reklama
CNN Prima News zdravotní problémy

zdravotní problémy

Výpis příspěvků ke štítku „zdravotní problémy“

Vědci odhalili nový běžný příznak omikronu. Může způsobit dehydrataci

14. ledna 2022 06:30

Koronavirová varianta omikron způsobuje celou škálu zdravotních problémů, které je obtížné odlišit od jiných sezónních onemocnění. S přibývajícím počtem nakažených jsou ale čím dál častěji hlášeny i další, doposud nepříliš výrazné příznaky. Podle americké Národní lékařské knihovny a univerzity Johnse Hopkinse zhruba pětina pacientů s novou variantou trpí průjmy i dalšími zažívacími obtížemi.

Šéfa Semaforu Suchého převezli záchranáři přímo z divadla do nemocnice. Už je doma

10. října 2021 20:33

Herce a šéfa divadla Semafor Jiřího Suchého převezla záchranná služba z divadelního představení do pražské Ústřední vojenské nemocnice. Podle mluvčí záchranářů byl při vědomí. S informací přišla MF Dnes. Suchý měl být ve svém divadle na akci spjaté s premiérou nového filmu, kde před fanoušky zpíval. Posléze se mu ale mělo udělat nevolno. Z nemocnice byl již propuštěn.

PŘEHLEDNĚ: Další tři podezření na úmrtí po očkování. Jaké potíže hlásí Češi nejčastěji?

7. října 2021 14:31

V posledních dvou týdnech v Česku přibyla další tři podezření na úmrtí v souvislosti s očkováním proti nemoci COVID-19, celková bilance tak vzrostla na 116. Od poslední aktualizace Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) nahlásili lidé 98 podezření na nežádoucích účinky po vakcinaci. Jejich počet tak od začátku očkování v Česku stoupl na 8 402. Hlášení je ale velmi ojedinělé, dokončené očkování má v Česku téměř šest milionů lidí.

Prezident Zeman skončil v nemocnici. Doporučili mu nepřetržitou lékařskou péči

14. září 2021 11:20

Prezident Miloš Zeman skončil v Ústřední vojenské nemocnici, potvrdila její mluvčí Jitka Zinke. Zdá se, že by měl podstoupit dlouhodobější hospitalizaci a v nemocnici být nejméně do pátku. Na místo dorazil v úterý dopoledne na invalidním vozíku v doprovodu své manželky Ivany. V té samé nemocnici je v současnosti i exprezident Václav Klaus.

Loučení se synem i příprava na smrt. Slavná herečka natočila boj s krutou nemocí

21. srpna 2021 00:20

Už několik let bojuje herečka Selma Blairová, známá z filmů Velmi nebezpečné známosti, Pravá blondýnka nebo Hellboy, s roztroušenou sklerózou. Zákeřná nemoc u ní má velmi rychlý průběh, a tak jedinou nadějí pro zlepšení zdravotního stavu byla transplantace kmenových buněk. Strastiplnou a smrtelně nebezpečnou cestu Blairová zdokumentovala. Divákům svůj boj přestaví v dokumentu „Introducing, Selma Blair“.

Zemřela herečka z Vrchní, prchni! Už je nás jen pět, smutní spolužáci Bohdalová a Hardt

17. srpna 2021 12:22

Slavný ročník z DAMU truchlí. Spolužáci Jiřina Bohdalová, Rudolf Jelínek, Dalimil Klapka, Antonín Hardt a Michaela Bendová přišli o dalšího člena své party. V 88 letech zemřel herečka Ludmila Krajíčková. Nadaná umělkyně s cizokrajným vzhledem si podmanila především divadelní publikum, diváci si jí však mohou pamatovat z filmu Vrchní, prchni!, kde si zahrála s Josefem Abrhámem.

reklama