Rozhovor s ředitelem ostravské nemocnice: Zdravotníci mají po včerejším masakru dostupného psychologa

Ředitel FNO

Ředitel Fakultní nemocnice Ostravy

Ředitel Fakultní nemocnice Ostrava Jiří Havrlant poskytl rozhovor o momentální situaci v nemocnici. Prozatím se k vážně zraněné ženě, která je v nemocnici hospitalizována, nevyjádřil. Chce teď ale zanalyzovat bezpečnost nemocnice a nedostatky vylepšit. Případně chce o podporu požádat i Ministerstvo zdravotnictví.

Krevní centrum v Ostravě-Porubě dnes požádalo veřejnost o darování krve 0-.Výzva byla zveřejněna po incidentu ve FNO. „Chci poděkovat všem, kteří dnes došli darovat krev, dnes je to asi čtyřicet lidí,“ řekl ředitel Fakultní nemocnice Ostrava Jiří Havrlant.

V těchto dnech začíná ředitel řešit i vylepšení krizového evakuačního plánu a zlepšení bezpečnostní situace. Postupně se budou snažit přijít i na to, co by se dalo vylepšit. „Jestli jsou věci, které nám mohou pomoct minimalizovat podobné situace, tak je zařadíme do našeho programu,“ dodal ředitel s tím, že budou případně žádat Ministerstvo zdravotnictví o podporu.

Kromě oddělení traumatologie, které je pro dnešní den uzavřeno, je nemocnice v plném provozu. Zmínil, že pacienti, kteří byli dnes objednání, byli přesunuti na urgentní příjem. „Zítra bychom chtěli, po dohodě s policií, otevřít traumatologickou ambulanci,“ řekl.

Zaměstnanci, kteří byli svědky včerejšího masakru, mají dnes volno. Ředitel také uvedl, že jsou zdravotníci v kontaktu s psychologem. „Jsou to tři lékaři a zdravotní sestry. Budou doma, dokud to bude potřebné.“

Podle posledních zpráv je stále jedna ze zraněných v ohrožení života. Dva zranění muži jsou mimo ohrožení a jsou hospitalizováni. K prognóze pacientky se ředitel FNO vyjádřit nechtěl. „Momentálně je v péči anesteziologů. K prognóze se nebudu vyjadřovat, to je věc lékařů,“ řekl.

Tagy: