Žena s holčičkami nabourala úmyslně, tvrdila rodina. Vyšetřování přineslo zvrat

Policisté odložili vyšetřování loňské nehody u Mníšku na Liberecku, při které zemřela matka se dvěma malými dcerami. Nenašli důkazy o tom, že by žena do popelářského vozu narazila úmyslně. To přitom krátce po tragédii tvrdili její příbuzní včetně dívky, která měla být její další dcerou.

„Na základě zjištěných důkazních prostředků na místě tragické dopravní nehody, výsledků znaleckých expertíz a zkoumání soudních znalců byl případ odložen z důvodu nepřípustnosti trestního stíhání,“ uvedl policejní mluvčí Vojtěch Robovský.

Osobní auto se mezi Libercem a Frýdlantem srazilo s popelářským vozem loni na konci října v levotočivé zatáčce. Na místě zemřela matka a jedno z dětí. Druhá dívenka nepřežila letecký transport do nemocnice. Řidič popelářského vozu utrpěl zranění.

Na sociálních sítích se po tragédii objevilo video s prohlášením mladé ženy, která tvrdila, že je dcerou zemřelé ženy. „Nevím, jak moc mohu být otevřená, jelikož probíhá vyšetřování, ovšem jsem přesvědčena (a nejen já), že nehoda byla vinou mámy, a to účelná,“ napsala dívka na Facebook s tím, že jejím údajným sestrám bylo čtyři a šest let.

Přidal se k ní otec zesnulých holčiček a na sociální síti sdílel i dopis, který měl poslat úřadům. Varoval v něm, že jeho bývalá partnerka bývá agresivní a neměla by mít děti v péči.

Podle Robovského ale kriminalisté nezjistili, že by žena chtěla spáchat rozšířenou sebevraždu. „Kromě jiného nebylo prováděnými šetřeními prokázáno, že řidička dopravní nehodu způsobila úmyslně,“ dodal policejní mluvčí.

Tagy: