
Francouzský hot-hatch Alpine A290 budí emoce. A to i při pohledu do ceníku
Neznámý zloděj ukradl výtěžek sbírky pro vážně nemocného chlapce. Obsah dvou zapečetěných kasiček zmizel z restaurace na fotbalovém hřišti v Mimoni. Sbírku uspořádaly místní kluby v rámci turnaje o uplynulém víkendu. „Nedokážu pochopit, jak někdo něco takového může udělat,“ prohlásil šokovaný Jan Sutr, předseda fotbalového klubu TJ Jiskra Mimoň. Po zloději pátrá policie.
Dvojnásobný otec a milovník hor Vašek si až do loňského července užíval života plnými doušky. Vše ale změnila drastická diagnóza: nádor na mozku, konkrétně glioblastom IV. stupně. Za necelý rok Vašek podstoupil radioterapie, chemoterapie a čtyři operace. Právě v době, kdy se v nemocnici zotavoval ze druhého zákroku, mu po těžké mozkové příhodě zemřel otec. Navzdory veškerým ranám se Vašek ani jeho rodina nevzdávají. Existuje totiž terapie, díky níž by se šance na přežití zvýšila i o několik let – je však nesmírně nákladná. Z toho důvodu vznikla na platformě Donio sbírka.
Zdravotnická záchranná služba Středočeského kraje vyhlásila v pondělí sbírku pro dva kolegy, kteří se zranili 1. května v Kladně během nehody sanitky s osobním autem a autobusem. Řidič Jarda a záchranářka Míša skončili s vážnými poraněními v nemocnici a čeká je dlouhá cesta k zotavení, prosí o finanční pomoc ZZS na svém Facebooku.
Tříletý Ondra se narodil s předpokladem zdravého dítěte, od příchodu na svět se však neuměl přisát ani pít z lahve, navíc neustále zvracel. Dnes drobný chlapeček žije s PEGem, tedy s hadičkou, kterou je přes břišní stěnu přímo krmen do žaludku. Sám se nenají ani nenapije, pocit žízně a hladu u něj takřka vymizel. To by však mohla změnit speciální terapie v Rakousku, kterou však pojišťovna nehradí. Rodiče proto založili sbírku na platformě Donio.
Celý život se dvojnásobná maminka Lenka o někoho starala, posledních 24 let však věnovala své milované dceři, která je těžce nemocná a plně invalidní. V březnu 2025 si navíc po kolapsu od lékařů Lenka vyslechla zdrcující diagnózu: glioblastom WHO 4. Jedná se o nejzhoubnější a velmi agresivní nádor mozku. Klasická léčba dostatečně nezabírá a jedinou nadějí je metoda TTF, kterou pojišťovny nehradí. Měsíc léčby přitom vyjde na statisíce – a péče by ideálně měla trvat osmnáct měsíců. Na pomoc Lence proto vznikla na platformě Donio sbírka.
Eliška je třináctiletá slečna, které bylo diagnostikováno středně těžké mentální postižení, autismus a ADHD. Skutečnou výzvou pro ni je cestování MHD. Všední zvuky, pohyby i světla, která jsou pro ostatní běžnou záležitostí, u Elišky vyvolávají úzkostné stavy a záchvaty, při nichž může ublížit sobě i mamince Michaele. Řešením bylo vlastní auto, to však po 20 letech dosloužilo. Maminka samoživitelka se proto nyní obrací s žádostí o pomoc na druhé – na platformě Znesnáze vznikla sbírka.
S „malou prosbou“ se na své sledující na sociálních sítích obrátila bývalá biatlonistka Gabriela Soukalová. „Nedávno mnou silně zarezonoval příběh jednoho malého chlapečka,“ líčí populární sportovkyně ve videích. Jedná se o malého Willíka, jehož příběh redakce CNN Prima NEWS přinesla již na začátku dubna. Rodina chlapce s Duchennovou svalovou dystrofií potřebuje vybrat zhruba 80 milionů korun na genovou terapii v USA. Do pomoci se zapojily i další osobnosti, podpořit rodinu však může každý.
Kačence bylo teprve devět let, když se jí 17. října 2022 obrátil život vzhůru nohama. Cestou ze školy dívenku srazila dodávka a dlouho bojovala o život. Dnes se již 12letá slečna znovu učí jíst, mluvit a pohybovat se. Každodenní rehabilitace jsou pro ni klíčové, zároveň však nejsou vždy plně hrazené. Pomoci Kačence se rozhodl nadační fond Nezávodím-Pomáhám a Linda Tekeliová. Na platformě Znesnáze vznikla sbírka.
Čeští dobrovolníci ze spolku Team 4 Ukraine (T4U) se skládají na velký dron pro ukrajinskou námořní pěchotu. Ta si během války prošla peklem v Mariupolu i obranou Chersonu před ruskými okupanty. Dron Vampír se na bojišti osvědčil jako smrtící bombardér, zde má nicméně posloužit především jako zásobovací pomocník – unese totiž až 20 kilogramů materiálů. Na nebezpečných úsecích fronty může být nedocenitelnou záchranou.
Na světě je známo odhadem 40 případů pacientů se syndromem Cebalid, a jedním z nich je i Millinka. Dnes čtyřletá bojovnice je navíc jedinou Češkou s tímto vzácným genetickým onemocněním. Syndrom ovlivňuje sluch, zrak, řeč, svalový tonus i psychomotorický vývoj. Navzdory predikcím lékařů, že Millinka nebude chodit, dnes díky denním rehabilitacím dělá pokroky. Maminka však na péči o dceru s její sestřičkou zůstala sama a bez auta. Ve sbírce na platformě Znesnáze proto nyní žádá druhé o pomoc.
Vzhůru nohama se 42letému Vladimírovi, čtyřnásobnému otci a policistovi, obrátil život loni v lednu. Poté, co ho srazilo auto, bojoval v nemocnici o život – při nehodě utrpěl traumatické poranění mozku. Lékaři ani nejbližší nevěděli, jaké budou prognózy. Vladimír je však bojovník, a tak se velmi pomalu vrací zpět do života. Jeho cesta k plnému zdraví bude velmi dlouhá a náročná, proto jeho manželka Drahomíra prosí ve sbírce na platformě Donio druhé o pomoc.
Dnes sedmnáctiletý Alex Vondra se dosud potýkal již se dvěma životními ranami. Mladíkovi, který od dětství miluje pohyb, v patnácti letech selhalo srdce, díky transplantaci však dostal druhou šanci na život. Později ovšem přišla další rána: přišel o ruku. Navzdory okolnostem a všemu, čím si za svůj mladý život již musel projít, se ale nevzdává. Střední průmyslová škola (SPŠ) Žďár nad Sázavou, kam mladík dochází, a tamní Oblastní charita nyní vybírají finance na sportovní protézu, která by Alexovi výrazně ulevila. Zapojit do pomoci se může každý.