EXKLUZIVNĚ: Žena, která si píchala drogy před zraky svého dítěte, u soudu!

Narkomanka u soudu

Narkomanka u soudu

Městský soud v Brně dnes potrestal ženu, která si na ulici píchala do žíly drogy - nejen sobě, ale i své kamarádce. Všemu přitom z kočárku přihlíželo malé dítě. Otřesný videozáznam, který natočil pohotový svědek, vzbudil na sociálních sítích obrovské pozdvižení. A jaký trest sedmatřicetiletá narkomanka, která u soudu uvedla, že je drogově závislá a na drogy si vydělává jak jen to jde, dostala?

Za trestný čin nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy hrozilo v krajním případě až 5 let ve vězení. Nakonec ovšem od soudu odešla volná.

Žena totiž u brněnského městského soudu dostala roční podmínku s odkladem na čtyři roky. Jednoduše řečeno, znamená to, že čtyři roky by neměla mít problém se zákonem, jinak ve vězení stráví jeden rok.

Po jednání pak statní zástupce přiznal, že mu závislé narkomanky, která má zničené zdraví, bylo v podstatě i líto. O poznání větší a přísnější tresty by totiž měli dostávat právě výrobci a distributoři drog. A ani druhá žena, která vedle sebe měla kočárek s malým dítětem a která si nechala drogu aplikovat, ale ze všeho rozhodně nevyjde jen tak. Podle našich informací jsou totiž policisté připraveni podat podnět na OSPOD a sociální pracovnice rodinu zkontrolují.

Tagy: