Kdo mohl spáchat takové zvěrstvo, ptají se lidé ve Vápenné. Zjistili jsme, že nejde o pytláctví

Kusy těl zabitých srn, sníh potřísněný krví, jatka v lese. Velké emoce a rozhořčení vzbuzují tyto fotografie, které zveřejnili obyvatelé obce Vápenná na Jesenicku na sociální síti. Upozorňujeme na drastické snímky.

Obec Vápenná je vstupní branou do regionu Rychleb směrem od Jeseníku. Lidé v této malebné krajině jsou už údajně poněkolikáté šokováni pytláctvím, ke kterému dochází v okolních lesích! Fotografie teď kolují na sociálních sítích a rozhořčení obyvatelé se chystají podat podnět na policii a místní myslivecký spolek. „Chtěli jsme se na vaši televizi obrátit a pomoci případ medializovat. Sbírám sama informace, abych mohla podat podnět na policii. Situace se opakuje, policie to ví z minulých měsíců,“ potvrdila nám žena, která se s autory fotografií spojila. Jde o její sousedy.

Podle námi oslovených svědků nejde o první případ pytláctví. Střelba totiž za domy nad vesnicí není slyšet poprvé. Tentokrát ale byly nalezeny ostatky dvou mrtvých těl. A fotografie se objevily na sociálních sítích. „Hrůzný nález objevil můj bratr. Ukázal mi fotografie. Jsou svědci, kteří slyší střelbu,“ sdělila nám žena, která vše zveřejnila na svém profilu.

Oslovili jsme i místostarostu obce Zdeňka Profouse, který také zatím o ničem nevěděl. A okamžitě začal zjištovat podrobnosti. „Zjišťoval jsem více u nájemců honitby i samotných majitelů. Potvrdili, že včera se jim ozval muž, že našel vývrh. Nájemci mi řekli, že se to stává, je lovecká sezóna. Vedoucí polesí Vápenná pan Koňařík mi potvrdil, že probíhá legální odstřel, a že se občané mohou s něčím podobným setkávat. Bylo to poprvé, podle jeho informací. Zbytky vývrhu se nechávají pro zvěř. A to stalo i včera u odstřelu dvou srnek.“ 

Skutečně tak nejde o případ pytláctví, nicméně nález v lese místní vyděsil a pobouřil.

Tagy: