Čechem založený startup ThinkOrbital vyslal nový satelit. Společně s ním cestuje i české pivo
sbírka
Výpis příspěvků ke štítku „sbírka“
Boj s časem i agresivním nádorem mozku: Naději Svátě dává nová léčba, děti prosí o pomoc
Dnes 56letá Sváťa je maminkou dvou dětí, která od června bojuje s nejagresivnějším a nejzhoubnějším nádorem mozku. Za tu dobu prodělala několik operací, neúspěšné chemoterapie i radioterapie. Naději představuje jediná možnost léčby v Česku, kterou však nehradí zdravotní pojišťovna. Děti proto na platformě Znesnáze založili sbírku. Pomoc však potřebují sehnat co nejdříve, bojují proti času, který jim stanovuje velmi špatná prognóza nemoci.
Po zlých časech našla 15letá Leah oporu a lásku. Blízcí jí chtějí splnit sny, prosí o pomoc
Do péče Renaty se dnes patnáctiletá Leah dostala poté, co si prožila těžké chvíle ve své vlastní rodině. Dívka dokonce letos v létě skončila v psychiatrické léčebně. Před umístěním do dětského domova ji nakonec uchránili ti, u nichž našla oporu a lásku. Jedná se však o dočasnou péči, kdy blízcí zatím nemají nárok na příspěvky. Přesto by Leah rádi splnili sny. Z toho důvodu vznikla na platformě Znesnáze sbírka.
Přes 88 milionů pro oběti střelce na FF UK a emotivní vzkaz. Kde solidarita dosud pomohla?
Těsně před Štědrým dnem si Česká republika připomene první výročí tragické střelby na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Osudné chvíle, které měly za následek smrt čtrnácti lidí a více než dvou desítek zraněných, zároveň dokázaly celou společnost semknout. Na pomoc pozůstalým a obětem se vybralo přes 88 milionů korun a přes 50 z nich již bylo vyplaceno. Na co byly finance konkrétně využity a jak solidarita lidí zasáhla pozůstalé prvních obětí střelce v Klánovickém lese, přibližuje platforma Znesnáze.
Šimonek jako druhý v Česku trpí vzácným syndromem. Naději nabízí terapie, vznikla sbírka
Od svého narození až dodnes se 6,5letý Šimonek potýká se zdravotními obtížemi. Diagnózu si rodiče vyslechli až když chlapečkovi byl rok a půl – velmi vzácný Pierpontův syndrom. Šimonek je teprve druhým dítětem, které s touto genetickou poruchou v Česku žije. Onemocnění ovlivňuje jeho vývoj, přesto se rodina upíná k naději, kterou představují terapie. Ty však nejsou hrazené zdravotní pojišťovnou. Vznikla tak sbírka na platformě Znesnáze.
Před čtvrtými narozeninami si Elenka vyslechla krutou diagnózu. Boj nevzdává, vznikla sbírka
Elenka je čtyřletá bojovnice, která si těsně před svými posledními narozeninami vyslechla, že trpí akutní lymfoblastickou leukémií. Od osudného dne podstupuje náročnou léčbu, při níž je její největší oporou její maminka. Navzdory nemoci je dívenka usměvavá a těší se na moment, až bude zdravá. Na pomoc rodině vznikla na platformě Donio sbírka, která má za cíl vybrat dostatek financí na úhradu všeho potřebného, co Elenka potřebuje ke každodennímu životu.
PŘEHLEDNĚ: Dárky, které potěší nejen vaše blízké. Jak na Vánoce věnovat dvojí radost?
Čím pod stromeček obdarovat svého partnera, rodiče nebo kamarády? Otázka, která s blížícími se Vánocemi trápí nespočet lidí. V obchodech i na internetu si mohou vybrat z tisíců dárků, co ale pořídit takový, který udělá radost hned několikrát? V České republice funguje řada projektů, které mají za cíl podpořit ty nejvíce potřebné: osamělé děti, samoživitele, seniory, nemocné či zvířata v nouzi. Redakce CNN Prima NEWS pro vás připravila přehledné tipy na dárky, které vykouzlí úsměv na rtech nejen blízkým, ale i zcela neznámým lidem. A to nejen na Vánoce.
Objev českých vědců může pomoci Oliverkovi a tisícům dalších. Od léčby je však dělí miliony
Čeští vědci stojí před dalším milníkem, který by mohl znamenat zásadní změnu v léčbě vzácných genetických onemocnění. V rámci výzkumu Angelmanova syndromu navrhli terapeutický postup, který může pomoci stovkám tisícům pacientů po celém světě. Aby však mohl výzkum pokračovat a v budoucnu pomoci potřebným, je nutné získat 22 milionů korun. Částka je nyní cílem veřejné sbírky, kterou organizuje rodina malého bojovníka Olivera, která stála na počátku celého projektu.
V Česku probíhá velká sbírka potravin. Pomoc poputuje seniorům, chudým či dětským domovům
Ve více než 2 000 kamenných obchodech v Česku a také na internetu se v sobotu uskuteční další kolo celostátní sbírky potravin. Zákazníci mohou od 08:00 do 18:00 při nákupu věnovat trvanlivé jídlo či drogistické potřeby pro lidi v nouzi. Vybrané zboží poputuje do potravinových bank, z nichž je neziskové organizace rozdělí seniorům, chudým rodinám či dětem z dětských domovů. V letošním jarním kole charitativní sbírky se vybralo rekordních 565 tun zboží.
Petru málem uškrtil expřítel. Mladá žena má poškozený mozek a potřebuje drahé rehabilitace
Petru se v roce 2022 pokusil ze žárlivosti zavraždit její bývalý přítel. Vrhl se na ni a škrtil ji nejprve rukama, pak kabelem. Dvaatřicetiletá Petra z Karviné jako zázrakem přežila. Zatímco pachatel si ve vězení odpykává dvanáctiletý trest, mladá žena se pomalu probouzí z vigilního kómatu. Mozek má ale poškozený a potřebuje peníze na léčbu.
Klenoty Trumpovy garáže: Od okázalých limuzín po superrychlé sportovní vozy
Spatřit Donalda Trumpa za volantem je dnes zhola nemožné – američtí prezidenti nesmí ani po odchodu z funkce řídit na veřejných silnicích. To ale Trumpovi nezabránilo ve vybudování rozsáhlé sbírky aut, která odráží jeho zálibu v luxusu a okázalosti. Přinášíme přehled jeho klenotů na čtyřech kolech: Lze mezi nimi najít značky jako Rolls-Royce, Ferrari či Lamborghini.
Hanička žije s epilepsií a mentální poruchou, vyžaduje celodenní péči. Rodina prosí o pomoc
Že něco není s Haničkou v pořádku, zjistila rodina v jejích devíti měsících. Konkrétně vše začalo epilepsií. Dnes devítiletá holčička bojuje nejen se zmíněnou nemocí, ale také s těžkou mentální poruchou spojenou s agresivitou a obezitou. Její stav vyžaduje celodenní péči. Rodiče Haničku dopravují do speciální školy a k lékařům, život by jim výrazně ulehčilo auto. Proto na platformě Znesnáze21 vznikla sbírka.
Na péči o tři syny zůstala Soňa sama, nejstarší je postižený. Kvůli autu teď prosí o pomoc
Maminka Soňa se stará o tři syny: Matýska, Tomáška a Filípka. První jmenovaný je nejstarší a bohužel také tělesně postižený. Co přesně zapříčinilo to, že dnes 12letý chlapec nechodí, nemluví a musí být krmen, není úplně jasné. Pravděpodobně v těhotenství došlo k selhání placenty, kdy byl v děloze nějaký čas bez plodové vody, což po narození vedlo k resuscitaci. Na péči o syny nebyla Soňa sama, vše však změnil nedávný odchod otce od rodiny. Nejkomplikovanější je nyní cestování s dětmi, pro které maminka nemá vhodné auto. Z toho důvodu založila na platformě Donio sbírku.