Řemeslník může vydělávat i 200 tisíc korun, říká expert. Shání se hůř než programátor
pytláctví
Výpis příspěvků ke štítku „pytláctví“
Myslivec v Ostravě zastřelil rybáře, na termovizi si ho spletl s prasetem. Hrozí mu roky vězení
Myslivci, který vloni na podzim v Ostravě podle svých slov omylem zastřelil pytlačícího rybáře, hrozí až šest let za mřížemi. Státní zástupce navrhl podmínku a zákaz držení zbraní na devět let. Myslivec si měl pytláka schovaného ve křoví splést s divočákem. Spoléhal se na termovizi připevněnou na kulovnici.
GLOSA: Klinická smrt SPD? Okamura vytáhl do boje proti Ukrajincům, kteří prý pytlačí ryby
Co byste dělali, kdybyste byli politickým hnutím, které z jedné strany „vyžírá“ Andrej Babiš s Filipem Turkem a z té druhé Kateřina Konečná? Já ani vlastně sám nevím. Tomio Okamura a jeho SPD si po debaklu v evropských volbách asi dobře uvědomují, že by se příští rok vůbec nemuseli dostat do Sněmovny... No a tak přitvrdili. Nejdříve se „vypořádali“ se zabijáckými chirurgy tmavé pleti, nyní Okamura vytáhl do boje proti Ukrajincům, kteří údajně pytlačí ryby na Plzeňsku.
V JAR veterináři opět uřezávají nosorožcům rohy, aby je zachránili před pytláky
V jihoafrické provincii KwaZulu-Natal začali tento měsíc veterináři uřezávat nosorožcům rohy, aby jim zachránili život před pytláky. Přistoupili k tomu proto, že počet nosorožců zabitých pytláky se v JAR loni zvýšil na 499 oproti předchozímu roku, kdy pytláci zabili 448 těchto ohrožených zvířat právě zejména kvůli jejich rohům. Informoval o tom deník El País.
Pytláci posíleni pivem vyrazili v Praze na lov. Zasahovali strážníci, v akci byla i pouta
Pražští strážníci v pondělí krátce před čtvrtou hodinou zasahovali u Stodůleckého rybníka na Praze 13. Dvojice mužů tam totiž vyrazila s pivem na lov ryb. Při konfrontaci s hlídkou začal jeden z mužů utíkat, hlídka ho ale nakonec dostihla. U mužů našla kapra v igelitce, kterého pustila zpět do rybníka.
Pytlák v Krkonoších postřelil vlka. Správci parku ho museli utratit, případ šetří policie
V Krkonoších někdo zřejmě na konci listopadu postřelil vlka, který před necelými třemi týdny dostal telemetrický obojek. Smrtelně zraněné zvíře správci Krkonošského národního parku našli a následně ho museli utratit, aby ukončili jeho trápení, případem se zabývá policie.
Mimořádně krutého pytláka odhalila jeho vlastní fotopast. Na Slovensku mu nyní hrozí vězení
Krutým způsobem lovil pytlák v Horním Zemplíně na Slovensku. Na zvěř nastražil pasti, v nichž se tvor snahou dostat se ven uškrtí. Kromě toho nainstaloval i fotopast, aby věděl, zda se do smrtelného zařízení chytila nějaká kořist. Fotografie se však dostaly dříve k myslivcům než k němu. Pytlák se tak bude zpovídat před soudem. V případě prokázání viny mu hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi.
Těžký život nejobchodovanějšího savce světa. Čím jsou luskouni tak výjimeční?
Příbuzní jsou šelmám, vypadají spíš jako šišky a pochodovali po světě už s dinosaury. Jejich odchov na farmách i v zoologických zahradách je nesmírně náročný. Pytláci a pašeráci vydělávají na jejich šupinách i mase. Reálný přínos pro farmacii ani výrobce drog nemají, stále jsou to ale nejobchodovanější savci na černém trhu. Řeč je o luskounech.
Tři čeští pytláci převáželi v autě rozporcovanou medvědici. Slovenská policie je zadržela
Slovenští policisté zadrželi trojici Čechů, kteří ve svém vozidle převáželi nelegálně ulovenou samici medvěda. V případu bylo zahájeno trestní stíhání. Policie o tom v pátek informovala na sociální síti, detaily neuvedla.
Slavíme Světový den divoké přírody: Proti pašerákům bojují i Češi
Přesně před padesáti lety, 3. března 1973, byla ve Washingtonu přijata dohoda o ochraně zvířat a rostlin, označovaná jako CITES. Reguluje mezinárodní obchod s volně žijícími živočichy a planě rostoucími rostlinami, který devastoval jejich populace ve volné přírodě. Například během minulého století byly vybity miliony slonů kvůli obrovskému zájmu o slonovinu. Bez omezení obchodu se slonovinou a bez ochrany slona afrického by velká sloní stáda z Afriky zcela zmizela. Úmluva nyní chrání téměř 6 000 druhů živočichů a 33 000 druhů rostlin. Den jejího podpisu se slaví jako Světový den divoké přírody – World Wildlife Day.
Od ochrany ptactva k lovu pytláků želvích vajec: Co dokázali Češi v Indonésii?
Ještě před studiem na vysoké škole se Tomáš Ouhel na svých cestách dostal do Indonésie a slíbil si, že se tam někdy vrátí. Teď už je to bezmála dvacet let, co pomáhá chránit indonéskou přírodu a šlape na paty pytlákům a pašerákům divokých zvířat.
Hon na luskouny a outloně? Ilegální obchod se zvířaty může ohrozit celý svět
Do Indonésie původně odcestoval kvůli ochraně drobného ptactva. Jak sám říká, motivací byla láska ke zvířatům a touha pomáhat někde, kde je to potřeba. Jeho cesta se však u malých opeřenců nezastavila. V indonéské divočině teď bojuje proti ilegálnímu obchodu se zvířaty a usilovně pracuje na ochraně kriticky ohrožených druhů.
Na lovu pašeráků: Jak Češi zachraňují indonéskou divočinu
Zjišťování informací, líčení pastí, stopování, plížení džunglí, odhalování pytláků i pašeráků – možná se budete divit, když zjistíte, že se nejedná o popis práce akčních hrdinů z filmů, ale dvou Čechů, kteří se rozhodli bojovat za životy ohrožených zvířat.