reklama
CNN Prima News zemětřesení

zemětřesení

Výpis příspěvků ke štítku „zemětřesení“

Dvacet mrtvých při zemětřesení v Pákistánu. Sesuvy půdy komplikují záchranné akce

7. října 2021 08:00

Při silném zemětřesení v odlehlé horské oblasti na jihozápadě Pákistánu v noci na čtvrtek zemřelo nejméně 20 lidí a dalších asi 300 utrpělo zranění. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na místní úřady. Ty předpokládají, že bilance obětí poroste, až záchranné čety prohledají celou zasaženou lokalitu, kde je velmi špatná infrastruktura. Do pátrání se zapojila i armáda s vrtulníky.

Zabila ho střecha kostela, který opravoval. Zemětřesení na Krétě bylo nečekaně silné

28. září 2021 15:29

Na Krétě jsou lidé na zemětřesení za ta léta už zvyklí. To, které zasáhlo řecký ostrov v pondělí, ovšem všechny zaskočilo. O život přišel nejméně jeden člověk, další desítky lidí utrpěly zranění, škody jdou do milionů eur. Češka Zuzana Hrdličková, která tam žije šestým rokem a podniká v turismu, pro CNN Prima NEWS popsala hrůzu, která se tam nyní odehrává.

Mexikem otřáslo silné zemětřesení. Úřady hlásí mrtvého a varují před vlnou tsunami

8. září 2021 05:27

Zemětřesení o síle 7,0 stupně zasáhlo v noci na dnešek hlavní město Mexika. Epicentrum se nacházelo 18 kilometrů severovýchodně od přímořského letoviska Acapulco ve státě Guerrero, odkud je hlášena jedna oběť. Americký systém včasného varování vydal výstrahu před vlnou cunami ve státě Guerrero, informovala agentura Reuters.

Jsme na kolenou, říká po zemětřesení na Haiti premiér. Počet obětí stoupl na 2189

19. srpna 2021 07:21

Počet potvrzených obětí sobotního zemětřesení na Haiti stoupl na 2 189. Ve čtvrtek to oznámily agentury Reuters a AP s odvoláním na místní úřady. Dosud haitská civilní ochrana hlásila 1 941 mrtvých. Tisíce lidí jsou zraněny. Záplavy a silné deště v minulých dnech přerušily snahy o hledání přeživších a pomoc těm, kteří zůstali bez domova nebo bez jídla a vody.

Počet obětí silného zemětřesení na Haiti vzrostl na 724. Záchranáři dál prohledávají trosky

15. srpna 2021 07:54
Aktualizováno

Počet mrtvých po sobotním zemětřesení na Haiti vzrostl na 724, zraněné jsou asi 2 000 lidí. S odvoláním na místní civilní obranu to v neděli uvedla agentura AFP. Dosud agentury informovaly o 304 mrtvých a nejméně 1 800 zraněných. Záchranáři dál prohledávají trosky po otřesech, které měly sílu 7,2 stupně.

Haiti po zemětřesení hlásí stovky mrtvých a tisíce zraněných. K ostrovu míří bouře

14. srpna 2021 16:55
Aktualizováno

Zemětřesení o síle 7,2 stupně, které v sobotu zasáhlo Haiti, si vyžádalo nejméně 304 obětí, oznámil na tiskové konferenci premiér Ariel Henry. Civilní obrana pak uvádí více než 1 800 zraněných. Haitská vláda vyhlásila kvůli zemětřesení na měsíc stav nouze. K ostrovu navíc míří tropická bouře.

reklama