CNN Prima News Čína

Čína

Výpis příspěvků ke štítku „Čína“

Vykročí Japonsko ze stínu druhé světové války? Nákupy raket plánují nejen kvůli Rusku

29. června 2022 15:39

Fumio Kišida se stane prvním japonským premiérem v historii, který se zúčastní oficiálního summitu NATO. Ten začíná ve středu ve španělském Madridu. Podle německého deníku Süddeutsche Zeitung se ostrovní země z východní Asie sbližuje se Severoatlantickou aliancí proto, že autokratičtí „sousedé“ Rusko, Čína a Severní Korea představují stále větší hrozbu. Jednání se zúčastní i český předseda vlády Petr Fiala (ODS).

Политолог: Россия не способна достичь победы, она потеряла военный престиж

28. června 2022 14:44

В эксклюзивном интервью CNN Prima NEWS политолог Бруно Макаес оценил последствия войны в Украине. Он считает, что Россия потеряет статус сверхдержавы и, вероятно, перейдет под больший контроль Китая. Он также упомянул о последствиях энергетического кризиса.

Když Rusko nemůže, Indie pomůže. Kremlu se daří hledat odbytiště pro suroviny mimo Evropu

23. června 2022 08:11

Největší indický výrobce oceli Tata Steel již v dubnu deklaroval, že se odstřihne od ruských surovin, hlavně uhlí. Nyní vyšlo najevo, že ještě v květnu z Ruska odebral 75 tisíc tun uhlí. Výrobce se dušuje, že šlo o doběhnutí starých smluv. Uhlí však není jediná komodita, u které Indie dokonce výrazně navýšila svůj odběr z Ruska.

Pěsti do obličeje, kopání do břicha. Kamera zachytila otřesný útok na ženy v restauraci

16. června 2022 06:11

Na sociálních sítích byly v pátek zveřejněny šokující záběry z bezpečnostních kamer. Zachytily incident, ke kterému došlo ve městě Tchang-šan na severu Číny. V tamní restauraci agresor surově napadl jednu z žen, došlo na pěsti i kopance. Do potyčky se navíc přidali i další. Video vyvolalo celonárodní pobouření, píše americký web CNN.

Evropa neřeší lékovou závislost na Číně a Indii. Ta je přitom hrozivá, varují odborníci

13. června 2022 07:31

Přestože koronavirová krize odhalila, jak je Evropská unie závislá na dodávkách účinných látek pro výrobu léků na Číně a Indii, zatím se s tím nic neděje. V sedmadvacítce chybí jakýkoli program zaměřený na podporu návratu výroby účinných látek zpět do Evropy. „Evropské vlády nejsou ochotny platit víc za léky vyrobené na území Evropské unie,“ řekl šéf České asociace farmaceutických firem Filip Vrubel během diskusního kulatého stolu konaného za účasti zástupců ministerstva zdravotnictví a ministerstva průmyslu a obchodu.