zlato

Výpis příspěvků ke štítku „zlato“

Nálezy jako v Osvětimi: Rusové Ukrajince pohřbívali zaživa a trhali jim zubní korunky

5. října 2022 20:21

Ukrajinci shromažďují další důkazy o tom, že se ruská armáda na okupovaných územích dopouštěla válečných zločinů. Obzvlášť šokující nález čekal ukrajinské vojáky a policisty ve vesnici Pisky-Radkivski v Charkovské oblasti. Okupanti po sobě v jedné z mučíren nechali krabici plnou zlatých či stříbrných zubních implantátů, které pravděpodobně předtím trhali z úst Ukrajincům. Ruská armáda rovněž čelí vážným podezřením, že vězně pohřbívala zaživa.

Kam investovat peníze během vysoké inflace? Zlato i sběratelské předměty, radí ekonomové

31. července 2022 13:08

Inflace v Česku pravděpodobně ještě nedosáhla svého vrcholu. Ceny v červnu meziročně stouply o 17,2 %. Nabízí se tak otázka, co dělat se svými úsporami, aby se neznehodnotily? Ekonomové a finanční analytici Čechům radí, ať své peníze hlavně nenechají ležet ladem a ať je investují. Jenže jak? Reportéři CNN Prima NEWS zjišťovali možná řešení.

Zákaz dovozu ruského zlata, další postihy vůči Sberbank. EU přijímá nové sankce

20. července 2022 16:37

Státy Evropské unie se ve středu shodly na přijetí nové sady sankcí proti Rusku za jeho pokračující agresi vůči Ukrajině. Informovalo o tom české předsednictví Rady EU. Evropský blok zakáže dovoz ruského zlata a dále omezí vývoz produktů, které mohou být využitelné pro vojenské účely. Rozšíří také postihy proti největší ruské bance Sberbank. Na sankční seznam také přibude na pět desítek ruských občanů a několik firem.

G7: Zvážíme cenové stropy na ruské energie. Gazprom požádá o změnu smluv, kontroval Kreml

28. června 2022 13:45

Státy ze skupiny velkých světových ekonomik G7 chtějí udržet a rozšířit sankce proti Rusku za jeho invazi na Ukrajinu. Šéfové států a vlád zemí G7 v úterním závěrečném prohlášení po summitu v bavorském alpském zámku Elmau uvedli, že hodlají dále snižovat ruské příjmy včetně těch z prodeje zlata. Chtějí také zvážit možné stanovení cenového stropu na ruské energie. Pokud Západ zavede cenový strop na ruský plyn, mohla by ruská plynárenská společnost Gazprom usilovat o změnu současných smluv, reagoval Kreml.

Jak začít s investováním? Vkládejte jen malé částky a diverzifikujte portfolio, radí experti

1. června 2022 21:50

Z důvodu neustále rostoucí inflace své nadbytečné peníze investujte, shodli se na doporučení experti v pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS. Lidé tím mohou zabránit, aby prostředky, které mají jinak uložené v bankách, ztrácely svou hodnotu. Zároveň radí začít investovat nižší částky a především do vícero oblastí.

Přijít o plyn z Ruska? Účty by lidem narostly o další stovky procent, varuje ekonom

28. dubna 2022 20:59

Země Evropské unie se dostávají pod čím dál větší energetický tlak. Buď přistoupí na požadavky Moskvy a začnou platit za ruský plyn v rublech, čímž budou ještě více financovat ruské běsnění na Ukrajině, nebo podmínku odmítnou, a budou tak riskovat polský či bulharský scénář. Podle ekonoma Lukáše Kovandy by odpojení Česka od ruského plynu mělo fatální následky.