CNN Prima News pytláctví

pytláctví

Výpis příspěvků ke štítku „pytláctví“

V JAR veterináři opět uřezávají nosorožcům rohy, aby je zachránili před pytláky

V jihoafrické provincii KwaZulu-Natal začali tento měsíc veterináři uřezávat nosorožcům rohy, aby jim zachránili život před pytláky. Přistoupili k tomu proto, že počet nosorožců zabitých pytláky se v JAR loni zvýšil na 499 oproti předchozímu roku, kdy pytláci zabili 448 těchto ohrožených zvířat právě zejména kvůli jejich rohům. Informoval o tom deník El País.

Mimořádně krutého pytláka odhalila jeho vlastní fotopast. Na Slovensku mu nyní hrozí vězení

Krutým způsobem lovil pytlák v Horním Zemplíně na Slovensku. Na zvěř nastražil pasti, v nichž se tvor snahou dostat se ven uškrtí. Kromě toho nainstaloval i fotopast, aby věděl, zda se do smrtelného zařízení chytila nějaká kořist. Fotografie se však dostaly dříve k myslivcům než k němu. Pytlák se tak bude zpovídat před soudem. V případě prokázání viny mu hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi.

Těžký život nejobchodovanějšího savce světa. Čím jsou luskouni tak výjimeční?

Příbuzní jsou šelmám, vypadají spíš jako šišky a pochodovali po světě už s dinosaury. Jejich odchov na farmách i v zoologických zahradách je nesmírně náročný. Pytláci a pašeráci vydělávají na jejich šupinách i mase. Reálný přínos pro farmacii ani výrobce drog nemají, stále jsou to ale nejobchodovanější savci na černém trhu. Řeč je o luskounech.

Slavíme Světový den divoké přírody: Proti pašerákům bojují i Češi

Přesně před padesáti lety, 3. března 1973, byla ve Washingtonu přijata dohoda o ochraně zvířat a rostlin, označovaná jako CITES. Reguluje mezinárodní obchod s volně žijícími živočichy a planě rostoucími rostlinami, který devastoval jejich populace ve volné přírodě. Například během minulého století byly vybity miliony slonů kvůli obrovskému zájmu o slonovinu. Bez omezení obchodu se slonovinou a bez ochrany slona afrického by velká sloní stáda z Afriky zcela zmizela. Úmluva nyní chrání téměř 6 000 druhů živočichů a 33 000 druhů rostlin. Den jejího podpisu se slaví jako Světový den divoké přírody – World Wildlife Day.

Muž pokládal kolem rybníka pasti. Ochráncům zvířat ho nahlásil jeho vlastní otec

Případ nebezpečných pastí na zvířata na Tachovsku má nečekané rozuzlení. Po odvysílání reportáže v Krimi zprávách na CNN Prima NEWS se ochráncům přírody nečekaně ozval otec řádícího pytláka. Jedna z fotopastí ho zachytila, jak pokládá železné čelisťové pasti. Kriminalisté muže již vyslechli, prý chtěl tímto způsobem ochránit rybník před predátory. Porušil tím ale zákon a hrozí mu až šestiletý pobyt za mřížemi.