reklama
CNN Prima News Čína

Čína

Výpis příspěvků ke štítku „Čína“

Kvůli sporu o bydlení zavraždil sousedy. Proč Čína fandila zabijákovi na útěku?

19. října 2021 12:03

Číňan Ou Ťin-čung zavraždil dva své sousedy, další tři zranil. Přesto mu na útěku před zákonem část čínské společnosti fandila. Proč? Ťin-čungův život poznamenala řada ústrků, právních proher a apatie, což vedlo k tomu, že se jednoho dne rozhodl vyřešit jeden mnohaletý spor o bydlení vlastníma rukama. Než ho policie stačila zatknout, spáchal sebevraždu.

Krypto Magazín: Bitcoin býval obskurní. Teď s ním firmy spojují budoucnost, říká expert

13. října 2021 17:00

Dynamický svět kryptoměn byl ještě před pár lety pro řadu lidí obskurní, nyní ale do rozjetého ekosystému naskakují globálně vlivní hráči. V prvním díle pořadu Krypto Magazín to prohlásil investor a externí poradce společnosti XTB Jaroslav Brychta. V rozhovoru okomentoval také kontroverzní projekt digitálních měn centrálních bank či zavedení bitcoinu jako zákonného platidla v El Salvadoru.

Kolabující China Evergrande má převzít Hopson Development. Firma dluží 6,7 bilionu korun

4. října 2021 09:44

Podíl v krachujícím čínském developerovi China Evergrande se chystá převzít společnost Hopson Development. Za 51procentní podíl v její divizi správy majetku hodlá zaplatit více než 40 miliard hongkongských dolarů (asi 112 miliard korun), uvedl státní list Global Times. Zpráva přišla poté, co v pondělí obě firmy požádaly, aby bylo pozastaveno obchodování s jejich akciemi na hongkongské burze kvůli oznámení velké obchodní transakce.

reklama