reklama

Výroba dekorativního bambulkového věnce z příze

 • Téma: Hobby
 • Prima DOMA
 • Iva Dušková Zemánková
 • 25. dubna 2021 02:19

Bambule máme spojené s kulichy a se zimními měsíci, nicméně i na jaře z nich lze udělat krásnou dekoraci. Takový bambulkový věnec s peříčky není vůbec k zahození! Fantazii se meze nekladou, když jej zhotovíte z lurexové příze, může právě ten váš bambulkový věnec zářit do dálky!

reklama

Co je třeba na výrobu bambulkového věnce

 • akrylová příze
 • vidlička, peříčka
 • provázek
 • ostré nůžky
 • kruh (např. vyšívací kruh nebo kostru na lapač snů)
 • tavnou pistoli s náplněmi
 • stuha na zavěšení, případně další drobné dekorace na ozdobu

Továrna na bambule

Základem bambulkového věnce jsou bambule, ty se dají vyrobit hned několika způsoby. Buď na jejich zhotovení máte speciální kolečko, nebo využijete to, co máte doma. Stačí si připravit vidličku, do jejího středu umístěte kousek provázku. Potom si vezmete klubíčko s přízí a hustě s ním omotáváte i přes provázek vidličku. Klidně ho můžete hodit na zem, příze se bude snadněji odvíjet. Přízi moc neutahujte, ať jde pak snadno odstřihnout. Na dekoraci je zajisté lepší zvolit přízi levnější a klidně i méně kvalitní, nepřijde do kontaktu s kůží, nebudete ji prát, takže to vůbec nevadí. V tomto případě byla použita příze lurexová s efektem duhováním, na jarním bambulkovém věnci to nádherně vynikne.

Zrození bambule

Jakmile máte namotáno dostatečné množství příze, odstřihněte ji a provázek, který jste namotali na vidličku, provažte. Jednou utáhněte, sundejte z vidličky, dotáhněte a udělejte druhý uzlík. Namotané smyčky potom prostřihněte ostrými nůžkami.

Finální úprava

Vzniklou bambulku začistěte ostrými nůžkami. Bambuli průběžně protřepávejte, ať můžete zastřihnout i skryté kousky. Stejným způsobem si vytvořte dostatečné množství bambulí. Přesný počet se odvíjí od velikosti korpusu, na který budete bambule lepit. Takových deset až dvanáct bambulek je základ.

Příprava podkladu

Jakmile máte vyrobené bambule, přilepíte pomocí tavné pistole na podkladový kruh barevně ladící stuhu, ta bude sloužit na zavěšení věnce. Co se samotného kruhu týče, dá se použít ten, který se využívá na tvorbu lapače snů nebo kruh na vyšívání. Můžete jej ale vystřihnout i z tvrdého papíru nebo lepenky.

Lepení peříček a bambulí

A teď se můžete pustit do lepení. Začnete peříčky, ta by měla být dostatečně dlouhá, aby byla vidět zpoza bambulek. Hustě pírky polepte celý kruh, následně na ně tavnou pistolí upevněte bambule. Potom už jen celý věnec pěkně načechrejte a dílo je hotovo!

Co se dá ještě vyrobit z bambulí?

Tagy:
bambule výroba DIY svěží věnec jarní věnec barevný věnec tvoření z příze

Hlavní zprávy

Jsi můj štít a meč. Ovčáček se pustil do Senátu i koalic, Zemana spojuje s Churchillem

Aktualizováno

Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček se na Twitteru ohradil proti kritice, která se na Hrad snesla kvůli návštěvě šéfa Sněmovny Radka Vondráčka (ANO) u Miloše Zemana. Podle něj je v „médiích a mezi politiky takový řev“ kvůli tomu, že se začala hroutit „pracně budovaná lež o nemohoucím panu prezidentovi“. Ovčáček zpochybnil i slova šéfa Senátu Miloše Vystrčila (ODS) o tom, že případná aktivace článku 66 Ústavy by byla k ochraně prezidenta jakožto instituce i osoby.

Jednání lidí v Zemanově okolí působí jako boj o čas, myslí si senátor Oberfalzer

Senátor Jiří Oberfalzer (ODS) v pořadu 360° na CNN Prima NEWS řekl, že jednání lidí v okolí prezidenta Miloše Zemana působí jako boj o čas. „Čtvrteční vystoupení jeho manželky mi přišlo lidské a uvěřitelné. Hlavní sdělení bylo, aby byl Zeman v klidu a mohl se uzdravit. Lze si ho ale vysvětlit i tak, že kancelář prezidenta chtěla podtrhnout blokaci informací,“ konstatoval.

Sledujte nedělní Partii: Kdy vznikne nová vláda? Dorazí Havlíček, Vondra i Fiala z SPD

Kdy budeme mít novou vládu? Nejen to bude téma nedělní Partie. Hosty budou Karel Havlíček z Hnutí ANO, Alexandr Vondra z ODS, Radim Fiala z SPD a Martin Jiránek z Pirátské strany, jeden z kandidátů na obsazení funkce ministra průmyslu a obchodu. Jakou roli sehraje zdraví prezidenta republiky? Ve druhé části diskuse se zeptáme současného a bývalého předsedy Senátu Miloše Vystrčila a Milana Štěcha. Sledujte od 11 hodin na CNN Prima NEWS.

Den před koncem lákala Bohemia Energy zákazníky. O peníze nepřijdete, vzkazuje lidem

Skupina Bohemia Energy se ohradila proti zprávám o svém krachu. Všem svým závazkům prý dostojí a lidé o své peníze nepřijdou, vzkazuje společnost veřejnosti. „Ke krachu ani insolvenci v žádném případě nedochází,“ uvedla tisková mluvčí energetické skupiny Hana Novotná. Na přechodu odběratelů k dodavateli poslední instance to podle Energetického regulačního úřadu nic nemění.

Útočník pobodal v kostele britského poslance. Politik v nemocnici zraněním podlehl

Aktualizováno

Britský konzervativní poslanec David Amess zemřel poté, co jej v pátek pobodal útočník. Policie předpokládaného pachatele činu zadržela, pětadvacetiletý muž je podezřelý z vraždy. Útok se stal krátce po poledni místního času (14:05 SELČ) v kostele v Leigh-on-Sea 60 kilometrů na východ od Londýna při setkání s voliči v Amessově volebním obvodu. Vyšetřování vraždy britského poslance Amesse prozatím vede protiteroristická jednotka, zatím však nedošla k závěru, že se jednalo o teroristický čin.

reklama

Domácí zpravodajství

Preventivní testy na covid od prosince nebude hradit stát. Mění se i podmínky karantény

Aktualizováno

Preventivní testy na COVID-19 by se mohly přestat hradit z veřejného zdravotního pojištění od 1. prosince, bude to navrhovat ministerstvo zdravotnictví, řekla v pátek novinářům hlavní hygienička Pavla Svrčinová. Testy zůstanou zdarma pro děti do 12 let. Podle ministra Adama Vojtěcha (za ANO) budou i další výjimky, například pro lidi, kteří už mají první dávku očkování. Ministerstvo rovněž navrhne, aby karanténu pro lidi po kontaktu s nakaženým koronavirem bylo možné po sedmi dnech ukončit negativním testem.

reklama