CNN Prima News Zelení

Zelení

Výpis příspěvků ke štítku „Zelení“

Kontrola soukromých zpráv? Roboti ani nechápou ironii. Jsme na tenkém ledě, míní Zdechovský

14. května 2022 08:41

Evropská komise chce po provozovatelích sociálních sítí, aby kontrolovali zveřejňované příspěvky a odstraňovali fotografie či videa s dětským sexuálním obsahem. Návrh by však mohl výrazně omezovat soukromí všech uživatelů. Na tom se v pořadu 360° na CNN Prima NEWS shodli europoslanci Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) a Marcel Kolaja (Piráti). Během debaty však došlo i k výraznému rozporu mezi oběma politiky.

Překvapení ve Slovinsku. Strana premiéra Janši prohrála volby, triumf slaví Zelení

24. dubna 2022 19:25
Aktualizováno

Nedělní parlamentní volby ve Slovinsku vyhrálo liberálně zelené Hnutí Svoboda (Gibanje Svoboda) s 34,3 procenta hlasů. Druhá skončila Slovinská demokratická strana (SDS) dosavadního premiéra Janeze Janši s 23,8 procenta. Po sečtení 98 procent odevzdaných hlasů o tom informovala agentura Reuters. Vládnoucí uskupení už uznalo porážku a Janša, kterého kritici označují za pravicového populistu, tak podle všeho v čele vlády 2,1milionové země brzy skončí.

V Rakousku se schyluje k dalšímu skandálu. Vláda opakovaně porušovala zákon, říká právník

1. února 2022 15:46

V Rakousku se schyluje k dalšímu politickému skandálu, který může vyvrcholit až žalobami na bývalé šéfy vládních stran včetně exkancléře Sebastiana Kurze. Odborník na ústavní právo Heinz Mayer totiž považuje za nezákonné dohody domlouvané v neoficiální a neveřejné korespondenci mezi lidovci (ÖVP), svobodnými (FPÖ) a Zelenými.

Vrtule zabíjejí ptáky, vadí části německých Zelených. Odmítají i větrné elektrárny

8. ledna 2022 20:28

V Německu vrcholí politický boj o budoucí energetické směřování země. Pod taktovkou ministryně životního prostředí Steffi Lemkeové (Zelení) se Německo zřeklo jádra, odstavuje poslední nukleární elektrárny a vydává se směrem větrných generátorů. Ty mají podle Lemkeové pokrýt až dvě procenta země. Zelení se na tom ale mezi sebou neshodnou.

Lidé budou mít existenční problémy. Pak se začnou zase vracet k ČSSD, říká Šmarda

25. prosince 2021 06:39

Čeští občané bohužel začnou mít existenční problémy kvůli růstu inflace či cen energií. V ten okamžik si uvědomí, že nejdůležitější není odpor k Andreji Babišovi, jako tomu bylo v předešlých volbách, ale jestli mají politické strany na zmíněné problémy recept. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekl nový předseda ČSSD Michal Šmarda. Mimo jiné promluvil i o možné spolupráci s komunisty či o budoucím vztahu strany k prezidentu Miloši Zemanovi.

Jak nalákat ženy k volbám? Rozhoduje charisma, strany cílí na samoživitelky

8. října 2021 08:15

Politické strany a koalice se snaží jen pár dní před volbami do Poslanecké sněmovny ulovit a přesvědčit nerozhodné voliče. Často se přitom mluví o tom, že neumí oslovit mladé. Jak se letos zaměřili na ženy? Napříč politickým spektrem existují předvolební body a sliby, které cílí například na matky samoživitelky a jejich podporu. Odborníci však připomínají, že právě ony mnohdy nemají čas k volbám dojít. Ve výsledku podle nich rozhodnou emoce.