Za mříže se dostala žena poté, co její vězněný přítel spolykal drogy při vášnivé líbačce, během které se dvojice snažila drogy propašovat do věznice. Balonky plné drog však v žaludku praskly a muž na následky otravy metamfetaminem zemřel. Případ se odehrál v americkém Oregonu.
Melissa Ann Blairová si musí odsedět dva roky vězení za to, že svému příteli pomáhala pašovat drogy do vězení. Pokus dostat balonky plné drog díky vzájemnému polibku za zdi vězení, však skončil tragicky.
Jednačtyřicetiletý Anthonyo Powella si odpykával trest smrti za vraždu své tchýně, když ho 2. června loňského roku navštívila jeho přítelkyně. Ta měla v ústech pašovat balonky plné krystalického metamfetaminu neboli pervitinu. Při vášnivém polibku došlo k výměně „zásilky“, která ale neměla dobrý konec. Dva ze sedmi balonků v mužově žaludku praskly a on tak na následky otravy zemřel.
Podle soudu jsou na vině oba zúčastnění- jak Blairová, tak i zesnulý Anthonyo. Odsouzená žena byla podle advokáta k celé akci s pašováním drog donucená. Měl to být právě Powell, který ji k činu donutil. „Její život měl totálně pod kontrolou. Udělala by cokoliv, co by jí přikázal,“ dodal advokát odsouzené podle serveru BBC.
Soudce Marco Hernandez odsoudil ženu k dvěma letům vězení a mimo to nařídil Blairové podstoupit odvykací léčbu.
Pár seznámila Powellova kamarádka Brandy Pokovichová. U soudu řekla, že zatímco Powell byl za mřížemi, ona mu pomocí sociálních sítí pomáhala hledat přítelkyně.
V celém případu jsou ještě další čtyři obžalovaní, o kterých se soud domnívá, že mají co do činění s drogovým spiknutím. Ti by měli být odsouzeni v následujících týdnech.