Možnost připojit se ke členům armády mají nyní i ženy v Saúdské Arábii. Něžné pohlaví má od čtvrtka příležitost vstoupit do armády jako voják. Do bojů se Saúdky nedostanou.
Nenechte se ale mýlit. Ženy ze Saúdské Arábie, které se přihlásí do armády, nebudou vystaveny nebezpečí. Bude jim umožněno pracovat v bezpečí, boje se účastnit nesmí.
Žena, která se chce stát členem armádní jednotky, musí splňovat 12 základních požadavků, jako například věk mezi 25 a 35 lety nebo musí disponovat vysokoškolským vzděláním.
Rozhodnutí o náboru ženských vojáků je jednou z mnoha reforem na podporu práv žen, která se v posledních měsících v konzervativním muslimském království zavedla. Ženy mají nyní například dovoleno samostatně podnikat, mohou se zúčastnit fotbalových utkání a od června jim bude dovoleno i řídit auto.