CNN Prima News zdravotní problémy

zdravotní problémy

Výpis příspěvků ke štítku „zdravotní problémy“

Následky černého kašle mohou trvat týdny. Filip utrpěl kvůli záchvatům zlomeninu žebra

Řada lidí, kteří prodělali černý kašel, si stěžuje na přetrvávající problémy, a to i několik týdnů po dobrání antibiotik. Silný dráždivý kašel je totiž trápí i nadále. Lékaři jim předepisují hlavně léky tlumící příznaky, potíže však odeznívají jen velmi pozvolna. S podobnými zdravotními komplikacemi se potýká také Filip, kterému záchvaty přivodily i další zranění.

Radek vážil při narození 900 gramů. I přes nalomené zdraví dělá pokroky, vůz však dosluhuje

Když se Radek před 28 lety narodil, vážil pouhých 900 gramů. V důsledku předčasného porodu ho trápí zdravotní postižení, jeho maminka však boj za lepší život pro syna nevzdala. Náročné rehabilitace a operace přinášejí výsledky, pomáhá jí i elektrokolo s invalidním vozíkem a automobil. Ten však po deseti letech dosluhuje. S žádostí o pomoc se proto obrací na veřejnost. Na platformě Znesnáze vznikla sbírka.

Jediné klíště vám může změnit život. Které nemoci přenáší a jak se proti nim chránit?

Zima se chýlí ke konci a klíšťata se opět hlásí o slovo. Jejich zvýšenou aktivitu podpořilo nezvykle teplé počasí už v únoru, a tak je na místě připravit se na nadcházející sezonu – nejen tím, že lidé podstoupí očkování proti klíšťové encefalitidě, které je jedinou prevencí proti této nemoci. Vhodné je si připomenout, jak se liší od lymské boreliózy a že obě nemoci mohou lidé dostat, aniž by o přisátém klíštěti věděli.

Zemřela hvězda Česko Slovensko má talent. Rapper dojal diváky silným životním příběhem

K tragické nehodě došlo během čtvrtečního večera v Bratislavě. Záchranné složky k ní vyjížděly okolo 23. hodiny na Zlaté Piesky, muž i přes rychlý zásah při převozu do nemocnice svým zraněním podlehl. Podle informací TV JOJ měl při havárii zahynout známý účastník soutěže Česko Slovensko má talent Enrico Miško, který diváky ohromil svým emotivně silným příběhem přetaveným do rapového vystoupení.

Celý život myslela na druhé, teď pro Káju přátelé shání pomoc. Na péči o dům zůstala sama

S Kájou se život nemazlil. Od roku 2014 má přiznaný první stupeň invalidity kvůli vleklým zdravotním potížím. Již od základní školy navíc trpí psychickými problémy a několikrát byla hospitalizovaná v psychiatrické léčebně. V životě ji zasáhla také ztráta nejbližších: o tatínka přišla v 19 letech, brzy na to byl její mamince diagnostikován nádor na mozku. Na péči o rodinný dům, který ji pojí s krásnými vzpomínkami na rodiče, zůstala sama. Vždy myslela na druhé a její nejbližší jí to nyní chtějí oplatit. Doufají, že díky sbírce vyberou dostatek financí na opravu domu.

Když se ordinace po svátcích plní pacienty aneb Jak neřízené „obžerství“ komplikuje zdraví

Přeplněný žaludek se štamprličkou něčeho ostrého na slehnutí patří v období Vánoc a silvestra ke koloritu českých domácností. Přeplněné ordinace v lednu poté zase ke koloritu českých gastroenterologů. Hned zpočátku roku totiž potkávají specialisté pacienty, kteří dali v prosinci svému trávicímu traktu řádně zabrat. Nejčastěji jsou mezi nimi „nováčci“, u nichž se kvůli svátečnímu přejídání objevily potíže jako průjmy, zácpa či bolesti břicha. Do čekáren v gastroenterologických ordinacích přicházejí také lidé se zhoršenými projevy onemocnění žlučníku, slinivky nebo jater.

Prymula: Mezi nakaženými je nejvíce dětí. Jaké zdravotní potíže nám hrozí během Vánoc?

Nejvíce nákaz covidem je v současné době mezi malými dětmi, uvedl ve vysílání CNN Prima NEWS epidemiolog Roman Prymula. Plošná opatření se podle něj nebudou přijímat, lidé by ale měli dbát na to, aby při návštěvách zdravotnických zařízení nebo lékáren nosili respirátory a dodržovali hygienická opatření. Současně exministr zdravotnictví varoval před možnými komplikacemi v období nadcházejících vánočních svátků.

Strach o moderátora Clarksona. Tělo mi nefunguje, jak by mělo, přiznal obavy z vážné nemoci

S obavami o své zdraví se veřejnosti svěřil oblíbený moderátor pořadu Top Gear Jeremy Clarkson. V pravidelných novinových příspěvcích napsal, že ho při výletech na fotbalová utkání se synem trápí dušnost. „První půlku zápasu se snažím popadnout dech,“ popsal své zdravotní obtíže. Televizní hvězdu rovněž trápí problémy se sluchem. Při lékařské prohlídce si v souvislosti s tím vyslechl nepříznivou zprávu. Píše o tom web The Mirror.