reklama

Zámečník vyděsil babičku, za nové kování dala trojnásobek ceny. ČOI je na něj krátká

Zneužívá strachu seniorů a nabízí montáž předražených zámků. Na zámečníka z Prahy si České obchodní inspekci (ČOI) stěžovaly už desítky lidí z celé republiky, kteří se snaží získat své peníze zpět. Reportér CNN Prima NEWS Libor Tampier vyzpovídal seniorkou z Jablonce nad Nisou.

reklama

Marcele Vršovské je 89 let. Zámečník, který zazvonil u jejích dveří, ji nejprve pořádně vystrašil. „Že byla už spousta krádeží, takže vyměňují, pokud to je možné, zámky. To je všecko. No to víte, že jsem se lekla,“ vysvětlila paní Vršovská.

K tématu

Vystrašená seniorka s výměnou zámku souhlasila. Částka, o kterou si zámečník řekl, jí ale vyrazila dech. Jednalo se o 5 490 korun. Paní Vršovská doma tolik peněz neměla. „Já jsem pro ně musela na poštu. On na mě čekal venku před budovou, než jsem vyzvedla peníze,“ dodala seniorka.

Zaplatila trojnásobnou cenu

Zaplatila přitom trojnásobek toho, co by dala za zámek v kamenné prodejně. „To už je zlodějina. Je to předražené, stoprocentně. Tipuji to tak 12, 13 stovek, montáž by byla pět, šest stovek maximum,“ vysvětlil majitel zámečnictví Daniel Kovář.

Zámečníka, který vložku namontoval, redakce kontaktovala. Přemrštěnou cenu vysvětlit nechtěl. „Tady o tom se s vámi nebudu bavit. Na shledanou,“ řekl Ladislav Sitta.

„Jsem z toho opravdu zhnusená, protože mi to vzhledem k věku babičky přijde jako nemorální jednání,“ prohlásila vnučka seniorky Lenka Pechoutová. Příbuzní nechali zámek okamžitě vymontovat. „Nevěděli jsme, kolik klíčů kde putuje, kdo všechno má kopie a kdo by se k babičce mohl případně dostat,“ dodala.

Strážníci i Česká obchodní inspekce mají svázané ruce

Zámečník se zaměřuje především na panelové domy a chodí od dveří ke dveřím. Přitom v Jablonci nad Nisou, stejně jako v naprosté většině českých měst, je podomní prodej zakázaný.

Strážníci ale mají svázané ruce. Aby mohli případ řešit aspoň jako přestupek, museli by podezřelého muže při podomním prodeji přímo přistihnout. „Ideální je, aby člověk myslel na to, že pokud si neobjednal žádnou službu, tak aby žádnou nabídku čehokoliv nepřijímal,“ uvedla mluvčí městské policie Daniela Bušková.

Bezmocná je v tomto případě i Česká obchodní inspekce. Zákazníci totiž ve smlouvě stvrzují, že ji podepsali dobrovolně.

K tématu

Další hlavní zprávy

Prezidentské volby v USA 2020

Žádná shromáždění v den inaugurace Bidena. Facebook zablokuje akce u Bílého domu

Žádná shromáždění v den inaugurace Bidena. Facebook zablokuje akce u Bílého domu

Facebook zablokuje možnost svolávat na své síti akce v blízkosti důležitých vládních budov ve Washingtonu v den inaugurace nového prezidenta Joea Bidena. Provozovatel známé sociální sítě to uvedl v pátek ve zprávě na svém blogu. Dodal také, že bude všechny akce z 20. ledna související s uvedením prezidenta do úřadu kontrolovat a ty, které by porušily jeho pravidla, zruší.

Vláda

Chybky tam byly, ale vše jsme opravili, řekl vládní IT zmocněnec o rezervačním systému

Chybky tam byly, ale vše jsme opravili, řekl vládní IT zmocněnec o rezervačním systému

Chyby v rezervačním systému pro očkování proti covidu jsme měli, přiznal v Hlavních zprávách na CNN Prima NEWS vládní zmocněnec pro digitalizaci a IT Vladimír Dzurilla. Podle něj se ale vše rychle opravilo a program nakonec fungoval bez problémů. Systém však během dopoledne dokázal prolomit čtyřiadvacetiletý student, problémy nastaly také při zasílání potvrzovacích PIN kódů.

Prodělání covidu neznamená výhru. Už desítky Čechů se nakazily virem opakovaně
Zdravotní sestra vyhrála přes dvacet milionů. Odměna za boj s covidem, říká
Naučili jsme se, že co stát spustí, nefunguje. Gazdík kritizuje očkovací registr
Student se pomocí triku proklikal registrem očkování. Nic těžkého, popisuje
reklama
reklama
Babiš opět otáčí: Očkování pro všechny od začátku února je zbytečné

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Pandemie ustupuje. Mírnější opatření v příštím týdnu nečekejte, prozradil Blatný
Podezřelého, který zbil seniorku v metru, poslal soud do vazby. Hrozí mu 2 roky vězení
Kvůli machinacím s očkováním padají hlavy. Další případy hlásí Český Krumlov a Motol
Další články
reklama
reklama