Ženy

Výpis příspěvků ke štítku „Ženy“

Basketbalistky USK Praha jsou vítězství od titulu. Po šokující prohře s Brnem zabraly

Basketbalistky ZVVZ USK Praha porazily doma ve třetím ligovém finále Žabiny Brno 83:61 a jen jedna výhra je dělí od obhajoby titulu. Svěřenkyně trenérky Natálie Hejkové napravily pondělní nečekanou prohru na soupeřově palubovce 69:71, kterou skončila jejich rekordní série 301 výher, a ujaly se vedení 2:1 na zápasy. Cestu za 18. titulem v historii a 14. za sebou mohou završit v neděli v Brně. Hrát se bude od 17:00.

Ambasadorka Women in Tech, Linda Štucbartová: Prohra je součástí cesty k úspěchu

Ženy a technologie — spojení, které nejde dohromady? Jak velký omyl by podobná domněnka mohla znamenat, názorně ukazuje projekt Women in Tech. Ten v Česku už třetím rokem pořádají společnost Huawei a Výzkumný ústav pro inovace a podnikání Hospodářské komory ČR. Jeho náplní je pomáhat nadějným podnikatelkám a startupistkám s úspěšným nastartováním vlastního byznysu. Vybraným účastnicím přináší nejen potřebné informace, ale také zkušenosti a podporu expertů, kteří výrazně přispívají ke zdaru. „Ne vždy běžíte po hladké rovné cestě, někdy je to z bláta do příkopu. A leckdy pomáhá sdílení, že na to nejste sama,“ říká koordinátorka programu, Linda Štucbartová. Zkušená podnikatelka otevřeně přiznává, že inspiraci čerpá u jiných úspěšných žen a nejlépe v každodenním životě, ostatně jedním ze symbolů ženské síly je pro ni vlastní babička, spoluzakladatelka lékárny. Velmi citlivě vnímá rozdíly mezi ženami a muži, za zásadní ale považuje udržení rovnováhy mezi oběma pohlavími ve všech oblastech života.

Linda Štucbartová: Když chybí ženský úhel pohledu, ztrácí celá společnost

Ženy mají své místo ve společnosti nejen jako hospodyňky a mámy. Umí být platnou součástí týmu a dokážou přispět užitečnými nápady i nevšedními vizemi. Podporu na cestě k úspěchu jim už dlouhé roky poskytuje Linda Štucbartová, žena, jež v sobě snoubí celou řadu funkcí. Jednou z nich je ambasadorka projektu Women in Tech, který spolu s Výzkumným ústavem pro podnikání a inovace tvoří společnost Huawei. Sama tak dokazuje, že něžné pohlaví má rozhodně co nabídnout i světu byznysu a dokonce i v odvětví moderních technologií.

KOMENTÁŘ: Slavit či neslavit? MDŽ založila Leninova přítelkyně a svátek ctí i Putin

Dokud Vladimir Putin nerozpoutal v Evropě dosud největší válku po roce 1945, s určitými výhradami by se dala chápat i snaha mnohých českých politiků, feministek anebo i běžných žen a dívek posilovat význam Mezinárodního dne žen (MDŽ). Svátku zdiskreditovaného komunistickým režimem, který by si prý zasloužil nový život. Nezasloužil. Svátek totiž uvedla v život Leninova přítelkyně Klára Zetkinová, která podporovala rudý teror v Rusku i Stalinův režim. A MDŽ zároveň patří k nejoblíbenějším svátkům Vladimira Putina a také 8. března 2024 poděkoval ženám vojačkám ve „speciální operaci“ na Ukrajině i matkám vojáků na frontě.

Připližte se k ženám a ve jménu vlastenectví je oplodněte, vyzval Putinův starosta

Michail Minenenkov, starosta z Nevinomysku a Putinem vyznamenaný hrdina Ruska, přišel s řešením, jak zvrátit úbytek obyvatelstva východoevropské velmoci, který částečně způsobuje i odliv bojeschopných jedinců do války na Ukrajině. Podle serveru Daily Star nabádá muže svého města, aby se „připlížili k ženám a udělali jim dítě“. To vše ve jménu vlastenectví.

Festival naháčů čeká revoluce: Ženy se zúčastní prastaré tradice při zahánění zlých duchů

Ženy v Japonsku budou mít poprvé po 1250 letech příležitost zúčastnit se tradiční slavnosti Hadaka Macuri, které se také přezdívá festival naháčů. Každý rok v únoru se během něj vydávají do ulic města Inazawa tisíce mužů oblečených pouze v bederních rouškách a ponožkách, aby rituálně zahnaly smůlu a zlé duchy. Pořadatelé letos přizvali na část festivalu asi 40 žen, ty ale budou na rozdíl od mužů oblečené, napsal deník The Guardian.

Jak poznat falešné nahé fotky ze „svlékací aplikace“? Šest bodů, které s odhalením pomohou

Stačí jediná cizí fotografie, pár kliknutí a do několika vteřin má člověk před sebou falešnou nahou fotku každého, kdo ho napadne. Tak funguje „svlékací aplikace“, která především dívkám dělá posledních několik měsíců hluboké vrásky na čele. Sdílení umělou inteligencí vytvořených fotografií vzalo český internet útokem a policie si s tím příliš neví rady. Jak rozpoznat falešnou nahou fotku? Společně s kyberbezpečnostním expertem Janem Zmítkem ze společnosti Trask přinášíme šest základních bodů, podle kterých se řídit a které jsme otestovali v praxi.