reklama
CNN Prima News pytláctví

pytláctví

Výpis příspěvků ke štítku „pytláctví“

Pytlácké pasti mrzačí v Africe stovky slonů denně. Video zachycuje záchranu mláděte

27. září 2021 07:58

Záchrana sloního mláděte. Právě takové video v pátek umístila organizace Sheldrick Wildlife Trust na svůj Twitter, na kterém doktor Poghon a jeho tým z mobilní veterinární jednotky pomáhají slůněti. To se chytilo do pytlácké pasti poblíž řeky Tana v oblasti Ndera ve Rwandě. Na videozáznamu lze vidět, že zvíře není schopné vymanit kotník z těsné smyčky lana, která je připevněna na kůlu v zemi.

Úspěšný boj proti pytlákům. V Keni ve volné přírodě žije téměř 40 tisíc slonů

4. září 2021 00:12

V Keni žije v současné době ve volné přírodě 36 280 slonů, tedy o 12 procent více než v roce 2014. Podle keňské vlády může za nárůst sloní populace úspěšný boj proti pytláctví. Vyplývá to z nové vládní zprávy z dosud největšího sčítání divokých zvířat, jaké africká země uskutečnila. Nejméně pět druhů zvířat je však kriticky ohrožených, zejména kvůli zásahům lidí do jejich přirozeného prostředí a přeměně půdy na hospodářskou.

Zaplatili životem: Afričtí strážci divoké přírody čelí smrti každý den

14. května 2020 10:00

Boj proti pytlákům v Africe je zdánlivě nekonečným příběhem. I přes veškerou snahu ochránců počty ohrožených zvířat dále klesají a za jejich ochranu již mnoho rangerů zaplatilo vlastním životem. Teď se odborníci začínají obávat, že divoká africká zvířata budou další z obětí probíhající pandemie. V uzavřených rezervacích s malým počtem strážců si totiž pytláci stále více troufají. V celé Africe každoročně v boji s pytláky padne více než sto strážců.

„Musel trpět bolestí a hlady.“ Pytláci postřelili rysa Oldu, zvíře uhynulo

8. května 2020 12:20

Ve středu se v CHKO Beskydy podařilo odchytit zraněného a vyhublého rysa. Vyšetření ukázalo, že byl postřelen. Podle skvrnitosti srsti se s velkou pravděpodobností jednalo o rysa Oldu, který se na území Česka vyskytoval od roku 2012. Rysů u nás žije pouhých několik desítek, jedná se o ohroženého živočicha. Agentura ochrany přírody a krajiny ČR (AOPK ČR) a Hnutí DUHA proto podají trestní oznámení na neznámého pachatele.

reklama