CNN Prima News zahraničí

zahraničí

Výpis příspěvků ke štítku „zahraničí“

Martínkovi pomohla celá republika, v čele však stála Leitgeb. Rodiče jí poslali dojemnou SMS

Hranice 100 milionů korun pro dvouletého Martínka, který trpí syndromem AADC, byla pokořena za několik málo dnů. Finální částka se po sečtení plateb dokonce vyhoupla na zhruba 150 milionů korun. Ačkoliv se do záchrany malého chlapce zapojil snad celý národ, jedna osoba vyčnívala – zpěvačka a herečka Nikol Leitgeb. Právě jí poslali šokovaní rodiče dojemnou SMS.

V Česku bez šance, Martínek pojede do zahraničí. Odléčen by mohl být do Vánoc, řekli lékaři

Léčba Martínka v České republice není možná. Jednáme s pracovišti ve Francii a Itálii, jsme s nimi v úzkém kontaktu. I přesto bude léčba plánovaná na podzim, a když bude Martínek odléčen do Vánoc, tak je to z naší strany opravdu úspěšná záležitost. Na tiskové konferenci k léčbě dvouletého Martínka, který trpí syndromem AADC a na jehož záchranu se muselo vybrat 100 milionů korun, to sdělili lékaři z Fakultní nemocnice v Motole.

REPORTÁŽ: V nejmenším městě na světě pijí brandy se jmelím a trochu se bojí přívalu turistů

V Humu na Istrijském poloostrově se potkává všehovšudy 28 sousedů. A ti hrdě hlásají, že žijí v nejmenším městě na světě. „Nejraději to tady mám po sezoně, když sem přijíždí jen málo turistů,“ tvrdí starousedlík Aleksandar Merlak a bývalý župan Humu. Nemyslí to úplně vážně, protože z návštěvníků žije a v hospodě jim nalévá speciální vinnou pálenku se jmelím anebo nabízí zdejší lanýže. Titěrných městeček je na Istrii více a na podzim se jimi lze toulat bez rozhicovaného slunce nad hlavou. Reportér CNN Prima NEWS navštívil vedle Humu třeba Plomin, Pićan, Brseć nebo Buzet.

Z demokratů se stali psychopati. Matovič i Čaputová mě zklamali, říká 84letá slovenská sokolka

Zklamání i frustrace. Zkušenost s poslední vládou, která Slovensko přivedla k předčasným volbám, přináší i nechuť hlasovat znova. „Nevím, jestli půjdu k volbám, spíš ne. Všude slyším, že z těch bláznů už si není koho vybrat,“ tvrdí 84letá Olga Samáková, někdejší starostka Sokola v Trenčíně. Po nájemné vraždě novináře Jána Kuciaka, masových protivládních demonstracích a parlamentních volbách v roce 2020 totiž uvěřila, že Slovensko konečně zamíří na Západ. „Mysleli jsme si, že volíme demokraty, ale stali se z nich psychopati,“ odepisuje politiky z poslední vládní koalice.

Ukrajinci zasáhli Černomořskou flotilu na Krymu, tvrdí gubernátor. Po sítích se šíří videa

Ukrajinské síly podnikly raketový útok na sídlo Černomořské flotily v Sevastopolu na Krymském poloostrově, uvedl v pátek na komunikační platformě Telegram gubernátor města Michail Razvožajev. V sídle vznikl požár. Při útoku zemřel jeden voják, sdělilo podle TASS ruské ministerstvo obrany. To později informaci upravilo s tím, že je dotyčný muž zatím nezvěstný.

Tajná svatba v cizině: Ondřej Brzobohatý a Daniela Písařovicová jsou manželé

Ondřej Brzobohatý a Daniela Písařovicová jsou svoji, jak informoval pořad Showtime na CNN Prima NEWS. „Ano“ si řekli v zahraničí, veselky se zúčastnili jen ti nejbližší. O jejich potenciálním manželství se mluvilo na televizních obrazovkách již dříve, i když velmi zvláštním způsobem. V pořadu Inkognito, kde oba vystupují v roli hádajících, moderátorka pobaveně nadhodila otázku svatby. Brzobohatý však reagoval překvapeně a tvrdil, že neví, o čem je řeč.

Andělé smrti: Lékaři a sestry zabíjeli z nudy či kvůli komplexům. Mezi oběťmi byly i děti

Lékaři, pečovatelé, zdravotní sestry. Ve chvíli, kdy se rozhodnou životy brát, namísto toho, aby je zachraňovali, jsou titulováni jako andělé milosrdenství, potažmo smrti. Termín, který tento typ vrahů označuje, však není tak ojedinělý, jak by se mohlo zprvu zdát. Přízvisko od konce letošního srpna patří i britské zdravotní sestře Lucy Letbyové, která zavraždila sedm miminek. Stala se nejhorší sériovou vražedkyní dětí v moderní britské historii: nebyla však první. Připojila se k řadě těch, kteří se rozhodli hrát si na bohy a rozhodovat, kdo právo na život má, a kdo nemá. Jaké motivy je k jejich hrůzným činům – dle jejich slov – vedly?

Otec říkal, že jsem debil, ať jdu makat rukama. Kde jsou děti, kterým nevyšla vysněná škola?

Ne každý se dočkal ideálního začátku školního roku na svém vysněném gymnáziu. Kvůli obřímu náporu zájemců, nedostatečným kapacitám i neohebnému přijímacímu systému nejedno dítě – premianty nevyjímaje – muselo studium na preferované škole zkrátka oželet. Místo odpočinku během prázdnin se mnozí stresovali, zda v září vůbec usednou do lavic. Občas situaci nepomohli ani samotní rodiče. „Otec počítal s tím, že se dostanu na vybraný gympl, takže byl z výsledku docela naštvaný. Říkal mi, že jsem debil, ať jdu radši makat rukama,“ podělil se o svou zkušenost čerstvý středoškolák František.