Šikanovaný chlapeček Quaden se do Disneylandu nejspíš nepodívá. Rodina má s vybranými penězi ušlechtilejší úmysly

Dobrodružství Quadena (Zdroj: CNN)

Na výlet do Disneylandu pro malého Quadena a jeho maminku vybrali za poslední dva týdny lidé po celém světě neuvěřitelných 723 tisíc dolarů, tedy téměř 11 milionů korun. Sbírku založil americký komik Brad Williams, který trpí dwarfismem stejně jako Quaden. Výtěžek chce ale chlapcova rodina použít na něco jiného, než je výlet do zábavního parku. Vybrané peníze rozdají charitativním organizacím, které se zabývají dětskými sebevraždami a opatřeními proti šikaně,

Skutečně velkorysý skutek udělala rodina Baylesových z australského Brisbane. Peníze, které byly vybrány na podporu jejich šikanovaného synka, se rozhodli věnovat organizacím, které se šikanou a sebevraždami zabývají a aktivně proti nim bojují.

„Které dítě by nechtělo jet do Disneylandu, zvláště pokud by prožilo Quadenův život?" řekla chlapečkova teta Mundanara pro NITV News. „Ale moje sestra řekla: „Víš co? Vraťme se zpět ke skutečnému problému.“ Peníze budou prý místní charitativní organizace využívat mnohem účelověji. Zveřejněním videa s plačícím synkem, který byl denně terčem šikany, chtěla paní Baylesová nejen pomoci svému dítěti, ale především odstartovat veřejnou diskusi a boj proti tomuto fenoménu.

Podle Daily Mailu dále vysvětlila, že ve škole Murri v Brisbane, kterou Quaden navštěvuje, spáchalo v posledních deseti letech sebevraždu sedm dětí. Nyní se s Bradem Williamsem, který sbírku založil, snaží vyřešit další problém. Podle pravidel GoFundMe musí být totiž darované prostředky „použity výhradně k uvedenému účelu“. To znamená, že není snadné peníze použít pro někoho jiného, ačkoli je účel podobný.

Quaden dosud kromě několika pozvání na sportovní utkání dostal také bezplatný sestřih ve vyhlášeném australském salonu a možnost vybrat si jakékoli oblečení od značky Culture Kings.

Tagy: