Zlín

Výpis příspěvků ke štítku „Zlín“

ANO ve Zlíně uzavřelo koalici s ODS, lidovci a Piráty. Jasno už mají i Pardubice a Liberec

14. října 2022 10:13

Koaliční smlouvu ve Zlíně v pátek podepsali zástupci vítězného hnutí ANO a trojbloku ODS, lidovců a Pirátů. Primátorem by měl být i nadále lídr ANO Jiří Korec. Ve stejný den podepsali koaliční smlouvu také komunální politici v Liberci. Na spolupráci se domluvilo vítězné uskupení starostů (SLK), TOP 09 a KDU-ČSL s ANO, ODS a Piráty. Primátorem zde má zůstat Jaroslav Zámečník (SLK). Jasno už mají i v Pardubicích, které povede ANO, Žijeme Pardubice a Společně pro Pardubice. Primátorem bude Jan Nadrchal, lídr ANO.

Zlínem se ve čtvrtek prohnalo tornádo, potvrdili meteorologové. Urazilo přes kilometr

16. září 2022 15:56

Odborníci z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) potvrdili, že Zlín zasáhlo ve čtvrtek odpoledne slabé tornádo. Podle předběžných odhadů urazilo asi 1 200 metrů, trychtýř víru mohl mít v některých místech až 50 metrů. Hasiči v souvislosti s průtrží mračen a silným větrem ve čtvrtek ve Zlíně vyjížděli pouze k poškozenému billboardu v místní části Malenovice.

Kradu, protože mám hlad. V Česku roste počet zoufalých lidí, kteří nemají na jídlo

27. srpna 2022 05:58

Energetická krize, inflace a zdražování potravin. Tento „vražedný koktejl“ vede některé Čechy k zoufalým činům. Podle zjištění webu iDnes stále více lidí krade zboží v obchodech. Nárůst drobných krádeží pozorují policisté téměř ve všech krajích. Ostatně i podle průzkumu agentury STEM pro CNN Prima NEWS všeobecné zdražování citelně zasáhlo 56 procent dotázaných.

Útočník ze Zlína zemřel v nemocnici. Zastřelil svou expřítelkyni na krajském úřadě

17. srpna 2022 10:55

Devětadvacetiletý muž, který 28. července na krajském úřadě ve Zlíně zastřelil svou o rok starší bývalou přítelkyni Kateřinu a následně se pokusil o sebevraždu, zemřel. Na sociální síti o tom informovala policie. Už dříve policisté uvedli, že útočník ke střelbě v takzvaném Baťově mrakodrapu použil zbraň registrovanou na jiného člověka.