reklama
CNN Prima News zdravotní problémy

zdravotní problémy

Výpis příspěvků ke štítku „zdravotní problémy“

Loučení se synem i příprava na smrt. Slavná herečka natočila boj s krutou nemocí

Už několik let bojuje herečka Selma Blairová, známá z filmů Velmi nebezpečné známosti, Pravá blondýnka nebo Hellboy, s roztroušenou sklerózou. Zákeřná nemoc u ní má velmi rychlý průběh, a tak jedinou nadějí pro zlepšení zdravotního stavu byla transplantace kmenových buněk. Strastiplnou a smrtelně nebezpečnou cestu Blairová zdokumentovala. Divákům svůj boj přestaví v dokumentu „Introducing, Selma Blair“.

Zemřela herečka z Vrchní, prchni! Už je nás jen pět, smutní spolužáci Bohdalová a Hardt

Slavný ročník z DAMU truchlí. Spolužáci Jiřina Bohdalová, Rudolf Jelínek, Dalimil Klapka, Antonín Hardt a Michaela Bendová přišli o dalšího člena své party. V 88 letech zemřel herečka Ludmila Krajíčková. Nadaná umělkyně s cizokrajným vzhledem si podmanila především divadelní publikum, diváci si jí však mohou pamatovat z filmu Vrchní, prchni!, kde si zahrála s Josefem Abrhámem.

Nová pravidla pro nošení respirátorů. Lidé s potvrzením od lékaře už ho mít nemusí

Lidé, kteří nemohou ze zdravotních důvodů nosit respirátor, ho nebudou muset nosit. Musí mít ale potvrzení od lékaře. Schválila to v pátek vláda, uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Úprava je součástí nového mimořádného opatření o nošení ochrany úst a nosu, které vláda schválila. Předchozí opatření tento týden zrušil Nejvyšší správní soud.

Krejčíř se bojí smrti ve vězení. Smějí se mu, když jde na záchod, tvrdí právnička

Odsouzený český podnikatel Radovan Krejčíř se obává, že kvůli zhoršujícímu se zdravotnímu stavu zemře v jihoafrickém vězení. Tam si od roku 2016 odpykává pětatřicetiletý trest. Podle jeho právničky byla Krejčířovi odepřena lékařská péče, kterou prý v posledních měsících nutně potřebuje. Jedinou nadějí, jak by podnikatel mohl dostat nemocniční péči, je zásah tamních soudů. Vládní orgány ale nařčení odmítají.

Navalnyj je v nemocnici, má potíže s dýcháním. Nedávno vyhlásil protestní hladovku

Vězněný kritik Kremlu Alexej Navalnyj byl přesunut do zdravotnického zařízení kvůli možnému onemocnění dýchacího ústrojí a podstoupil test na koronavirus. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na list Izvestija. Navalnyj předtím na svém instagramovém účtu napsal, že má teplotu 38,1 stupně Celsia a ošklivý kašel. Uvedl rovněž, že tři z 15 vězňů v jeho vězeňském oddělení byli hospitalizováni s podezřením na tuberkulózu.

Vladimír Mišík skončil s koncertováním. Omlouvám se, ale už opravdu nemohu, napsal

Zpěvák, hudebník a zakládající člen kapel Blue Effect a Etc... Vladimír Mišík na sociálních sítích oznámil, že končí s koncertováním. Důvodem jsou zdravotní problémy. Mišíkovo ukončení koncertní činnosti, o kterém se spekulovalo už delší dobu,ve čtvrtek potvrdil hudebníkův manažer Šimon Kotek z vydavatelství 100PROmotion, které v roce 2019 vydalo zatím jeho poslední desku Jednou tě potkám. Za ni Mišík proměnil všech šest nominací na Cenu České hudební akademie Anděl.

reklama