reklama
CNN Prima News opravy

opravy

Výpis příspěvků ke štítku „opravy“

Slzy nám nepomohou. Němci ze zaplavených obcí si prošli peklem, odhodlání neztrácejí

Nejistota a beznaděj. Obyvatelé německé obce Erftstadt-Blessem si prošli peklem. Ničivé záplavy je v mnoha případech připravily o všechno. Pro některé z nich ale utrpení zdaleka nekončí. Stále čekají na zprávy o svých pohřešovaných příbuzných. Domů se vrátit nemohou a opravy je budou stát miliony. I přesto se neúnavně snaží společnými silami vypořádat s tragickou skutečností.

Co čeká cestující na železnici? Výluky na hlavním koridoru či jednotná jízdenka

Správa železnic plánuje v příštím roce proinvestovat 31,2 miliardy korun. V příštím roce vypíše například zakázky na rekonstrukci vnitřní části Fantovy budovy v Praze, smíchovského nádraží nebo na dva úseky trati na pražské letiště. V příštích letech by navíc investice měly dál stoupat. Cestující se však budou muset potýkat s výlukami, které je čekají na hlavním koridoru z Prahy na Moravu. Pozitivní je, že s novým jízdním řádem mohou lidé jezdit téměř ve všech vlacích různých dopravců na jednotnou jízdenku.

Jedna rodina a jedna obyvatelka už se nechtějí vrátit do domu, ve kterém v sobotu hořelo

Představitelé města Bohumín oznámili, že během úterý by měla být do domu v Nerudově ulici, ve kterém v sobotu hořelo, obnovena dodávka vody, o den později i elektřiny. Zároveň se snaží pomoci nájemníkům, kteří se chtějí co nejdříve vrátit zpět do svých bytů. Jedna obyvatelka domu a další rodina se ale po tragédii do svých bytů už vrátit nechtějí.

Všechno při starém. Vlaková nádraží se rekonstruují pomaleji, než se plánovalo

Aktualizováno

Mnoho českých vlakových nádraží zoufale potřebuje rekonstrukci. Státní organizace Správa železnic plánovala na teto účel vydat v letech 2017 až 2022 přes 8,8 miliardy korun. Ve skutečnosti ale v uplynulých dvou letech utratila v průměru o 36 procent méně peněz, než kolik se předpokládalo. Podle Nejvyššího kontrolní úřad (NKÚ) je to kvůli nepřipravenosti projektů. Podle Správy železnic se ale už investuje rychleji.

Vaječná emulze: Tajná přísada pomáhá při rekonstrukci Velké synagogy v Plzni

Třetí největší synagoga na světě stojí v Plzni. Už několik měsíců se tam pracuje na obnově jejích vnitřních prostorů, neboť některé nástěnné malby byly již ve velmi špatném stavu. Tým restaurátorů každý den stoupá po lešení až do výšky skoro dvaceti metrů. Při práci používají tradiční postupy, například vaječnou emulzi namíchanou podle tajného receptu.

reklama