CNN Prima News ředitel

ředitel

Výpis příspěvků ke štítku „ředitel“

Ani pro jedničkáře už nemáme místo. Střední školy očekávají rekordní počet odmítnutých dětí

17. ledna 2023 05:24

Pražské střední školy trápí nedostatek míst pro nové studenty. Jistou židli ve třídách už nemají ani jedničkáři. Premiantů se skvělými výsledky bylo v loňských přijímacích zkouškách tolik, že byli mnozí z nich odmítnuti. Podle ředitelů gymnázií a středních škol nebude letošní situace o nic lepší, spíše naopak – očekávají mimořádně vysoký počet přihlášek a rekordní počet nepřijatých zájemců. Řešení problému se navíc může protáhnout na dlouhé roky, školám totiž kromě prostor chybí i pedagogové.

Snížení teplot v učebnách? Děti by onemocněly, budeme vytápět i nadále, zní od ředitelů škol

2. října 2022 07:54

Učebny budeme vytápět i nadále, jinak děti onemocní a odrazí se to na absenci ve třídách i kvalitě vzdělání. Redakci CNN Prima NEWS to uvedli oslovení ředitelé škol, kterým se nelíbí vládou doporučované snižování teplot v prostorech nejen vzdělávacích institucí. Navzdory rostoucím cenám energií si ředitelé podle svých slov nemohou dovolit riskovat zdraví svých žáků, u některých škol přitom prudce vzrostly zálohy na energie.

Pomáhá překladač i angličtina. Výuku Ukrajinců ve školách komplikuje jazyk, co s nimi dál?

14. dubna 2022 06:48

České základní školy se plní dětmi, které prchly před válkou na Ukrajině. Některé je rovnou přijaly, jiné pro ně vytvořily adaptační skupiny. Největší problém novým žákům zatím dělá jazyk. Se spolužáky i učitelkami mluví anglicky, případně rusky nebo jim pomáhá překladač. Na češtině ale pracují. Od září by se totiž měly děti, které v Česku zůstanou, povinně zapojit do standardní výuky.

Rodinná firma vlastnící Tisknulevně.cz získala cenu. Tiskárny Čechům plní už řadu let

5. dubna 2022 20:01

Pokud vám někdy došly náplň či toner tiskárny, s velkou pravděpodobností jste nové pořídili na TisknuLevne.cz. Ne každý ale možná ví, že za největším tuzemským specializovaným e-shopem s náplněmi do tiskáren stojí rodinná firma PENDA s.r.o. Za úspěšnou firmou, která letos získala Cenu veřejnosti v soutěži Equa bank Rodinná firma roku, stojí její zakladatelé – dva bratři a jejich otec. Nejstarší bratr a hlavní zakladatel Martin Pěnička zastává pozici ředitele.

Ludvík k péči o Ukrajince: Musíme zapojit celé zdravotnictví, praktici budou sloužit noční

17. března 2022 23:22

Do Česka dosud přišlo odhadem téměř 280 tisíc uprchlíků z Ukrajiny. Stát nyní řeší nejen to, kde migranty ubytovat, ale jak jim zařídit zdravotní péči. Bývalý ministr zdravotnictví a ředitel Fakultní nemocnice Motol Miloslav Ludvík (ČSSD) zdůraznil, že zapojit se musí celé české zdravotnictví. „Nelze to hodit jen na nemocnice. Máme tisíce praktických lékařů pro děti i dospělé. Budou se muset zařídit tak, aby sloužili i noční,“ podotkl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

Kdo nahradí Arenbergera? Do čela vinohradské nemocnice se možná vrátí její exředitel

13. března 2022 06:31

V úterý 15. března vyprší termín pro přihlášky do výběrového řízení na uvolněnou pozici ředitele Fakultní nemocnice Královské Vinohrady. Na post po bývalém ministru zdravotnictví Petru Arenbergerovi se hlásí několik kandidátů, mezi nimiž jsou i lidé, kteří zkušenosti s vedením velké nemocnice mají. Dokonce i té vinohradské.

Kdo může za zřícení Trojské lávky? Soud osvobodil projektanta i šéfa mostařů

8. března 2022 14:35

Soud v kauze zřícení pražské Trojské lávky osvobodil jak projektanta Jiřího Stráského, tak i šéfa oddělení mostů Technické správy komunikací (TSK) Antonína Semeckého. Úterní verdikt není pravomocný. Státní zástupce pro oba muže žádal podmíněné tresty. Lávka spadla v prosinci 2017, čtyři chodci při neštěstí utrpěli vážná zranění.