reklama
CNN Prima News Zelení

Zelení

Výpis příspěvků ke štítku „Zelení“

Dojde Skotsko k nezávislosti? Cesta k referendu bude trnitá, roli sehraje i covid

Volby do skotského parlamentu skončily poměrně dobře pro vládnoucí premiérku Skotska Nicolu Sturgeonovou a její stranu, která usiluje o nezávislost severu britských ostrovů. Na druhou stranu ale ne zase tak, aby měla při vyjednávání s britským ministerským předsedou Borisem Johnsonem silnou pozici. Jak to bude dál s otázkou případné skotské nezávislosti na Londýnu?

Zelení dávají ruce pryč od ČSSD. S Petříčkem bychom se asi dohodli, hlásí Berg

Zelení nakonec společně s ČSSD do voleb nepůjdou. Oznámili to spolupředsedové prvně jmenované strany. Důvodem je průběh víkendového sjezdu sociálních demokratů a jeho důsledky. Jedním z vyzyvatelů staronového předsedy ČSSD Jana Hamáčka v boji o post předsedy strany byl dosavadní ministr zahraničí Tomáš Petříček, přičemž Hamáček takřka okamžitě po vyhraném sjezdu oznámil, že současný šéf diplomacie ve své funkci skončí.

Velká porážka Merkelové. V německých volbách triumfovali Zelení a sociální demokraté

Nejhorší porážku v dějinách utrpěla Křesťanskodemokratická unie (CDU) německé kancléřky Angely Merkelové v nedělních zemských volbách v Bádensku-Württembersku a v Porýní-Falci – v obou případech sice skončila druhá, ale zřejmě bez šance dostat se do regionálních vlád. Konečné výsledky potvrdily drtivé vítězství ekologické strany premiéra Winfrieda Kretschmanna v Bádensku-Württembersku a ještě větší triumf sociální demokracie (SPD) porýnsko-falcké ministerské předsedkyně Malu Dreyerové.

Chtějí němečtí Zelení zakázat stavbu rodinných domů? V části Hamburku už to dokázali

Stále více politiků z německé strany Zelených chce v určitých oblastech zakázat, nebo to alespoň naznačují, výstavbu nových rodinných domů a naopak podporují bytové domy. Po stranickém pionýrovi zeleného bydlení Chrisi Kühnovi se ozval i šéf Zelených Anton Hofreiter. Představitel vládní CDU Christian Hirte reagoval, že Zelení ukazují svůj narušený vztah k majetku a že politická levice nikdy nemyslela na soukromé vlastnictví.

Všichni toho máme plné zuby. Bojkoty ale nic nevyřeší, říká Šmarda o koronakrizi

Situace není dobrá, očkování proti covidu nejde podle plánu, a je tak namístě prodloužit nouzový stav, myslí si místopředseda ČSSD a starosta Nového Města na Moravě Michal Šmarda. Ke zvládnutí krize je ale potřeba lépe komunikovat, vláda by tak měla dát větší prostor opozici, která by jí naopak zase neměla házet klacky pod nohy. Řekl to v pořadu K věci na CNN Prima NEWS.

Šmarda: Spojení s ANO byla chyba. Pro dohodu se Zelenými udělám cokoliv

Spojení s ANO byla chyba, ČSSD za ni tvrdě platí, řekl v pořadu 360° Pavlíny Wolfové televize CNN Prima NEWS Michal Šmarda, místopředseda sociální demokracie. Uvedl také, že je připraven udělat cokoliv pro to, aby se ČSSD dala dohromady se Stranou zelených. Podle bývalého šéfa Zelených Matěje Stropnického spolupráce možná je, ale v pořadu upozornil na problém takové cesty.

Petříček: ČSSD může těžko po volbách spolupracovat s ANO. To chce vládnout s ODS

ČSSD může jen těžko po volbách spolupracovat s hnutím ANO, s kterým aktuálně tvoří vládní koalici. Na pondělní tiskové konferenci to novinářům řekl šéf diplomacie a místopředseda ČSSD Tomáš Petříček. Vysvětlil to tím, že se hnutí ANO posouvá doprava a odklání se od programových priorit vládní spolupráce. Ministryně práce a další místopředsedkyně sociální demokracie Jana Maláčová doplnila, že ČSSD při jednání o společné kandidatuře se Zelenými hledá partnera, se kterým bude chránit sociální stát.

reklama