zlato

Výpis příspěvků ke štítku „zlato“

Velký úspěch na MS ve vodním slalomu: Chaloupka získal pro ČR první zlato po 44 letech

26. září 2021 13:33

Václav Chaloupka získal jako první český kanoista od roku 1977 titul mistra světa ve vodním slalomu. Úřadující světový šampion do 23 let triumfoval v Bratislavě díky čisté finálové jízdě i mezi seniory a navázal na titul Petra Sodomky. Bronz vybojovala při premiérovém startu ve finále seniorského šampionátu kanoistka Gabriela Satková. Stříbrný olympijský medailista z Tokia Lukáš Rohan přidal sedmé místo.

Prskavec: Před závodem jsem si pustil Pyšnou princeznu. Na dovolenou pojedu pod stan

4. srpna 2021 12:44

Večer před závodem jsem si pustil Pyšnou princeznu, rád se koukám na pohádky se šťastným koncem, prozradil v pořadu Nový den televize CNN Prima NEWS olympijský vítěz Jiří Prskavec. Zároveň zlatý medailista z vodního slalomu řekl, že chce vzít za odměnu rodinu na dovolenou, nejspíš pojedou pod stan. Vyjádřil se i ke „covidovému letu“ české výpravy do Tokia.

Sledujte ZÁZNAM brífinku s olympijskou vítězkou Kateřinou Siniakovou. Byla to jízda, říká

2. srpna 2021 17:15

Po velkolepém úspěchu v Tokiu, kde spolu s Barborou Krejčíkovou získala historickou zlatou medaili ve čtyřhře, se tenistka Kateřina Siniaková vrací zpět do Česka. Krátce po jejím příletu je na pražském letišti plánována tisková konference. Sledovat ji můžete přímo v tomto článku. Začátek bude v 18 hodin, nicméně kvůli okolnostem letu může být opožděný.

Dojemný příběh na OH. Surfovat začal na víku od chladicího boxu, teď slaví zlato

27. července 2021 21:17

Narodil se jako syn chudého brazilského rybáře a surfovat se učil na polystyrenovém víku od chladicího boxu, ve kterém jeho otec vozil ryby na trh. V roce 2015 mu kariéru málem ukončilo traumatické poranění mozku a v úterý se mu ve finále olympijského závodu v Tokiu na první vlně zlomilo prkno. Přesto sedmadvacetiletý brazilský surfař Italo Ferreira slaví zlato. Jeho příběh zatím patří k těm nejdojemnějším z letošních olympijských her.

Češi odehráli skvělé Euro 1996, ve finále jsme se s nimi nadřeli, vzpomíná Helmer

30. června 2021 15:23

Před 25 roky dosáhl svého největšího sportovního úspěchu. Stal se fotbalovým mistrem Evropy. Německý obránce Thomas Helmer, který se proslavil v Borussii Dortmund a Bayernu Mnichov, naservíroval 30. června ve finále Eura 1996 v londýnském Wembley dlouhou přihrávku, po níž padl rozhodující Zlatý gól. Němci brali zlato, Čechům zůstalo stříbro.