CNN Prima News Zelení

Zelení

Výpis příspěvků ke štítku „Zelení“

Lídryně Zelených do europarlamentu: Kdyby se nám naslouchalo dřív, předejdeme problémům

Zelení by byli, co se týče klimatické politiky, značně ambicióznější a šli by mnohem rychleji dopředu, sdělila v pořadu 360° na CNN Prima NEWS lídryně kandidátky této strany v eurovolbách Johanna Nejedlová. Nerozumí podle svých slov připomínkám některých politiků vůči Green Dealu, ani tomu, proč se vláda vyhýbá kroku, který by výrazně zlepšil ekonomickou situaci.

Předvolební násilí v Německu: Po útoku na lídra SPD se stala terčem i protiimigrační AfD

Tři lidé v sobotu odpoledne v Drážďanech zaútočili na stánek protiimigrační Alternativy pro Německo (AfD), který strana používala v kampani před červnovými volbami do Evropského parlamentu. Už v pátek večer čtveřice neznámých pachatelů zaútočila na europoslance vládní sociální demokracie (SPD) Matthiase Eckeho, když v saské metropoli rozvěšoval volební plakáty.

Němci vytáhli do boje s krajní pravicí. Ohnutí demokracie se může vládním stranám vymstít

Demokratické strany v Německu čelí zásadní otázce – jak daleko by měla demokracie zajít při omezování strany, která ji podle mnohých chce podkopat? Řeč je o krajně pravicovém politickém subjektu Alternativa pro Německo (AfD), který je u našich západních sousedů podle předvolebních průzkumů druhou nejsilnější stranou. Zpravodajské služby zároveň oznámily, že AfD vyšetřují kvůli podezření z ohrožení demokracie. Mainstreamové strany se proto snaží najít způsob, jak AfD omezit, ale ne natolik, aby se jim to vymstilo.

GLOSA: Ultralevičáci, melouni a vítači. Jak moc jsou zvěsti o Zelených pravdivé?

Znáte to… Meloun má sice zelenou kůru, uvnitř je ale červený (čtěte rudý). Platí tato poučka i o české Straně zelených? Tento neparlamentní subjekt, jehož představitelé na sebe v poslední době upozornili zajímavými výroky o vitamínu C nebo migraci, se dlouhodobě těší mnoha nálepkám. Jsou to opravdu ultralevičáci, neokomunisti, vítači či genderoví extremisté? Nedalo mi to a začetl jsem se do jejich programu.

Green Deal je pohádka a převýchova lidí, řekl Turek. Ujede nám vlak, varovala lídryně Zelených

Cílem Green Dealu není destrukce ekonomiky, ale její nakopnutí, řekla v pořadu 360° na CNN Prima NEWS lídryně kandidátky Zelených do eurovoleb Johanna Nejedlová. Dodala, že záměrem je také vyrovnání se s klimatickou krizí. Proti jejím slovům se však ohradil lídr kandidátky Přísahy a Motoristů sobě Filip Turek, který stanovy Zelené dohody pro Evropu označil za pohádky ničící automobilový průmysl.

Nepochopitelné a mimo fakta. Rakouští Zelení se zlobí na Babiše kvůli slovům o magorech

Slova expremiéra Andreje Babiše (ANO) o „magorech“ směrem k Rakušanům vyvolala u našich jižních sousedů negativní emoce. Když svá slova korigoval s tím, že byla mířená pouze na rakouské Zelené, naštval i ty. Strana považuje Babišova slova za „nepochopitelná“, komentovali její zástupci výrok šéfa ANO pro CNN Prima NEWS. Podle nich navíc Babišova kritika směrem ohledně výstavby dálnic „nereflektuje fakta“.

Jak vyžehlit výroky o rakouských magorech? Babiš se oblékl do tyrolského kroje

Expremiér Andrej Babiš (ANO) v uplynulých dnech pobouřil naše jižní sousedy z Rakouska, když je v projevu na půdě Poslanecké sněmovny nazval „magory“. Posléze svůj výrok korigoval, že tím myslel rakouské Zelené, kteří jsou členy tamní vládní koalice. Nyní zřejmě začal řešit, jak svůj nepovedený výrok zahladit. Na sociální sítě vložil video, v němž pózuje v typickém tyrolském obleku. Babiš za své vyjádření schytal kritiku jiných politiků, později se za něj omluvil.

Kontrola soukromých zpráv? Roboti ani nechápou ironii. Jsme na tenkém ledě, míní Zdechovský

Evropská komise chce po provozovatelích sociálních sítí, aby kontrolovali zveřejňované příspěvky a odstraňovali fotografie či videa s dětským sexuálním obsahem. Návrh by však mohl výrazně omezovat soukromí všech uživatelů. Na tom se v pořadu 360° na CNN Prima NEWS shodli europoslanci Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) a Marcel Kolaja (Piráti). Během debaty však došlo i k výraznému rozporu mezi oběma politiky.

Překvapení ve Slovinsku. Strana premiéra Janši prohrála volby, triumf slaví Zelení

Aktualizováno

Nedělní parlamentní volby ve Slovinsku vyhrálo liberálně zelené Hnutí Svoboda (Gibanje Svoboda) s 34,3 procenta hlasů. Druhá skončila Slovinská demokratická strana (SDS) dosavadního premiéra Janeze Janši s 23,8 procenta. Po sečtení 98 procent odevzdaných hlasů o tom informovala agentura Reuters. Vládnoucí uskupení už uznalo porážku a Janša, kterého kritici označují za pravicového populistu, tak podle všeho v čele vlády 2,1milionové země brzy skončí.