
Mišík byl před natáčením filmu Banger měsíc v nemocnici. Stejné problémy měl i Bieber
Zhruba tři desítky námořníků se pohřešují poté, co se jejich loď potopila kvůli tajfunu v Jihočínském moři nedaleko Hongkongu. Záchranáři po nich pátrají ze vzduchu. S odkazem na hongkongské úřady o tom v sobotu informují zahraniční agentury.
Pokud skupina zemí G7 skutečně zavede navrhovaný cenový strop na ruskou ropu, černé zlato na světovém trhu vystoupá až na 200 dolarů za barel. Rusko totiž může na plány zareagovat úplným zastavení dodávek. Z trhu by tak rázem zmizela asi osmina ropy, což by znamenalo obrovský šok, varoval expert švédské banky SEB.
Ruská policie zadržela na Sibiři vědce Dmitrije Kolkera, kterého podezírá z vlastizrady. Informovala o tom v pátek agentura TASS. Kolkerova rodina uvedla, že ho bezpečnostní složky viní ze spolupráce s čínskými tajnými službami a zadržely ho přímo v nemocnici, přičemž vědec je v posledním stadiu rakoviny.
Fumio Kišida se stane prvním japonským premiérem v historii, který se zúčastní oficiálního summitu NATO. Ten začíná ve středu ve španělském Madridu. Podle německého deníku Süddeutsche Zeitung se ostrovní země z východní Asie sbližuje se Severoatlantickou aliancí proto, že autokratičtí „sousedé“ Rusko, Čína a Severní Korea představují stále větší hrozbu. Jednání se zúčastní i český předseda vlády Petr Fiala (ODS).
В эксклюзивном интервью CNN Prima NEWS политолог Бруно Макаес оценил последствия войны в Украине. Он считает, что Россия потеряет статус сверхдержавы и, вероятно, перейдет под больший контроль Китая. Он также упомянул о последствиях энергетического кризиса.
Jak se může všechno za jediný rok úplně změnit. Lídři demokratického světa se v Německu setkali na summitu G7. A řeší úkoly, které se ještě před dvanácti měsíci, tedy na poslední schůzce elitního mezinárodního klubu, zdály naprosto nepředstavitelné.
V exkluzivním rozhovoru pro CNN Prima NEWS zhodnotil Bruno Macaes, politický analytik, dopady války na Ukrajině. Myslí si, že Rusko přijde o status supervelmoci a zřejmě se dostane pod větší kontrolu Číny. Zmínil také důsledky energetické krize.
Největší indický výrobce oceli Tata Steel již v dubnu deklaroval, že se odstřihne od ruských surovin, hlavně uhlí. Nyní vyšlo najevo, že ještě v květnu z Ruska odebral 75 tisíc tun uhlí. Výrobce se dušuje, že šlo o doběhnutí starých smluv. Uhlí však není jediná komodita, u které Indie dokonce výrazně navýšila svůj odběr z Ruska.
Ačkoli navenek Tedros Adhanom Ghebreyesus, hlava Světové zdravotnické organizace, neformuloval žádnou konkrétní hypotézu o původu koronaviru, v ústraní prý imunolog mluví docela jasně. Vysoko postavenému evropskému politikovi měl šéf WHO sdělit, že koronavirus nejspíše unikl po nehodě z čínské laboratoře.
Na sociálních sítích byly v pátek zveřejněny šokující záběry z bezpečnostních kamer. Zachytily incident, ke kterému došlo ve městě Tchang-šan na severu Číny. V tamní restauraci agresor surově napadl jednu z žen, došlo na pěsti i kopance. Do potyčky se navíc přidali i další. Video vyvolalo celonárodní pobouření, píše americký web CNN.
Čína oznámila, že její obří teleskop Sky Eye pravděpodobné zachytil známky vzdálených civilizací. Podle zprávy agentury Bloomberg o tom informoval čínský deník Science and Technology, který ale později informaci ze své webové stránky smazal.
Přestože koronavirová krize odhalila, jak je Evropská unie závislá na dodávkách účinných látek pro výrobu léků na Číně a Indii, zatím se s tím nic neděje. V sedmadvacítce chybí jakýkoli program zaměřený na podporu návratu výroby účinných látek zpět do Evropy. „Evropské vlády nejsou ochotny platit víc za léky vyrobené na území Evropské unie,“ řekl šéf České asociace farmaceutických firem Filip Vrubel během diskusního kulatého stolu konaného za účasti zástupců ministerstva zdravotnictví a ministerstva průmyslu a obchodu.