CNN Prima News sbírka

sbírka

Výpis příspěvků ke štítku „sbírka“

Krvácela do mozku a vážila 930 gramů. Eliška si život vybojovala, rodina teď prosí o pomoc

Na svět brzy tříletá Eliška přišla o takřka tři měsíce dříve s krvácením do mozku. Zhruba čtyři minuty dívenku lékaři rozdýchávali – jejich snaha byla úspěšná, Eliška má však nevratné poškození mozku z nedostatku kyslíku a nikdy nebude chodit. Rodiče se však nevzdávají, s dcerou pravidelně cvičí a snaží se jí poskytnout maximální možnou péči. Zároveň však prosí o pomoc. Na doporučení lékařky by rádi pořídili větší sedmimístné auto, kam by se vešli i Eliščini nevlastní sourozenci. Na platformě Donio proto vznikla sbírka.

Na péči o autistického syna zůstala Pavlína sama. Úlevu přináší jízda na kole, vznikla sbírka

Už od narození provázely dnes třicetiletého Martina zdravotní problémy. Až v pěti letech se rodina dozvěděla, že trpí dětským autismem s mentální retardací. Více než polovinu Martinova života se o něj maminka Pavlína stará sama. Péče je náročná, jakékoliv narušení zajetých rituálů u Martina vyvolává agresivní záchvaty, kdy ubližuje sobě i svému okolí, které mu chce pomoci. Klid a úlevu nachází při jízdě na kole, proto sestra Veronika založila na platformě Znesnáze sbírku. Cílem je vybrat dostatek financí na pořízení speciálního elektrokola, které by vyjížďky velmi usnadnilo.

Dima přežil útok ruského snipera, Mykola výbuch granátu. Život jim zachránila pomoc z Čech

Dima, Mykola a Vladik. Tři muži, kteří se na různých místech Ukrajiny při její obraně ocitli v ohrožení života, mají jedno společné – stále dýchají díky štědrosti Čechů. Ať už se jednalo o vojenské vybavení v podobě helmy či ochranné vesty nebo zdravotnický materiál jako turniket na zástavu krvácení, tyto věci na Ukrajinu dorazily díky iniciativě Pomozte Ukrajině projektu Paměti národa. Nezisková organizace Post Bellum, která za projektem stojí, se spojila s crowdfundingovou platformou Donio s cílem vybrat dvacet milionů korun na vybavení dvou polních nemocnic v Doněcké oblasti.

Nebuď pasivní, zachraň život. Sbírka na vybavení polních nemocnic na Ukrajině vyzývá k pomoci

Po více než dvou letech od začátku války na Ukrajině je podpora napadené země stále důležitá. Crowdfundingová organizace Donio ve spolupráci s organizací Post Bellum a jejich projektem Paměť národa proto založila sbírku s výzvou „Nebuď pasivní, zachraň život“. Ta má za cíl vybrat 20 milionů korun na vybavení dvou polních nemocnic v Doněcké oblasti, které se nacházejí zhruba 20 kilometrů od linie bojů.

Vojtíšek se narodil se vzácným syndromem, s nepřízní osudu bojuje pět let. Vznikla sbírka

Již pět let Vojtíšek bojuje se vzácným Pierre-Robinovým syndromem, který ovlivňuje jeho schopnost dýchat, polykat i vyvíjet se. Od narození prodělal řadu pobytů v nemocnici, operací a rehabilitací. Malý bojovník se však nevzdává a již dokáže ujít pár kroků. K dalšímu pokroku potřebuje speciální ortézy, které však pojišťovna nehradí, a další potřeby. Z toho důvodu na platformě Znesnáze vznikla sbírka.

Navzdory postižení se Erik snaží žít běžný život. Radost mu dělají tábory, prosí o pomoc

Od narození se třicetiletý Erik snaží navzdory kombinovanému postižení žít jako ostatní. Oporou mu je maminka, která se o něj pečlivě stará. Obdobně jako druzí považuje léto za čas táborů a užívání si s přáteli. Před sebou má dva pobyty s řadou známých a přátel. V zapojování do běžného života mu nebrání ani invalidní vozík, na nějž je upoután. K dalšímu rozvoji mu navíc pomáhají osobní asistenti. Nyní se s prosbou o pomoc obrátil na veřejnost. Na platformě Znesnáze vznikla sbírka s cílem získat dostatek financí jak na tábory, tak na část platby za asistenta.

Střet vlaků, který změnil životy. Na pomoc zesnulým a obětem v Pardubicích vznikla sbírka

Čtyři lidské životy vyhasly, necelých třicet lidí skončilo v nemocnici. Taková je bilance tragické srážky vlaků v Pardubicích, k níž došlo v noci na čtvrtek. Mezi obětmi jsou potvrzeny dvě ukrajinské občanky, totožnost dalších obětí se upřesňuje. Už nyní však vznikla sbírka na pomoc těm, které jedno z nejhorších železničních neštěstí v Česku za posledních 30 let zasáhlo. Na platformě Znesnáze mohou lidé přispívat libovolnou částkou, výsledná suma poputuje k obětem neštěstí a pozůstalým po těch, kteří zahynuli v troskách rychlíku.

Klára opustila starý život, aby studovala korálové útesy na Havaji. Nyní jí může pomoci každý

Dnes 36letá Klára z Opavy se rozhodla od základu změnit svůj dosavadní život. Dříve pracovnice na projektovém oddělení na plný úvazek se znovu stala studentkou a úspěšně dokončila dálkové studium biologie. Zde se však její kroky nezastavily. Klára byla přijata na magisterský obor mořské biologie na univerzitě na Havaji. Její píle a skvělý prospěch – včetně částečného stipendia – však nepokryjí všechny náklady. Její přátelé se proto obrací na veřejnost s žádostí o pomoc. Doufají, že si Klářin sen podílet se na obnově korálových útesů stane skutečností.

Druhé dítě Pavel nepozná. Po kruté ráně se těhotná Kristýna sama stará o syna, vznikla sbírka

Rodině 47letého Pavla se během chvíle změnil život. Byl pátek 29. března, když otec dvouletého syna a manžel těhotné manželky Kristýny náhle zemřel. Chvíle, kdy se rodina měla těšit na dalšího potomka, zastínila osobní tragédie. Pomocnou ruku mladé vdově a chlapečkovi podali přátelé a nejbližší, kteří na platformě Donio založili sbírku. Věří, že ačkoliv nemohou finance vrátit život milovanému člověku, budou využity k zajištění rodiny, kterou zde zanechal.