Nejvelkolepější oslavy Nového roku po celém světě. Kde strávit nezapomenutelný Silvestr?

Některá z největších měst po celém světě dokáží připravit jedinečné noci plné vizuálních show, hudebních vystoupení a ohňostrojů. O nejpestřejších Silvestrech informuje CNN.

Sydney (Austrálie)

Na prvním místě se podle CNN umístilo město Sydney. Nejen že lidé vstoupí do Nového roku z tohoto místa jako jedni z prvních, navíc ho zažijí i v horkých letních dnech. Novoroční ohňostroj se koná přímo u Harbour Bridge a světoznámé opery a obsahuje přes sto tisíc světelných efektů. Oslavy příchodu nového roku zde probíhají ve skutečně velkém stylu.

Tchaj-pej (Tchaj-wan)

Silvestr v Tchaj-pej v Tchaj-wanu je doslova vizuální podívanou. Ohňostroj se koná u osmé nejvyšší budovy světa, konkrétně Tchaj-pej 101. Město se tak může pyšnit jedním z nejkrásnějších ohňostrojů.

Bangkok (Thajsko)

Nejdivočejší noční život je v Bangkoku. V málokterém asijském místě to žije tolik, jako právě tady. Stovky lidí se sejdou u obchodního centra CentralWorld, aby viděli obrovskou ohňostrojovou show. Poté se většinou přemístí do některého z místních klubů. Oblíbený klub - Red Sky nebo Sirocco. V případě, že jsou oslavy příliš vyčerpávající, se lidé často přesouvají do místních budhistických chrámů. Místa klidu pak slouží jako odpočinek po vydařené oslavě.

Dubaj (Spojené arabské emiráty)

To by nebyla Dubaj, aby neměla všechno největší, nejdražší a nejoriginálnější. Bujaré oslavy se konají kolem Burdž Chalífa, která je vůbec nejvyšší budovou na světě. Oslavy u ní jsou velkolepé a světelné show i ohňostroje jsou jedinečné.

Moskva (Rusko)

Historické Rudé náměstí v Moskvě poskytuje jedno z nejchladnějších, ale také jedno z nejatraktivnějších míst pro vizuální silvestrovskou show. U příležitosti oslav Nového roku v Moskvě stojí za to navštívit i některé z památek. Například mauzoleum komunistického vůdce Vladimira Lenina. Případně vyrazte na prohlídkou pozůstatků ze Studené války.

Kapské město (Jihoafrická republika)

Kapské město je považováno za nejkrásnější město v Africe, ale i na světě. Oslavy Nového roku jsou zde nezapomenutelné. Město má záruku skvělého jídla na každém rohu. Jednou z nejvyhlášenějších restaurací je MAReSOL, která nabízí portugalskou kuchyni. Na nezapomenutelnou party pak lidé chodí například do baru Cape Point Vineyards.

Stejně jako v Sydney, i tady zrovna začíná léto. Za zvážení stojí i návštěva některé z místních jihoafrických vinic.

Londýn (Velká Británie)

Velkolepý Londýn má také své kouzlo. Je proslulý řekou Temže, kde každoročně probíhá silvestrovský ohňostroj. Na oficiální místa se platí vstupenky, ale některé z ohňostrojů se dají sledovat i z povzdálí z neplacených míst, třeba z Primrose Hill, Parliament Hill nebo Greenwich Park. Romantika v Londýně je pak zaručená při plavbě na lodi Clipper.

Rio de Janeiro (Brazílie)

Rio de Janeiro je proslulé bujnými a veselými oslavami. Hlavní program probíhá na proslulé pláži Copacabana, kde je hudební a taneční představení. Oslavy v klasickém stylu Ria jsou připraveny v baru Jobi. Je to klasické místo, které je otevřeno již od 50. let.

New York (Spojené státy americké)

Synonymum pro Silvestr v celých Spojených státech je Times Square na Manhattanu v New Yorku. Obrovské davy lidí ale nejsou zrovna příjemné, proto někteří chodí Nový rok oslavovat na Grand Army Plaza hned vedle Prospect Parku v Brooklynu. Ale i tam je třeba přijít včas, aby výhled na tradiční ohňostroj byl co nejlepší.

Las Vegas (Spojené státy americké)

Celoroční centrum světel je v Las Vegas. Není tomu jinak ani na Silvestra. V tento den se ale ulice uzavřou, protože začíná novoroční festival. O půlnoci pak kasina zahajují velkolepé ohňostroje ze svých střech, které mohou návštěvníci z povzdálí sledovat. Strávit Silvestr ve Vegas je ale finančně náročné. Navíc je tam v tomto období velmi chladné počasí.

Tagy: