reklama
CNN Prima News zemětřesení

zemětřesení

Výpis příspěvků ke štítku „zemětřesení“

Zlevníme pivo a zakážeme zemětřesení, slibuje Strana Chucka Norrise

V chorvatském hlavním městě Záhřebu vznikla před komunálními volbami strana pojmenovaná po legendárním americkém herci akčních snímků Chucku Norrisovi. Voliče toto recesistické uskupení vzešlé ze „záhřebské kavárny“ hodlá zaujmout příslibem, že bude metropoli řídit jako šerif. V případě vítězství chce také zlevnit pivo a zakázat zemětřesení, informovala stanice N1.

Nový Zéland zasáhla zemětřesení. Úřady zrušily příkaz k evakuaci, tsunami už nehrozí

Aktualizováno

Nový Zéland zasáhla silná zemětřesení. Podle předběžných údajů dosáhly postupně hodnot 6,9 a 7,3 a poslední 8,1 stupně Richterovy škály. Novozélanďané se obávali, že zemětřesení mohla vyvolat vlnu tsunami, která by souostrovní stát mohla zasáhnout. Řada lidí opustila pobřežní oblasti a vydala se na vyvýšená místa. Úřady ale v pátek příkaz k evakuaci na východním pobřeží Severního ostrova zrušily s tím, že tsunami už nehrozí.

Silné zemětřesení v japonské Fukušimě: 20 zraněných, na milion domácností bez proudu

Pobřeží japonské prefektury Fukušima v sobotu zasáhlo zemětřesení, jehož sílu původně úřady stanovily na 7,1 stupně a později zvýšily na 7,3 stupně. Zemětřesení si vyžádalo nejméně 20 zraněných, uvedla agentura Kjódó. Budovy se chvěly i v hlavním městě Tokiu, kde se objevily i výpadky elektřiny, celkem je bez proudu přibližně 950 tisíc domácností. Varování před tsunami úřady nevydaly.

reklama