Areálem pardubické firmy otřásl výbuch!

Firma Explosia v Pardubicích

Při výbuchu se v Pardubicích popálili lidé

Explosia je nejvýznamnější český výrobce výbušnin. V areálu firmy dnes ráno byli při výbuchu v mísírně střelného prachu zraněni lidé! Na místo neštěstí míří ministr průmyslu Karel Havlíček s prvním náměstkem. Informaci naší redakci potvrdil mluvčí společnosti Martin Vencl.

Dnes krátce po sedmé hodině ranní došlo ve výrobním objektu k výbuchu, potvrdil mluvčí Vencl. "Došlo k zahoření střelného prachu. Podle prvotního šetření byli dva lidé zraněni těžce a další dva středně těžce. Hasiči uhasili místo zhruba po hodině od propuknutí požáru. Na místě je policie. Nehodu jsme oznámili Báňskému úřadu. Vedení společnosti teď postupuje podle interních směrnic a ustanovilo vyšetřovací komisi."

Záchranářský vrtulník transportoval na pražské popáleninové centrum na Vinohradech těžce popáleného muže. Tady byl přeložen do sanitního vozu, jak je vidět ve videu.

Není to poprvé co zde došlo k podobné události. Za loňský říjnový výbuch a současně i hloubkovou kontrolu úřadů v areálu pardubické společnosti Explosia udělil Báňský úřad firmě pokutu 400 000 korun. Při výbuchu tehdy nebyl nikdo zraněn, hmotná škoda byla vyčíslena na 100 000 Kč. Policie vyšetřování nehody odložila.

Informaci, že čas od času zde dojde k nějaké události, vzhledem k tomu, co se v továrně vyrábí, potvrdil i mluvčí Vencl. Firma Explosia je výrobce výbušnin, existuje od roku 1920. Od roku 2002 ji stoprocentně vlastní stát.

Tagy: