Američtí celníci našli mrtvé ptáky u cestujícího z Číny

Americká celní a hraniční hlídka ve Washingtonu našla u cestujícího z Číny podezřelý balíček, který se tvářil jako pamlsky pro domácí mazlíčky. Jeho obsahem však byli mrtví ptáci.

Cestující z Pekingu přiletěl na mezinárodní letiště Washington Dulles International Airport, kde při běžné kontrole zavazadel narazila americká celní a hraniční hlídka na podezřelý balíček. Na obalu byl obrázek psa a kočky a tvářil se jako pamlsky pro domácí mazlíčky. Obsah balíčku tomu už ale neodpovídal.

Když balíček lépe prověřili, zjistili, že je v něm několik mrtvých ptáků o velikosti 6 - 9 cm. Cestující se bránil, že ptáčci, které chtěl dovézt do Marylandu, byli opravdu určeni pro kočku.

„Dovoz těchto mrtvých ptáků do Spojených států je zakázán. Nezpracovaní ptáci představují významnou hrozbu jak pro průmysl s drůbeží, tak pro naše občany, a to jako potenciální přenašeči ptačí chřipky,“ uvedla Casey Durstová, šéfka celní a hraniční hlídky terénních operací v Baltimoru.

Úřady informovaly, že mrtví ptáčci byli předáni ministerstvu zemědělství, které se postaralo o jejich bezpečnou likvidaci.

Tagy: