CNN Prima News zámek

zámek

Výpis příspěvků ke štítku „zámek“

Město plné historie, Neruda zde našel inspiraci. Dnes jsou Hořovice proslulé i moderní nemocnicí

Městečko Hořovice leží ve svahu na dohled podbrdských lesů. Býval to kraj železáren, železných hamrů, kovářů a zejména chudých cvočkařů. V roce 1866 nazval Jan Neruda Hořovice ve svém fejetonu „Výlet do kraje bídy“ českým Betlémem. Inspirovala ho poloha města, jehož střechy jsou malebně rozesety na stráni zalesněného vrchu nad břehem Červeného potoka. Dnes zde žije asi 8 000 obyvatel a jde tak o třetí nejlidnatější město v berounském okrese. Leží nedaleko dálnice D5, takže může být zajímavým tipem na výlet. Město se ale pyšní také nemocnicí s vyhlášenou porodnicí.

Výlet do Rakouska: Objevte kouzlo zámeckých zahrad a oblasti v Podunají

Kam se vydat na víkend při horkém letním počasí? Ukážeme vám Rakousko, jak ho možná neznáte. Zavedeme vás do zámeckých zahrad, kostelů nebo národního parku. Lokalita je příjemně dostupná jak ze Slovenska, tak z Čech. Děti potěší nespočet dětských hřišť, ovocné sady nebo přístup ke zvířatům v zámeckých zahradách. Dospělé nalákáme na ochutnávku vín nebo prohlídku květinových zahrad s estetickými tipy do vlastních domovů.

Divokému počasí navzdory. Pálava hostila historicky druhý díl seriálu Road Classics

Unikátní závod Road Classics, ve kterém na uzavřených silnicích mohou do pedálů šlápnout i amatérští cyklisté, se po úspěšném prvním ročníku na Ještědu přesunul do malebného prostředí jižní Moravy. Účastníky během závodu několikrát potrápil vytrvalý déšť i kroupy. V reportáži pořadu Prima Česko jsme vyzpovídali účastníky, pořadatele i šestinásobného paralympijského vítěze a šestinásobného mistra světa Jiřího Ježka, jak závod zvládli.

Stát chce v aukci prodat bývalý vládní zámek Štiřín. Minimální cena je 3,3 miliardy korun

Stát nabízí k prodeji areál zámku Štiřín nedaleko Prahy, minimální cena činí 3,3 miliardy korun. Oznámil to dnes v tiskové zprávě Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM), podle kterého je cena Štiřína dosud nejvyšší vyhlášenou minimální cenou prodávaného majetku za dobu fungování úřadu. Prodej se uskuteční formou elektronické aukce, která začne 11. září ve 12:00 a skončí 13. září rovněž v poledne.

Část Čechů u počítačů nechápe strach z války, říká Matěj Stropnický. Promluvil i o otci

Neuplyne pomalu den, aby nějakou dezinformaci nešířila sama vláda. Rozhádat se kvůli vzdálenému příbuznému na Ukrajině s vlastním bratrem – Slovenskem, je nebetyčná pitomost. S otcem se dnes politicky shodujeme na více věcech než dříve. Nejen to v rozhovoru pro CNN Prima NEWS prohlásil bývalý předseda Strany zelených, herec a novinář Matěj Stropnický.

Rozchod a stěhování ze zámku. Matěj Stropnický měl být Krejčíkovi nevěrný se ženou

Matěj Stropnický s partnerem Danielem Krejčíkem se podle informací deníku Blesk rozešli, roli v ukončení vztahu měla hrát nevěra ze strany bývalého předsedy Zelených. A přestože se Stropnický v minulosti identifikoval jako gay, jeho zálet se týkal ženy. Pár spolu vydržel přes šest let, v jejich průběhu si dvojice koupila zámek v Osečanech, který začala rekonstruovat. Odtamtud se nyní Krejčík údajně odstěhoval.

Příhoda s Libuškou a letní kostýmy v zimě. Trávníček se po 50 letech vrátil na zámek z Popelky

Letos uplynulo přesně 50 let od uvedení ikonické pohádky Tři oříšky pro Popelku. Představitel prince Pavel Trávníček při této příležitosti vyrazil na německý zámek Moritzburg, kde se část snímku natáčela, a setkal se tam s fanoušky. Někteří za ním jeli dokonce až z Norska. Herec také zavzpomínal, jaká byla tehdy na saském zámku zima a jak ji museli herci přetrpět v letních kostýmech. Připomněl si i jednu příhodu s Libuší Šafránkovou, která dokazovala hereččinu statečnost a odhodlanost. Podle Trávníčka byla Šafránková jedinou skutečnou Popelkou na světě.

Hrabě Kinský: Zámek nám postavil geniální architekt Santini, který zemřel před 300 lety

Hrabě Francesco Kinský dal Borgo se může pyšnit tím, že rodinné sídlo Karlova Koruna v Chlumci nad Cidlinou postavil jeden z nejlepších českých architektů všech dob Jan Blažej Santini-Aichel, jenž zemřel 7. prosince 1723. „Santini byl geniální vizionář. Zámek v Chlumci vyprojektoval pro mého asi nejslavnějšího předka Františka Ferdinanda, je to architektonický skvost,“ vypráví hrabě Kinský přímo na chlumeckém zámku. Kde přesně leží Santiniho ostatky, to už se dnes neví. Zámek Karlova Koruna ale nezestárl ani tři století po architektově skonu. Stejně jako další stavby výjimečného a vlastně moderního umělce. Třeba Santiniho poutní chrám na Zelené hoře ve Žďáru nad Sázavou je dokonce památkou UNESCO.