reklama

zlato

Výpis příspěvků ke štítku „zlato“

Dojemný příběh na OH. Surfovat začal na víku od chladicího boxu, teď slaví zlato

Narodil se jako syn chudého brazilského rybáře a surfovat se učil na polystyrenovém víku od chladicího boxu, ve kterém jeho otec vozil ryby na trh. V roce 2015 mu kariéru málem ukončilo traumatické poranění mozku a v úterý se mu ve finále olympijského závodu v Tokiu na první vlně zlomilo prkno. Přesto sedmadvacetiletý brazilský surfař Italo Ferreira slaví zlato. Jeho příběh zatím patří k těm nejdojemnějším z letošních olympijských her.

Soutěžíme s Českou mincovnou o zlato a stříbro

České mincovnictví má více než tisíciletou tradici. Věděli jste, že naše země oplývala hojností stříbra? To dávalo mincmistrům příležitost pro tvorbu obdivuhodných mincí. Třeba jáchymovská mince tolar se dostala i za hranice naší země a přeplavala i oceán. Dala dokonce za vznik jedné z nejsilnějších a nejrozšířenějších měn na světě - americkému dolaru. A vy teď díky České mincovně můžete soutěžit například o zlatou uncovou investiční minci Tolar Česká republika 2021 v hodnotě 50 000,- Kč, stříbrnou uncovou investiční minci Tolar Česká republika 2021, repliku tolaru, pražského groše, denáru nebo o příspěvek na zlaté spoření v hodnotě 500,- Kč. Co proto udělat? Odpovězte správně na soutěžní otázku a pak už stačí počkat a mít trochu toho štěstíčka.

Bitcoin je lepší než zlato. Regulací se nebojím, říká lídr české kryptoměnové osvěty

Bitcoin znamená nezávislost – může se stát tím nejlepším platebním prostředkem, s jakým se kdy lidstvo setkalo. To si o nejznámější kryptoměně myslí Jakub Vejmola, majitel populárního Youtube kanálu, díky kterému se během pár let stal výrazným hlasem tuzemské kryptoměnové komunity. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS mluvil o pozitivech Bitcoinu i hrozbě státních regulací.

Senzační úspěch českých beachvolejbalistů: Perušič a Schweiner berou v Dauhá zlato

Aktualizováno

Plážoví volejbalisté Ondřej Perušič a David Schweiner korunovali senzační pouť čtyřhvězdičkovým turnajem v Dauhá premiérovým českým mužským titulem na Světovém okruhu. Ve finále s Brazilci Evandrem a Gutem ani jednou neprohrávali a přes komplikace v závěru druhého setu zvítězili 21:16 a 21:19. Získali tak pořádnou porci bodů do olympijské kvalifikace.

Návrat švýcarských královen. Šampionátu sjezdařů v Cortině zatím vládne helvétský kříž

Lara Gutová-Behramiová a Corinne Suterová zvedly na světovém šampionátu alpských lyžařů prapor helvétského kříže a drtí své soupeřky silou svých dávných předchůdkyň. Od mistrovství světa v Crans Montaně 1987 nezažil svět takovou převahu švýcarských reprezentantek. Alpská velmoc se tak po 32 letech může stát nejúspěšnější zemí sjezdařského svátku.

reklama