KOMENTÁŘ: Rakušana pronásleduje neodbytná milenka jménem Dozimetr
pytláctví
Výpis příspěvků ke štítku „pytláctví“
Mimořádně krutého pytláka odhalila jeho vlastní fotopast. Na Slovensku mu nyní hrozí vězení
Krutým způsobem lovil pytlák v Horním Zemplíně na Slovensku. Na zvěř nastražil pasti, v nichž se tvor snahou dostat se ven uškrtí. Kromě toho nainstaloval i fotopast, aby věděl, zda se do smrtelného zařízení chytila nějaká kořist. Fotografie se však dostaly dříve k myslivcům než k němu. Pytlák se tak bude zpovídat před soudem. V případě prokázání viny mu hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi.
Těžký život nejobchodovanějšího savce světa. Čím jsou luskouni tak výjimeční?
Příbuzní jsou šelmám, vypadají spíš jako šišky a pochodovali po světě už s dinosaury. Jejich odchov na farmách i v zoologických zahradách je nesmírně náročný. Pytláci a pašeráci vydělávají na jejich šupinách i mase. Reálný přínos pro farmacii ani výrobce drog nemají, stále jsou to ale nejobchodovanější savci na černém trhu. Řeč je o luskounech.
Tři čeští pytláci převáželi v autě rozporcovanou medvědici. Slovenská policie je zadržela
Slovenští policisté zadrželi trojici Čechů, kteří ve svém vozidle převáželi nelegálně ulovenou samici medvěda. V případu bylo zahájeno trestní stíhání. Policie o tom v pátek informovala na sociální síti, detaily neuvedla.
Slavíme Světový den divoké přírody: Proti pašerákům bojují i Češi
Přesně před padesáti lety, 3. března 1973, byla ve Washingtonu přijata dohoda o ochraně zvířat a rostlin, označovaná jako CITES. Reguluje mezinárodní obchod s volně žijícími živočichy a planě rostoucími rostlinami, který devastoval jejich populace ve volné přírodě. Například během minulého století byly vybity miliony slonů kvůli obrovskému zájmu o slonovinu. Bez omezení obchodu se slonovinou a bez ochrany slona afrického by velká sloní stáda z Afriky zcela zmizela. Úmluva nyní chrání téměř 6 000 druhů živočichů a 33 000 druhů rostlin. Den jejího podpisu se slaví jako Světový den divoké přírody – World Wildlife Day.
Od ochrany ptactva k lovu pytláků želvích vajec: Co dokázali Češi v Indonésii?
Ještě před studiem na vysoké škole se Tomáš Ouhel na svých cestách dostal do Indonésie a slíbil si, že se tam někdy vrátí. Teď už je to bezmála dvacet let, co pomáhá chránit indonéskou přírodu a šlape na paty pytlákům a pašerákům divokých zvířat.
Hon na luskouny a outloně? Ilegální obchod se zvířaty může ohrozit celý svět
Do Indonésie původně odcestoval kvůli ochraně drobného ptactva. Jak sám říká, motivací byla láska ke zvířatům a touha pomáhat někde, kde je to potřeba. Jeho cesta se však u malých opeřenců nezastavila. V indonéské divočině teď bojuje proti ilegálnímu obchodu se zvířaty a usilovně pracuje na ochraně kriticky ohrožených druhů.
Na lovu pašeráků: Jak Češi zachraňují indonéskou divočinu
Zjišťování informací, líčení pastí, stopování, plížení džunglí, odhalování pytláků i pašeráků – možná se budete divit, když zjistíte, že se nejedná o popis práce akčních hrdinů z filmů, ale dvou Čechů, kteří se rozhodli bojovat za životy ohrožených zvířat.
Muž pokládal kolem rybníka pasti. Ochráncům zvířat ho nahlásil jeho vlastní otec
Případ nebezpečných pastí na zvířata na Tachovsku má nečekané rozuzlení. Po odvysílání reportáže v Krimi zprávách na CNN Prima NEWS se ochráncům přírody nečekaně ozval otec řádícího pytláka. Jedna z fotopastí ho zachytila, jak pokládá železné čelisťové pasti. Kriminalisté muže již vyslechli, prý chtěl tímto způsobem ochránit rybník před predátory. Porušil tím ale zákon a hrozí mu až šestiletý pobyt za mřížemi.
GALERIE: Pytlák líčil železa, sám se chytil do pasti. Případ šetří policie
Je to pár týdnů, co Karel Bobál ze Záchranné stanice živočichů z Tachova přijel k volavce chycené do želez. Nelegální past jí přivodila taková zranění, že pták uhynul dříve, než mohl veterinář zasáhnout. Proto se zvířecí záchranáři rozhodli také nalíčit past – na majitele smrtících želez.
Zastřelil 178 hus a tvořil z nich obrazce. Ruského politika teď našli mrtvého
Ruského politika z Magadanu, který proslul pózováním uprostřed nápisu Čukotka 2021 složeného ze 178 zastřelených hus, našli v noci na pondělí zastřeleného v jeho kanceláři. Alexandra Kramarenka po zveřejnění fotografie stíhala policie kvůli podezření z pytláctví.
Pytláci mu chytili matku, málem zemřel: Luskoun jako nejobchodovanější živočich světa
Luskouni jsou hmyzožraví savci, velmi výjimeční svými šupinami, které mají na těle poskládány tak, že připomínají šišky. Na své šupiny doplácejí, protože se hojně využívají v tradiční asijské medicíně. Žijí na zemi přes 65 milionů let a až člověk je svým sobectvím dohnal na hranici vyhynutí. Proti tomu se snaží bojovat i Češka Hanka Böhme se speciálně vycvičenými psy plemene Malinois, Hanka jim ale neřekne jinak než Maliny. Založila tak projekt Malina pro slona, její psi ale už dávno nezachraňují před pytláky „jen slony“, ale například i zmíněné luskouny a sama trenérka říká, že ti právě potřebují záchranu nejvíce.
Ficova kauza hýbe Slovenskem. Na „pytlácké“ chatě měl konspirovat kvůli trestním stíháním
Slovenskem aktuálně hýbe kauza expremiéra Roberta Fica a odposlechy z jeho schůzek na chatě s lidmi vzbuzující značné kontroverze. S nimi mimo jiné probíral trestní stíhání dříve vysoce postavených osob z dob vlády jeho strany Směr-SD. Sám Fico jakýkoliv trestný čin v souvislosti se setkáním odmítá. Na jedné nahrávce z chaty přitom ostatním naznačuje, že se nelegálně dostal z dovolené na Krétě, kde protrpěl nákazu koronavirem, zpět na Slovensko.