reklama
CNN Prima News Silvestr

Silvestr

Výpis příspěvků ke štítku „Silvestr“

KOMENTÁŘ: Rána z marnosti? Ohňostroje stojí každoročně zvířecí životy

Fenka, která někdy k ránu naposledy vydechne po noci plné strachu v náruči svého majitele na selhání slabého srdce. Zraněný vrabec, který v panice narazil do oken kancelářské budovy. Labuť, ke které po půlnoci vyrazí auto záchranné stanice. Srna, která skončí pod koly projíždějícího vozu a řidič, kterého čekají velmi těžké chvíle s umírajícím zvířetem, jehož život nakonec ukončí kulka. Desítky psů, kteří se v panice vytrhnou svým majitelům a už nikdy nenajdou cestu domů. Ti a stovky dalších vyděšených, zraněných a mrtvých tady za pár dní budou. Stejně jako tu byli v loni a budou tu i na přes rok. A nelze tomu zabránit.

Nový rok bez ohňostrojů. Města po celém Česku ruší kvůli covidu tradiční oslavy

Při oslavách Nového roku lidé ve většině měst České republiky budou muset oželet tradiční ohňostroje. Většina starostů a primátorů je zrušila kvůli pandemii koronaviru. Zrušení tradičních oslav už oznámily mimo jiné Olomouc, Hradec Králové a Liberec. K oslavám Silvestra i Nového roku bez zábavní pyrotechniky vyzvali i zástupci všech čtyř národních parků v Česku.

Na Silvestra mají horské chaty plno. Majitelé se však obávají, že je stát uzavře

Vánoční svátky a Silvestr se blíží a většina horských chat už má plné rezervace. Mnozí jejich provozovatelé se však obávají, že kvůli zhoršující se pandemické situaci nařídí jejich uzavření. Toto období pro ně totiž představuje zásadní zdroj příjmu. Pokud o ně přijdou a omezení potrvají i část nadcházející zimní sezóny, nemusí se ze špatné finanční situace dostat.

Neslavme společně Vánoce a Silvestra. Zabráníme třetí vlně, vyzývá imunolog Hořejší

Ministr zdravotnictví Jan Blatný nevylučuje třetí vlnu koronaviru. Ta by do Česka mohla dorazit začátkem příštího roku. Podle imunologa Václava Hořejšího by si lidé měli odpustit společné oslavy vánočních svátků a Silvestra. V pořadu 360⁰ Pavlíny Wolfové uvedl, že nebezpečí třetí vlny vidí „padesát na padesát“. Šéf podnikatelských odborů Radomil Bábek varoval, že pokud vláda opět vypne ekonomiku, pro malé obchodníky to bude znamenat ránu do vazu.

reklama