reklama

Zámečník vyděsil babičku, za nové kování dala trojnásobek ceny. ČOI je na něj krátká

Zneužívá strachu seniorů a nabízí montáž předražených zámků. Na zámečníka z Prahy si České obchodní inspekci (ČOI) stěžovaly už desítky lidí z celé republiky, kteří se snaží získat své peníze zpět. Reportér CNN Prima NEWS Libor Tampier vyzpovídal seniorkou z Jablonce nad Nisou.

reklama

Marcele Vršovské je 89 let. Zámečník, který zazvonil u jejích dveří, ji nejprve pořádně vystrašil. „Že byla už spousta krádeží, takže vyměňují, pokud to je možné, zámky. To je všecko. No to víte, že jsem se lekla,“ vysvětlila paní Vršovská.

K tématu

Vystrašená seniorka s výměnou zámku souhlasila. Částka, o kterou si zámečník řekl, jí ale vyrazila dech. Jednalo se o 5 490 korun. Paní Vršovská doma tolik peněz neměla. „Já jsem pro ně musela na poštu. On na mě čekal venku před budovou, než jsem vyzvedla peníze,“ dodala seniorka.

Zaplatila trojnásobnou cenu

Zaplatila přitom trojnásobek toho, co by dala za zámek v kamenné prodejně. „To už je zlodějina. Je to předražené, stoprocentně. Tipuji to tak 12, 13 stovek, montáž by byla pět, šest stovek maximum,“ vysvětlil majitel zámečnictví Daniel Kovář.

Zámečníka, který vložku namontoval, redakce kontaktovala. Přemrštěnou cenu vysvětlit nechtěl. „Tady o tom se s vámi nebudu bavit. Na shledanou,“ řekl Ladislav Sitta.

„Jsem z toho opravdu zhnusená, protože mi to vzhledem k věku babičky přijde jako nemorální jednání,“ prohlásila vnučka seniorky Lenka Pechoutová. Příbuzní nechali zámek okamžitě vymontovat. „Nevěděli jsme, kolik klíčů kde putuje, kdo všechno má kopie a kdo by se k babičce mohl případně dostat,“ dodala.

Strážníci i Česká obchodní inspekce mají svázané ruce

Zámečník se zaměřuje především na panelové domy a chodí od dveří ke dveřím. Přitom v Jablonci nad Nisou, stejně jako v naprosté většině českých měst, je podomní prodej zakázaný.

Strážníci ale mají svázané ruce. Aby mohli případ řešit aspoň jako přestupek, museli by podezřelého muže při podomním prodeji přímo přistihnout. „Ideální je, aby člověk myslel na to, že pokud si neobjednal žádnou službu, tak aby žádnou nabídku čehokoliv nepřijímal,“ uvedla mluvčí městské policie Daniela Bušková.

Bezmocná je v tomto případě i Česká obchodní inspekce. Zákazníci totiž ve smlouvě stvrzují, že ji podepsali dobrovolně.

K tématu

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Plán rozvolňování: Obchody se otevřou na začátku května, na kadeřnictví si ale počkáme

Plán rozvolňování: Obchody se otevřou na začátku května, na kadeřnictví si ale počkáme

Epidemická situace v Česku se už několik týdnů lepší. Vláda proto začíná připravovat plán postupného rozvolňování. Veřejnosti ho ale nepředstaví dříve než ve čtvrtek. CNN Prima NEWS se ale přesto podařilo zjistit, že by se v první vlně měly otevřít obchody. A pokud postrádáte některou ze služeb – třeba kadeřníka – budete si nejspíš muset počkat až na druhou fázi rozvolnění.

Fotbal

Dejte nám čas, překřikoval se Petr Čech s fanoušky Chelsea kvůli Superlize

Dejte nám čas, překřikoval se Petr Čech s fanoušky Chelsea kvůli Superlize

Proti vzniku fotbalové Superligy se postavili hráči i fanoušci. Protestují dokonce i fanoušci klubů, které se nadnárodní soutěže mají účastnit. Mezi nimi byli i příznivci londýnské Chelsea, kteří se rozhodli vyrazit na protest. Rozčilené fanoušky se snažil uklidnit nynější činovník klubu a bývalý veleúspěšný brankář týmu i české reprezentace Petr Čech. Nakonec se velkoklub rozhodl z nové soutěže vycouvat.

Krimi

Vlivný podnikatel střílel brokovnicí na mladou rodinu, prý ze strachu. Vyšetřování končí

Vlivný podnikatel střílel brokovnicí na mladou rodinu, prý ze strachu. Vyšetřování končí

Policie ukončila vyšetřování střelby před domem vlivného podnikatele z Liberce. Jiří Vařil, který podle zasvěcených dlouhou dobu skrytě ovládal jednoho z největších autobusových dopravců v zemi, s největší pravděpodobností stane před soudem kvůli vydírání, poškození cizí věci a výtržnictví. A není to jediný jeho problém se zákonem. Už tři roky jeho jméno figuruje v policejním spisu rozsáhlé korupční kauzy ve veřejné dopravě.

Chceme další vyhoštění Rusů z ambasády, vzkázala Sněmovna vládě a odsoudila „terorismus“
Superliga se za obřího tlaku začíná hroutit. Po dvou dnech ji opouští City i Chelsea
reklama
reklama
Ať se Česko připraví na tvrdé sankce. Zeman si musí vybrat stranu, varuje ruský expert

Rusko

Domácí zpravodajství

Zeman chce přitáhnout pozornost, Babiš posiluje pozici Ruska v Česku, tvrdí experti
Volný: Za výbuchem stojí Američané, mám pro to stejné informace jako BIS
Pomozte s pátráním u řeky, prosí rodina zmizelého Tomáše. Policie se obává nejhoršího
Další články
reklama
reklama