reklama
CNN Prima News zámek

zámek

Výpis příspěvků ke štítku „zámek“

Oslavte Mezinárodní den cyklistiky stylově

1. října 2021 12:00

Před námi je první říjnový víkend a jistě řada z vás uvažuje, kam byste se mohli vydat, co byste mohli zajímavého prožít. Máme pro vás tip na výlet, který by se mohl líbit nejen fanouškům Cyklistky od Poncarové. Vzhledem k tomu, že je 1. říjen Světový den cyklistiky a mezi námi je téměř každý druhý Čech cyklista, máme pro vás tip na jeden tematický výlet. A pokud chcete, vyrazit na něj můžete právě na kolech.

Úžasné výhledy, kultura i loďobus. Salzburg potěší skutečné gurmány, užíval si tam i Mozart

22. srpna 2021 13:03

Asi to taky znáte. Šinete si to k moři do Itálie nebo Chorvatska či na lyže do Alp. Minutí sjezdu na Salzburg obvykle doprovází pocit, že kus dlouhé cesty je za vámi. Co se ale takhle podívat do rodiště Mozarta? No, možná někdy příště. Pro mě to „příště“ nastalo právě letos a musím uznat, že to rozhodně nebyl špatný nápad. Ba naopak. Tak se pojďme podívat, co všechno Salzburg nabízí a jak tu efektivně strávit drahocenný čas.

Jaké je být dnes zámeckým pánem? Potomek Palackého tvrdí, že to stojí majlant i nervy

30. května 2021 06:55

Je praprapravnukem obrozeneckého historika Františka Palackého, prapravnukem dalšího vlasteneckého velikána F. L. Riegra. Právě po nich Václav Macháček-Rieger zdědil zámek v Malči na Vysočině, poznamenaný totalitním vyvlastněním. Zchátralou ruinu proměnil v nádhernou stavbu s expozicí o svých slavných předcích. Má být na co hrdý, přesto si zoufá: „Jak je možné, že nás teď vedou bezcharakterní lumpové, když jsme v národě mívali takové osobnosti?“

Vyhoštění čeští diplomaté zatím bydlí na zámku a berou plný plat. Zpět do Ruska nesmí

23. dubna 2021 11:09

Někteří vyhoštění čeští diplomaté zatím bydlí na zámku ve Štiříně, který patří pod ministerstvo zahraničí, řekl Blesku.cz šéf české diplomacie Jakub Kulhánek (ČSSD). Uvedl také, že 20 Čechů nepřišlo o práci vlastní vinou, proto mají 90 dnů nárok na plný plat. Po návratu navíc nemuseli do karantény. V Rusku jsou nežádoucími osobami a nesmí tam už ani jako turisté.

reklama