Dcera vládce F1 Tamara Ecclestoneová byla bleskově okradena. Lup za 50 milionů liber stihli lupiči za 50 minut

Podle britského deníku The Sun trvalo zlodějům pouhých padesát minut, aby se při loupeži v domě dcery magnáta a bývalého šéfa Formule 1 Bernieho Ecclestonea zmocnili drahokamů a šperků. Pachatelé si tak krátce před Vánoci přišli na přibližně 50 milionů liber (přes 1,5 miliardy korun).

Trojice zlodějů se v pátek v noci dostala do domu v západním Londýně i přes přítomnost ochranku a důkladných zabezpečovacích systémů. Do 57pokojového domu pronikli přes zahradu a trezoru v ložnici vybrali nejrůznější šperky a klenoty.

V jejich počínání je po několika desítkách minut vyrušila ochranka, takže utekli otevřeným oknem, ovšem i s lupem prstenů i náušnic a dalších cenností. Odnesli si například i svatební dar - náramek od Cartiera, který má cenu 80 tisíc liber. Tamara v době krádeže v domě nebyla, se svým manžele Jayem Rutlandem totiž odjeli strávit Vánoce mimo Londýn.

The Sun píše, že se jednalo o pořádný šok i pro sousedy spoléhající se na své bezpečí, když prestižní ulice této části Londýna je nepřetržitě hlídána diplomatickou ochrannou službou a jsou zde také bezpečnostní kontrolní stanoviště. V téže mají dům například princ William a jeho manželka Kate, majitel fotbalové Chelsea Roman Abramovič, brunejský sultán Hassanal Bolkiah nebo nejbohatší Číňan Wang Jianlin.

V pátek v půl dvanácté v noci mohli sousedé už jen pozorovat tři policejní auta před domem Ecclestoneové poblíž Kensingtonského paláce. Jeden ze sousedů prohlásil: „Je to pro nás největší šok, když dojde k vloupání do jednoho z nejbezpečnějších domů a v jedné z nejbezpečnějších ulic Londýna.“

Tagy: