CNN Prima News Silvestr

Silvestr

Výpis příspěvků ke štítku „Silvestr“

Honěná s dědečkem Hříbečkem a mini-Nacher s oplatkou. Politici se svérázně loučili s rokem 2023

Rok se s rokem sešel a sociální sítě se opět hemží silvestrovskými zdravicemi. Nejinak je tomu i u českých politiků – zatímco premiér Petr Fiala (ODS) mluvil o optimismu a naději, Piráti vyrukovali se svéráznou parodií na Mrazíka, kde se honí ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš s pražským exprimátorem Zdeňkem Hřibem. Na humor vsadil i opoziční poslanec Patrik Nacher (ANO), který si dělal legraci ze svého nízkého vzrůstu. Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) se naopak o něco vážněji rozepsal o „upocených kompromisech“ současné vlády, jíž je sám součástí.

České dráhy na silvestra výrazně omezí spoje. Podívejte se, které vlaky nevyjedou

České dráhy (ČD) utlumí železniční provoz v neděli 31. prosince ve večerních hodinách. Důvodem je menší zájem o cestování kvůli oslavám příchodu nového roku. V pondělí na Nový rok se vlaky rozjedou o něco později než v běžném svátečním režimu, odpoledne ale spoje posílí, oznámily ve čtvrtek České dráhy. Dopravce doporučuje včasné pořízení rezervací na dálkové spoje a využití regionálních spojů na kratší trasy, zejména v Praze a okolí.

Berlín se děsí násilí na silvestra a chystá obří manévry. Tisíce policistů mají chránit i Židy

Berlínská policie se připravuje na možné pouliční nepokoje během oslav spojených s koncem roku. Kvůli loňské zkušenosti a zvýšenému napětí způsobenému palestinsko-izraelským konfliktem chystá podle místní policejní prezidentky Barbary Slowikové největší silvestrovskou operaci za několik desetiletí. Policie kvůli bezpečnosti posílí své hlídky o stovky mužů, někteří přijedou kolegy z hlavního města podpořit i z okolních regionů. Kromě násilí ve veřejném prostoru se strážci zákona obávají i útoků na židovské obyvatele a instituce.

MAPA: Velký přehled ubytování na Silvestra. Kde si užít poslední den v roce nejvýhodněji?

Řada lidí má silvestrovské oslavy spojené s odpočinkem po náročných vánočních svátcích. Odjíždějí proto ze svých domovů do hotelů či na různé dovolené. Redakce CNN Prima NEWS připravila výběr tříhvězdičkových pobytů podle nejlepšího hodnocení na webu Booking.com. Srovnání přitom zahrnuje všechna dostupná zařízení s nejméně pěti recenzemi. Z každého kraje přinášíme dvě ubytování, která jsou cenově dostupná a kde se nemusíte o své pohodlí obávat.