CNN Prima News zemětřesení

zemětřesení

Výpis příspěvků ke štítku „zemětřesení“

Indonéský ostrov Jáva zasáhlo zemětřesení. Vyžádalo si 162 mrtvých a stovky zraněných

21. listopadu 2022 09:46
Aktualizováno

Nejméně 162 obětí a stovky zraněných si vyžádalo zemětřesení o síle 5,6 stupně, které v pondělí postihlo indonéskou provincii Západní Jáva. Podle guvernéra provincie Ridwana Kamila může bilance otřesů dále stoupat. Záchranáři se stále snaží dostat do oblastí, které zablokovaly sesuvy půdy, dodal guvernér, kterého citovala agentura Reuters.

Personální zemětřesení na Twitteru. Síť opouštějí stovky zaměstnanců, hrozí výpadky

18. listopadu 2022 11:15

Odhadem stovky zaměstnanců se rozhodly opustit firmu Twitter poté, co jim nový majitel Elon Musk dal ultimátum, aby se buď připojili k závazku tvrdě pracovat, nebo aby odešli. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž Twitter zaměstnancům rovněž oznámil, že do pondělí zavírá kanceláře. Krize ve společnosti provozující stejnojmennou sociální síť podle deníku The Guardian ohrožuje samotné její fungování. Některé známé osoby i úřady začaly zveřejňovat alternativní místa, kde budou v budoucnu zveřejňovat informace.

Lichtenštejnský parlament debatoval o zemětřesení. V ten moment jím začalo otřásat

2. září 2022 08:01

Budovou lichtenštejnského parlamentu ve čtvrtek odpoledne otřáslo zemětřesení o síle 4,1 stupně. Stalo se tak právě během debaty o pojištění proti zemětřesení v malých evropských státech. Na záznamu, který publikoval server Euronews, je slyšet předseda Albert Frick, který při druhém silnějším otřesu nařídil dočasně přerušit jednání.

Planeta Země se otáčí rychleji než kdy dřív. Vědci přišli s možným vysvětlením

6. srpna 2022 20:52

Letos 29. června vědci zaznamenali nejkratší den od počátku měření. Obvyklá rotace Země, která trvá 24 hodin, se zkrátila o 1,59 milisekundy. Zvažuje se proto možnost zavedení záporné přestupné sekundy, která by umožnila sladění hodin. Za rychlejší otáčení planety může podle vědců například globální oteplování či seismická aktivita.