reklama
CNN Prima News opravy

opravy

Výpis příspěvků ke štítku „opravy“

Slzy nám nepomohou. Němci ze zaplavených obcí si prošli peklem, odhodlání neztrácejí

19. července 2021 20:46

Nejistota a beznaděj. Obyvatelé německé obce Erftstadt-Blessem si prošli peklem. Ničivé záplavy je v mnoha případech připravily o všechno. Pro některé z nich ale utrpení zdaleka nekončí. Stále čekají na zprávy o svých pohřešovaných příbuzných. Domů se vrátit nemohou a opravy je budou stát miliony. I přesto se neúnavně snaží společnými silami vypořádat s tragickou skutečností.

Co čeká cestující na železnici? Výluky na hlavním koridoru či jednotná jízdenka

17. prosince 2020 15:11

Správa železnic plánuje v příštím roce proinvestovat 31,2 miliardy korun. V příštím roce vypíše například zakázky na rekonstrukci vnitřní části Fantovy budovy v Praze, smíchovského nádraží nebo na dva úseky trati na pražské letiště. V příštích letech by navíc investice měly dál stoupat. Cestující se však budou muset potýkat s výlukami, které je čekají na hlavním koridoru z Prahy na Moravu. Pozitivní je, že s novým jízdním řádem mohou lidé jezdit téměř ve všech vlacích různých dopravců na jednotnou jízdenku.

Jedna rodina a jedna obyvatelka už se nechtějí vrátit do domu, ve kterém v sobotu hořelo

11. srpna 2020 11:16

Představitelé města Bohumín oznámili, že během úterý by měla být do domu v Nerudově ulici, ve kterém v sobotu hořelo, obnovena dodávka vody, o den později i elektřiny. Zároveň se snaží pomoci nájemníkům, kteří se chtějí co nejdříve vrátit zpět do svých bytů. Jedna obyvatelka domu a další rodina se ale po tragédii do svých bytů už vrátit nechtějí.

Všechno při starém. Vlaková nádraží se rekonstruují pomaleji, než se plánovalo

20. července 2020 08:29
Aktualizováno

Mnoho českých vlakových nádraží zoufale potřebuje rekonstrukci. Státní organizace Správa železnic plánovala na teto účel vydat v letech 2017 až 2022 přes 8,8 miliardy korun. Ve skutečnosti ale v uplynulých dvou letech utratila v průměru o 36 procent méně peněz, než kolik se předpokládalo. Podle Nejvyššího kontrolní úřad (NKÚ) je to kvůli nepřipravenosti projektů. Podle Správy železnic se ale už investuje rychleji.

reklama