Štybar

Zdeněk Štybar

Výpis příspěvků ke štítku „Zdeněk Štybar“

První den olympiády: Kdo z Čechů postupuje dál a kdo se s Tokiem loučí?

24. července 2021 19:14

První den soutěží na olympijských hrách v Tokiu dopadl dobře pro české tenistky. Barbora Krejčíková a Markéta Vondroušová se mohou těšit na druhé kolo. První zápas pingpongového turnaje zvládl Lubomír Jančařík, na veslařské regatě slavily postup tři ze čtyř českých posádek. Cyklista Michael Kukrle zanechal ve svém závodě na 230 kilometrů velmi výraznou stopu, třebaže nakonec nedosáhl na medaili.

Třetí den olympiády: Stoprocentní český tenis a vítězství basketbalistů

24. července 2021 04:31

Nedělní soutěže už znají své první vítěze. Vstup do turnaje slaví čeští basketbalisté výhrou nad Íránem, ač ne tak výrazným, jak se v první polovině zápasu zdálo. O fenomenální úspěchy se postaraly české tenistky, které své čtyři nedělní zápasy ve výhry a všechny v singlu i deblu postupují do dalšího kola. Jejich úspěch ve večerním duelu postupem do druhého kola podtrhl Tomáš Macháč. Kanoista Lukáš Rohan i kajakářka Kateřina Minařík Kudějová bez problémů postoupili do semifinále.

Češi na olympiádě: Zdeněk Štybar chce po problémech se srdcem útočit na elitní desítku

21. července 2021 23:23

Cyklsitu Zdeňka Štybara čekají druhé olympijské hry v kariéře. V Tokiu chce v silničním závodě bojovat o elitní desítku, rok 2021 je pro něj ale specifický. Ještě před čtyřmi měsíci hrozilo, že kvůli problémům se srdcem ukončí kariéru. Z českých závodníků je 35letý bývalý cyklokrosař největší nadějí.

Srdce řeklo ne. Štybara přibrzdila arytmie, ale rozhodně nekončí: Chci ještě monument

4. dubna 2021 08:53

V neděli dopoledne měl z Antverp vyrazit na 267 kilometrů dlouhou šichtu po belgickém Vlámsku. Jenže slavná cyklistická klasika Kolem Flander se letos musí obejít bez Zdeňka Štybara. Po závodě o minulém víkendu mu bylo špatně a vyšetření ukázalo proč. Stálice týmu Deceuninck – Quick-Step se potýkala se srdeční arytmií. Rychle a úspěšně postoupil zákrok. „Hlavně jsem rád, že to neznamená něco jako konec kariéry,“ uvádí v rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

Další Čech ve vlčí smečce. Cyklista Černý přestupuje ke Štybarovi do QuickStepu

19. listopadu 2020 14:55

Předvedl skvělé výkony na říjnovém Giru d'Italia, kde dokonce vyhrál etapu. Stopa, kterou cyklista Josef Černý zanechal na italském třítýdenním „etapáku“ byla natolik výrazná, že mu pomohla k novému angažmá. 27letý závodník přestupuje z rozpadajícího se polského týmu CCC na belgickou adresu. Bude jezdit za stáj Deceuninck-QuickStep, ve které je už dlouhé roky také Zdeněk Štybar.

Roglič vytáhl tým Jumbo-Visma na vrchol. Nesrazila ho krutá porážka na Tour de France

15. listopadu 2020 18:38

Cyklistická silniční sezona je na svém konci, vinou koronaviru později než obvykle. Někteří jezdci teď budou nabírat síly na další ročník, jiní během zimy usednou na cyklokrosové speciály. Do skupiny „neodpočívajících“ se zařadí také Belgičan Wout van Aert, jezdec stáje Jumbo-Visma, která letos byla podle žebříčku tou nejlepší ze všech worldtourových týmů.

Slovinský cyklista Roglič odolal tlaku Carapaze v horách a obhájí vítězství na Vueltě

7. listopadu 2020 18:17

Slovinský cyklista Primož Roglič s obtížemi uhájil v poslední horské 17. etapě Vuelty červený trikot lídra a obhájí loňské vítězství. Lídr týmu Jumbo-Visma má navzdory závěrečnému útoku Ekvádorce Richarda Carapaze v čele celkového pořadí náskok 24 sekund. Zkrácený závod ve Španělsku skončí nedělní rovinatou etapou s cílem v Madridu.

Fantastické Giro v podání Černého. Takto na Grand Tour „řádil“ naposledy Kreuziger

26. října 2020 06:59

Nemluví se o něm tak často jako o jiných českých cyklistech – Zdeňku Štybarovi nebo Romanu Kreuzigerovi. Josef Černý ale svoji vlast na Giru d´Italia reprezentoval více než skvěle. Slavný „růžový“ závod zakončil šestým místem v časovce, tedy přesně tak, jak do něj vstoupil. Zatím nemá podepsanou smlouvu na další rok, ovšem po třech týdnech v Itálii, během kterých oslavil i vítězství, by brzy měl mít angažmá zajištěné.

Životní triumf českého hrdiny. Dosáhl jsem snu, uvedl Černý po skvostné jízdě na Giru

24. října 2020 13:09

Vše začalo chaotickým ránem. Cyklisté nechtěli podstoupit nejdelší etapu v itineráři Gira d´Italia v plném rozsahu. Polovinu trasy tak absolvovali v autobusech, šlapali jen posledních 124 kilometrů. Atypické podmínky dokonale sedly českému závodníkovi Josefu Černému. Na konci propršeného dne byl sladký triumf – jeho první vítězství na závodě Grand Tour. „Nemám slov,“ uvedl k obřímu úspěchu 27letý jezdec. Pak ze sebe přece jen po fantastickém výkonu dostal více.

Náplast za Tour i zrušený závod Paříž–Roubaix. Štybar se postaví na start Vuelty

14. října 2020 13:35

Kvůli zranění přišel na poslední chvíli o nejslavnější cyklistický závod – Tour de France. Pak se český jezdec Zdeněk Štybar dozvěděl, že jeho oblíbená slavná klasika Paříž–Roubaix se kvůli koronaviru letos definitivně nepojede. Útěchou je pro něj nyní fakt, že se dostal do osmičlenné nominace týmu Deceuninck – Quick Step na poslední Grand Tour sezony, španělskou Vueltu, kterou jel v minulosti už čtyřikrát.

reklama