reklama

Vyrobte si svůj vlastní lapač snů. Zlé síly asi nezaženete, ale ozdobíte si byt

Lapače snů vycházejí z původní indiánské historie. Tradičně se střed základního kruhu vyplétá, my si ale v návodu tuto část usnadníme a použijeme už připravenou háčkovanou dečku. Možná takovou dečku máte doma po babičce, nebo si můžete zajít na lov do svého oblíbeného bazaru.

reklama

Co budete potřebovat na lapač snů z háčkované dečky?

  • kruh na vyšívání
  • háčkovanou dečku
  • voděodolnou barvu
  • štětec a tupovací štětec
  • různé stuhy a stužky
  • ostré nůžky
  • háček na háčkování

Jak vyrobit lapač snů z dečky a stuh

Rozebereme si kruh na vyšívání na dvě samostatné části. Větší venkovní část si natřeme vybranou barvou, v našem případě je to zlatá. Barvu pak necháme dobře zaschnout.

Dečku položíme na menší kruh a vycentrujeme tak, aby nám co nejpřesněji pasoval střed obrázku nebo vybraný vzor dečky. Přiložíme vnější kruh a rámeček na vyšívání zafixujeme.

Povytažením po stranách dečku v rámečku ještě upravíme a napneme.

Okraj dečky na zadní straně ostrými nůžkami odstřihneme. Nevadí, pokud budou někde na dečce fleky, ty zamaskujeme barvou.

Pomocí tupovacího štětce s houbičkou naneseme na dečku stejnou nebo jinou barvu, jakou jsme natírali rámeček. Můžete si s barvami taky vyhrát a zvolit různé barevné kombinace.

Hezký efekt udělá i jenom jednoduché vystínování barvou od středu směrem ven. Pomocí háčku provlékneme stuhu volným místem v krajce. Stuhy budeme umisťovat vedle sebe jenom na spodní části lapače snů. Na místech, kde je krajka příliš hustá uděláme malou dírku. Můžete dělat uzlíky, ale mnohem hezčí bude, když využijeme plochu stuhy a jednotlivé stuhy ukotvíme vždy pomocí samostatné smyčky. Hotový lapač pověsíme na zeď nebo volně do prostoru.

Hotový lapač můžete nechat jak je, nebo ho dozdobit podle vlastní chuti. Použít můžete různé korálky, mušličky, pírka apod. Doplňky můžete uvázat na konec stuhy, nebo nalepit tavnou pistolí přímo na lapač.

Tagy:
tvoření DIY lapač snů

Hlavní zprávy

Jsi můj štít a meč. Ovčáček se pustil do Senátu i koalic, Zemana spojuje s Churchillem

Aktualizováno

Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček se na Twitteru ohradil proti kritice, která se na Hrad snesla kvůli návštěvě šéfa Sněmovny Radka Vondráčka (ANO) u Miloše Zemana. Podle něj je v „médiích a mezi politiky takový řev“ kvůli tomu, že se začala hroutit „pracně budovaná lež o nemohoucím panu prezidentovi“. Ovčáček zpochybnil i slova šéfa Senátu Miloše Vystrčila (ODS) o tom, že případná aktivace článku 66 Ústavy by byla k ochraně prezidenta jakožto instituce i osoby.

Alžběta II. sepsula světové lídry kvůli klimatu. Dráždí mě, když jen mluví a nic nedělají

Velká Británie bude koncem října hostit klimatický summit OSN COP 26, kde světoví lídři každoročně hledají řešení, jak se vypořádat s globálním oteplováním. Jenže královna Alžběta II. se obává, že politici, jejichž země patří mezi největší znečišťovatele, na summit vůbec nepřijedou. Královna proto lídry sepsula při návštěvě parlamentu ve Walesu.

Sledujte nedělní Partii: Kdy vznikne nová vláda? Dorazí Havlíček, Vondra i Fiala z SPD

Kdy budeme mít novou vládu? Nejen to bude téma nedělní Partie. Hosty budou Karel Havlíček z Hnutí ANO, Alexandr Vondra z ODS, Radim Fiala z SPD a Martin Jiránek z Pirátské strany, jeden z kandidátů na obsazení funkce ministra průmyslu a obchodu. Jakou roli sehraje zdraví prezidenta republiky? Ve druhé části diskuse se zeptáme současného a bývalého předsedy Senátu Miloše Vystrčila a Milana Štěcha. Sledujte od 11 hodin na CNN Prima NEWS.

Jednání lidí v Zemanově okolí působí jako boj o čas, myslí si senátor Oberfalzer

Senátor Jiří Oberfalzer (ODS) v pořadu 360° na CNN Prima NEWS řekl, že jednání lidí v okolí prezidenta Miloše Zemana působí jako boj o čas. „Čtvrteční vystoupení jeho manželky mi přišlo lidské a uvěřitelné. Hlavní sdělení bylo, aby byl Zeman v klidu a mohl se uzdravit. Lze si ho ale vysvětlit i tak, že kancelář prezidenta chtěla podtrhnout blokaci informací,“ konstatoval.

Den před koncem lákala Bohemia Energy zákazníky. O peníze nepřijdete, vzkazuje lidem

Skupina Bohemia Energy se ohradila proti zprávám o svém krachu. Všem svým závazkům prý dostojí a lidé o své peníze nepřijdou, vzkazuje společnost veřejnosti. „Ke krachu ani insolvenci v žádném případě nedochází,“ uvedla tisková mluvčí energetické skupiny Hana Novotná. Na přechodu odběratelů k dodavateli poslední instance to podle Energetického regulačního úřadu nic nemění.

reklama

Domácí zpravodajství

Preventivní testy na covid od prosince nebude hradit stát. Mění se i podmínky karantény

Aktualizováno

Preventivní testy na COVID-19 by se mohly přestat hradit z veřejného zdravotního pojištění od 1. prosince, bude to navrhovat ministerstvo zdravotnictví, řekla v pátek novinářům hlavní hygienička Pavla Svrčinová. Testy zůstanou zdarma pro děti do 12 let. Podle ministra Adama Vojtěcha (za ANO) budou i další výjimky, například pro lidi, kteří už mají první dávku očkování. Ministerstvo rovněž navrhne, aby karanténu pro lidi po kontaktu s nakaženým koronavirem bylo možné po sedmi dnech ukončit negativním testem.

reklama