zlato

Výpis příspěvků ke štítku „zlato“

Hrdinové z popelářské čety: Zdrcené ženě našli snubní prsten, v odpadcích se nořili hodiny

Rčení najít jehlu v kupce sena dostalo pro pracovníky popelářské služby v americkém Greenville úplně nový význam. Při třídění odpadu ztratila Melanie Harperová svůj snubní prsten z bílého zlata s diamanty. Šance, že by se k ní milovaná cennost vrátila, byla mizivá, přesto poslala do recyklačního centra e-mail s nadějí, že si někdo prstenu na lince všimne. Popeláři s vedoucími pracovníky veřejně prospěšných prací se však rozhodli zasáhnout po svém a do pátrání se doslova ponořili. A úspěšně.

Nikdy nebylo tak špatně tak dlouho, říká ekonom o mzdách. Zmínil ale světlo na konci tunelu

Reálná mzda se v Česku v letošním třetím čtvrtletí podle dat ČSÚ propadla už osmé čtvrtletí v řadě. „To je suverénně nejvytrvalejší a nejsoustavnější pokles reálných mezd – a tedy životní úrovně lidí – v celé novodobé historii ČR,“ upozornil Kovanda s tím, že dosud se v reálném vyjádření mzdy propadaly nejdéle čtyři čtvrtletí v řadě, a to po měnovém otřesu a následné krizi let 1997 a 1998. Hlavní ekonom Deloitte a poradce prezidenta David Marek označil za hlavního viníka poklesu reálných mezd inflaci.

Burza v Izraeli opět stoupá, uvedl Kovanda. Ekonom popsal dopady války na cenu zlata

Po útoku ze 7. října došlo k výraznému propadu akcií na izraelské burze, nyní se již vzmáhá, uvedl v pořadu Svět financí s Trinity Bank na CNN Prima NEWS ekonom Lukáš Kovanda. Za odraz ode dna podle něj může fakt, že Izrael nebyl vtažen do krvavějšího střetu s teroristickou organizací Hamás. Přesto v zemi podle odborníka panuje ekonomický lockdown. Kovanda popsal i dopady válečného konfliktu na cenu zlata či pohonných hmot. Hostem pořadu byl také ekonom a profesor psychologie Daniel Ariely.

Divoká jízda a skoky na vodě. Mladík z Rokycanska na wakeboardu dobyl světové zlato

V Prima Česku mají své místo i lidé, kteří dokážou něco výjimečného. Charlie Ball, ač to tak na první poslech nezní, je z Rokycanska a je českým mistrem světa ve wakeboardingu. Tomu se věnuje teprve pár let, přesto se mu výjimečně daří a možná inspiruje i vás. Jen malá rada – pokud se rozhodnete wakeboarding vyzkoušet, pak pozvolna a ideálně s někým dalším. Není to totiž tak snadné, jak se zdá.