reklama

Zlín

Výpis příspěvků ke štítku „Zlín“

Ve věku 71 let zemřela bývalá senátorka Ondrová. Čtyři roky byla primátorkou Zlína

V sobotu ve věku nedožitých 72 let zemřela bývalá primátorka města Zlína a někdejší senátorka Irena Ondrová (ODS). O jejím úmrtí informovala na Facebooku bývalá vedoucí městského odboru kultury Kateřina Pešatová. Ondrová stála v čele krajského města v letech 2006 až 2010. Mimo jiné podporovala zlínskou kulturu. Prosadila také stavbu kulturního a kongresového centra, jehož autorkou je zlínská rodačka, architektka Eva Jiřičná.

Povolení pro dálnici D49: Silničáři chtějí stavět, ekologové nesouhlasí

Stavba dálnice D49 připomíná nekonečný příběh. Šestnáctikilometrový úsek z Hulína do Fryštáku u Zlína se zahajoval už v roce 2008. Přípravné práce ale přerušily soudní spory s ekologickými organizacemi, které upozornily na přítomnost chráněných živočichů v trase dálnice. Soudy i úřady postupně všechny námitky smetly ze stolu a ministerstvo dopravy v prosinci vydalo stavební povolení.

Jak to bude s vánočními trhy? Některá města je ruší, jinde přípravy zatím probíhají

Města ani přes nynější epidemii koronaviru neopustila myšlenku uspořádat i letos vánoční trhy. S tím, jak budou vypadat a v jakém rozsahu se uskuteční, většinou ale čekají na vyhlášení případných dalších epidemických opatření. Zatím nejsou trhy zakázány. Kvůli zamezení shromažďování lidí radnice však předpokládají, že budou v menším rozsahu než v předchozích letech a bez doprovodných programů. Vánoční stromy a výzdoba by ale na náměstích měst neměly scházet.

reklama