reklama

Žena s holčičkami nabourala úmyslně, tvrdila rodina. Vyšetřování přineslo zvrat

Policisté odložili vyšetřování loňské nehody u Mníšku na Liberecku, při které zemřela matka se dvěma malými dcerami. Nenašli důkazy o tom, že by žena do popelářského vozu narazila úmyslně. To přitom krátce po tragédii tvrdili její příbuzní včetně dívky, která měla být její další dcerou.

reklama

„Na základě zjištěných důkazních prostředků na místě tragické dopravní nehody, výsledků znaleckých expertíz a zkoumání soudních znalců byl případ odložen z důvodu nepřípustnosti trestního stíhání,“ uvedl policejní mluvčí Vojtěch Robovský.

Osobní auto se mezi Libercem a Frýdlantem srazilo s popelářským vozem loni na konci října v levotočivé zatáčce. Na místě zemřela matka a jedno z dětí. Druhá dívenka nepřežila letecký transport do nemocnice. Řidič popelářského vozu utrpěl zranění.

Na sociálních sítích se po tragédii objevilo video s prohlášením mladé ženy, která tvrdila, že je dcerou zemřelé ženy. „Nevím, jak moc mohu být otevřená, jelikož probíhá vyšetřování, ovšem jsem přesvědčena (a nejen já), že nehoda byla vinou mámy, a to účelná,“ napsala dívka na Facebook s tím, že jejím údajným sestrám bylo čtyři a šest let.

Přidal se k ní otec zesnulých holčiček a na sociální síti sdílel i dopis, který měl poslat úřadům. Varoval v něm, že jeho bývalá partnerka bývá agresivní a neměla by mít děti v péči.

Podle Robovského ale kriminalisté nezjistili, že by žena chtěla spáchat rozšířenou sebevraždu. „Kromě jiného nebylo prováděnými šetřeními prokázáno, že řidička dopravní nehodu způsobila úmyslně,“ dodal policejní mluvčí.

K tématu

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Rakousko zavádí zákaz nočního vycházení a zavírá restaurace, koronavirus se šíří rychle

Rakousko zavádí zákaz nočního vycházení a zavírá restaurace, koronavirus se šíří rychle

Kvůli rychlému nárůstu počtu nakažených koronavirem v posledních dnech zavede Rakousko od úterý 3. listopadu zákaz nočního vycházení. Zrušena bude velká většina společenských akcí, restaurace budou smět fungovat pouze přes výdejová okénka či roznáškovou službu. Zavřít budou muset muzea, divadla či plavecké bazény. Hotely nebudou moci ubytovávat turisty. Zpřísnění opatření dnes podle agentury APA oznámil kancléř Sebastian Kurz.

reklama
Těhotenské vyšetření před nemocnicí. Byl to můj nápad, vysvětlila česká biatlonistka
Jan Werich zemřel před 40 lety: Jeho život humorný nebyl, říká syn Jiří. S otcem se nepotkal
Jak si v televizi naladíte program CNN Prima NEWS? Tady je detailní návod
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Chřipka versus COVID-19. Jak poznáme, že máme koronavirus

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Hamáček: Babiš do opatření razantně vstupoval a rozhodoval, měla by to prošetřit komise
Nakazilo se už 10 tisíc zdravotníků, nemocnice nestíhají. Nejhůř jsou na tom čtyři kraje
Jak nemá vypadat krizové řízení. Opozice kritizuje Havlíčkův plán na otevírání obchodů
Faltýnek může skončit i jako šéf poslanců ANO. Jeho kolegové rozhodnou v listopadu
Další články
reklama
reklama