Řidiče čeká rekordní počet uzavírek na D1. Opravy dálnice začnou již tuto sobotu

ODPOLEDNÍ ZPRÁVY: D1 čekají další dopravní omezení

První letošní práce na dálnici D1 budou pokračovat v sedmi úsecích na 71 kilometrech. Do konce roku chce stát otevřít 37 kilometrů. První části by měly být opraveny do konce srpna, ostatní až následující rok. Jde tak o vůbec největší rekonstrukce od zahájení oprav před sedmi lety.

Rekonstrukce mohou řidiči očekávat nejdříve u sjezdu na Benešov na 21. kilometru. V noci na neděli 29. února pak budou stavbaři demolovat dva dálniční nadjezdy u Humpolce. Ostatní opravy budou zahájeny během března a dubna. V úseku od Mirošovic a u Velkého Meziříčí začnou práce od 6. března. První letos dokončené úseky se budou otevírat přibližně v polovině srpna.

Uzavírky na celých 71 kilometrech by měly od dubna trvat celé čtyři měsíce. Vůbec nejdelší omezení (25 kilometrů) bude na Vysočině mezi Koberovicemi a Větrným Jeníkovem.

Podle ministra dopravy Karla Havlíčka (ANO) budou mít řidiči k dispozici vždy dva pruhy v obou směrech. V opravovaných úsecích budou ovšem zúženy. „Chci také posílit komunikaci s řidiči, aby měli co nejvíce informací o postupu modernizace, věděli, co se chystá a mohli se tomu přizpůsobit,“ uvedl Havlíček na tiskové konferenci.

Sníženou rychlost budou hlídat radary

Na všech opravovaných úsecích budou nainstalovány radary, které budou hlídat sníženou rychlost 80 km/h. Podle generálního ředitele Ředitelství silnic a dálnic Radka Mátla se kontroly rychlosti v minulých letech osvědčily a přispěly k větší bezpečnosti a plynulosti dopravy. O umístění radarů budou řidiče informovat značky.

Opravy na D1 začaly už v roce 2013, a to mezi Mirošovicemi a Kývalkou. Práce měly být dokončeny letos, nabraly ale zpoždění. Dosud je opraveno celých 90 kilometrů.

ČTK

Tagy: