Neopětovaná láska zabila prodavačku z Moravských Budějovic

Kvůli neopětované lásce ubodal ženu

Kam až může zajít zamilovanost a neopětovaná láska? To dnes začal řešit Krajský soud v Brně. Ten totiž projednává loňskou brutální vraždu šestatřicetileté prodavačky z Moravských Budějovic na Třebíčsku. Čtyřicetiletý Marcel Forman jí podle obžaloby zasadil 23 bodnořezných ran, za což mu hrozí až 20 let, případně výjimečný trest. Motivem byly dle policie osobní spory.

Muž u soudu vypověděl, že do ženy byl zamilovaný jako do žádné jiné v životě. Řešil ovšem situaci, že s ním prodavačka nechtěla mít vztah. A aby toho nebylo málo, začala se stýkat s jeho kamarádem z tenisu.

K vraždě došlo v sobotu 27. října loňského roku kolem 11. hodiny. Forman do obchodu vešel s kuchyňským nožem v ruce. Podle informací kriminalistů se choval obzvlášť agresivně. Prodavačka se snažila bránit, s krvácejícími ranami se pokusila vyběhnout před obchod a přivolat si pomoc. Poranění však byla vážná a na vykrvácení tak krátce poté zemřela. Soudce Petr Jirsa spustil při jednání záznam z bezpečnostní kamery, aby Formana konfrontoval s jeho výpovědí. ‚‚Bodání do těla poškozené trvalo 57 vteřin,‘‘ poznamenal. Forman před soudem projevil lítost nad svým činem.

Podle výpovědi si muž celou vraždu naplánoval, vzal si nůž do batohu a šel do obchodu. Počkal, až odejdou poslední zákazníci a poté zezadu na prodavačku zaútočil. U soudu ještě tvrdil, že se za ní vypravil, aby mu řekla pravdu o konci jejich vztahu. Policie Formana zatkla ještě tentýž den a dosud je ve vazbě. U soudu také uvedl, že uvažoval po činu o sebevraždě, ale nedokázal si sáhnout na život.

Před pěti lety došlo v Moravských Budějovicích k činu podobnému. Navíc se jednalo o totožnou ulici, jen o pár domů dále, konkrétně v discoklubu Sahara. František Růžička zabil vyhazovače klubu na toaletách diskotéky devíti bodnými ranami do zad. Pachatel sháněl nůž k vraždě po okolních restauracích, když ho ale nesehnal, došel si pro něj domů. Za vraždu byl odsouzen k 17 letům vězení.

Tagy: