CNN Prima News sbírka

sbírka

Výpis příspěvků ke štítku „sbírka“

PŘEHLEDNĚ: Nadělte na Vánoce dvojí radost. Jak potěšit děti, seniory nebo zvířata v nouzi?

23. listopadu 2022 15:36

Nejkrásnější svátky v roce se kvapem blíží a lidé již přemýšlí, čím své nejbližší obdarovat. Na internetu i v obchodech mají možnost vybírat z tisíců dárků, ale co pořídit takový, který udělá radost hned dvakrát? V České republice fungují desítky charitativních projektů, které mají za cíl podpořit osamělé děti v dětských domovech, seniory, nemocné nebo zvířata v nouzi. Redakce CNN Prima NEWS pro vás připravila seznam programů s dárky, který vykouzlí dvojí úsměv na rtech, a to nejen na Vánoce.

Zvířatům na bohnické farmě jde o život. Při rozsáhlém požáru shořelo krmení na zimu

20. listopadu 2022 14:58

Dříve „obyčejný“ velkostatek se po dekádách proměnil v nedílnou součást Psychiatrické nemocnice Bohnice. Řady let sloužil jako bohnická farma, na níž docházely celé generace, vše ale změnil požár, k němuž došlo 9. listopadu. Budova shořela a je nenávratně zničená. Za své vzalo také krmení pro zvířata na zimu a technika. Škoda přesahuje dvě miliardy korun. Instituce nyní prosí o pomoc, zvířatům jde o přežití.

Vlaďka prohrála boj s rakovinou. Tisíce Čechů jí pomáhaly vrátit se ze Sibiře domů

17. listopadu 2022 11:11

O příběhu 35leté Vlaďky jsme na CNN Prima NEWS informovali. Podruhé za tři roky bojovala s rakovinou, se zákeřnou nemocí si však čeští lékaři už neuměli poradit. Poslední naději představovala cesta na Sibiř za tamními léčiteli, kvůli náhlým komplikacím ale musela Vlaďka zpět domů. Pomocnou ruku nabídlo více než 10 tisíc lidí, kteří pomohli vybrat potřebnou částku. Dne 10. listopadu však od jejího manžela přišla smutná zpráva: statečná žena svůj boj prohrála.

Za osm měsíců přivedla na svět tři syny. Dva vážili 700 gramů, od narození bojovali o život

8. listopadu 2022 07:14

V průběhu osmi měsíců Gabriela a Lukáš Hančovi přivedli na svět tři syny. Starší chlapec se narodil v listopadu 2021, dvojčátka předčasně v červenci letošního roku – vážila pouhých 700 gramů a od první chvíle bojovala o život. Protože s nimi musí rodiče pravidelně dojíždět do nemocnice, potřebují větší automobil. S žádostí o pomoc se tak obrátili na veřejnost.

Tříletý Tomášek trpí atypickým autismem. Doprava MHD je pro něj peklo, sám si vyrazil zuby

7. listopadu 2022 09:46

Samotné těhotenství s Tomáškem bylo pro jeho maminku Janu velmi náročné. Po děsivých diagnózách, kdy měli lékaři podezření na Downův či Edwardsův syndrom, přišel předčasný porod. I přes nelehký start do života se chlapeček začal učit základním dovednostem. Vše ale změnil rok 2022. Tomášek trpí atypickým autismem, ADHD a psychomotorickou retardací. Nejnáročnější je cestování v MHD, proto maminka prosí o pomoc veřejnost.

Když je pomoc druhým na prvním místě. Procestujte s Filipem svět a šiřte dobré skutky

5. listopadu 2022 16:44

Životní cíl Filipa Ourody by se dal shrnout do jednoduchého slovního spojení: pomáhat druhým. Už svou profesí učitele biologie a tělocviku předává znalosti tam, kde je to potřeba. Nyní se však rozhodl podat pomocnou ruku lidem napříč kontinenty. Během své cesty kolem světa má v plánu rozdávat radost a využívat svých schopností na maximum. A součástí jeho dobrosrdečné cesty můžete být i vy.

Nemůže sám chodit ani jíst. Hokejista trpí nemocí podobnou ALS, pomáhá mu i Plekanec

30. října 2022 06:08

Svého času patřil v NHL k nejméně oblíbeným soupeřům, z míry dokázal vyvést i největší kliďase. Jenže mimo led je hokejista Tomáš Plekanec úplně jiný. Naposledy to 39letý tahoun extraligového Kladna dokázal, když na svém Instagramu sdílel příběh bývalého pardubického hráče Martina Petruse, trpícího onemocněním podobným ALS. Stejně jako další hokejisté se Petrusovi snaží pomoct, co to jde.

Kvůli krádeži inzulinu zažil Dominik peklo. Vymodlený transport zaplatila sbírka

22. října 2022 16:24

Příběh, který bral za srdce, má optimistické pokračování. Šestadvacetiletý Slovák Dominik Gere odjel do Německa, aby si tam našel práci. Jenže na nádraží byl přepaden – přišel o doklady, a hlavně o pro něj coby diabetika životně důležitý inzulin. Omdlel, kolemjdoucí mu napřed nepomohli, protože se domnívali, že je opilý. Přes sedm týdnů ležel v bdělém kómatu v nemocnici. Teď mohl být díky finanční pomoci lidí konečně transportován na Slovensko.

Tragédie změnila Martince život. Má poškozený mozek a nehýbe se, pomoci může rehabilitace

20. října 2022 11:27

Stačila chvíle, aby se život 5členné rodiny navždy změnil. Když byl Martince rok, začala se topit. Ani rychlá pomoc lékařů však rodiče nepřipravila na to, co následovalo. Dívenka má kvůli nedostatku kyslíku poškozený mozek. Dva roky se takřka nehýbe, přesto dělá malé pokroky. K dalšímu posunu by jí mohla pomoci neurorehabilitace, která je však pro rodinu velmi nákladná.

Jiří po hrůzném pracovním úrazu přišel o ruce, nohu i sluch. Nyní mu svítá naděje

16. října 2022 08:25

Jeden den v práci změnil Jiřímu život. Když opravoval transformátor větrné elektrárny v Hranicích u Aše, těžce ho zranil elektrický výboj. V důsledků popálenin na 40 procentech těla a dalších zranění mu lékaři postupně amputovali nohu a obě ruce. Komplikaci představovaly i záněty organismu. Poslední ranou osudu bylo, že Jiří ztratil sluch. Svůj boj však nevzdává, stejně jako jeho rodina. Nevlastní dcera proto nyní prosí veřejnost o pomoc.