CNN Prima News sbírka

sbírka

Výpis příspěvků ke štítku „sbírka“

Most se vzpamatovává z tragédie. Na pomoc popálené ženě vznikla sbírka, přišla o členy rodiny

Most se stále jen těžko vzpamatovává z tragédie, která se tam stala před více než týdnem. Požár vzal život sedmi lidem. Pět zraněných je stále v nemocnici, dva přitom zůstávají v kritickém stavu. Na místě neštěstí nadále pokračují odklízecí práce. Na sbírku ženě, která přišla během tragédie o matku a bratra, přispěli již lidé množství peněz, které pomohou vážně zraněné v návratu do života.

Při požáru v Mostě přišla o rodinu, sama je těžce popálená. Pomozte Lence s návratem do života

Při tragickém požáru v Mostě přišla paní Lenka o bratra, maminku a další blízké osoby. Plameny jí navíc způsobily závažné popáleniny. Kromě psychického traumatu tak bude muset absolvovat dlouhodobou léčbu. Platforma Znesnáze nyní vyhlásila veřejnou sbírku, která pomůže Lence s náklady na rekonvalescenci a s návratem ke každodenním radostem a povinnostem.

Těžký osud nemocného Tomáška: Matka ho bila v břiše, péči zanedbávala. Stará se o něj babička

Osud dnes sedmiletého Tomáška začala psát jeho matka od druhého měsíce těhotenství, kdy se často bila do břicha a pila alkohol. Ačkoliv se chlapec narodil jako zdánlivě zdravé miminko, jeho babička měla obavy – a nakonec oprávněné. V péči rodičů zůstal Tomášek po narození pouhé dva měsíce. Důvodem byla zanedbaná péče, odchod matky i zhroucení otce. O chlapce, který má závažné zdravotní problémy s trvalými následky, se dnes stará babička sama. Pomoc pro ni od lidí nyní shání Nadační fond Marka Koštíře a platforma Znesnáze, kde vznikla sbírka.

Melisska dožije v Mexiku, přála si maminka. Otec Martin jí vyhověl, teď prosí o pomoc

Dnes šestiletá Melisska se narodila v Českých Budějovicích jako zdravé miminko, po roce se však její vývoj zastavil. Konkrétní příčinu lékaři nedokázali odhalit, rodičům však sdělili, že dívenka má neurovegetativní onemocnění mozku a její život bude krátký. Prognózu stanovili na dva až čtyři roky. Melissky maminka pochází z Mexika a jejím přáním bylo vrátit se za nejbližšími, aby jí byli v závěru dceřina života oporou. Otec Martin jí vyhověl, dnes ale řeší vzniklé komplikace, jako je ztráta příspěvku na péči a nedostatek financí na dosavadní péči o rodinu. O pomoc proto skrze sbírku na platformě Znesnáze prosí veřejnost.

Miliony, které měnily životy: Podívejte se, komu v roce 2024 pomohla vaše štědrost

V těžkých chvílích požádali o pomoc veřejnost a jejich prosby byly vyslyšeny. Ať už zakladatelé sbírek na platformě Znesnáze21 mysleli na nemocné děti, strádající či důstojnou vzpomínku na zesnulé, lidé pomohli. Cílové částky se podařilo naplnit i díky čtenářům CNN Prima NEWS, kteří svou štědrostí dojali nejen neštěstím postižené rodiny, ale i samotnou organizaci. Připomeňte si příběhy a nelehké osudy těch, kterým i drobný finanční dar změnil život. Celkem se díky spolupráci podařilo vybrat 56 milionů korun.

Překonala nádor kosti, leukémii i transplantaci srdce. Dnes Míša touží po nové protéze

Až do svých jedenácti let žila Míša z Vysočiny spokojený život. Když si však s rodinou vyslechla diagnózu – osteosarkom, tedy nádor kosti, v pravé noze – vše se začalo měnit. Po ukončení jedné léčby přišla další rána: leukémie. I tuto překážku v životě Míša překonala, v důsledku bakterie však posléze přišla o nohu. Přišly ale další rány osudu, mladé ženě v důsledku dlouhodobé léčby přestávalo pracovat srdce. Dárce se po půl roce našel, a tak mohla Míša opět žít život jako ostatní. Navzdory několika dalším komplikacím, které dosud řeší, hledí do budoucna. Jejím přáním je získat novou protézu. Proto přátelé založili na platformě Donio sbírku.

Vyskákejte v lednu miliony pro nemocné děti. Výzva Švihej podpoří pět z nich, jak se zapojit?

Již v pátém ročníku lednové švihadlové výzvy se organizátoři rozhodli pomoci pěti handicapovaným dětem: Elišce, Terezce, Robinkovi a dvojčatům Alexovi a Sofince. Cílem je díky skokům přes švihadlo v průběhu ledna vybrat pět milionů korun a ty následně přerozdělit mezi potřebné a jejich rodiny. Mimo zaměření na dobrou věc chtějí organizátoři motivovat účastníky k pohybu a zdravějšímu životnímu stylu. Co je třeba splnit pro zapojení do projektu a v čem bude pátý ročník výjimečný?

Boj s časem i agresivním nádorem mozku: Naději Svátě dává nová léčba, děti prosí o pomoc

Dnes 56letá Sváťa je maminkou dvou dětí, která od června bojuje s nejagresivnějším a nejzhoubnějším nádorem mozku. Za tu dobu prodělala několik operací, neúspěšné chemoterapie i radioterapie. Naději představuje jediná možnost léčby v Česku, kterou však nehradí zdravotní pojišťovna. Děti proto na platformě Znesnáze založili sbírku. Pomoc však potřebují sehnat co nejdříve, bojují proti času, který jim stanovuje velmi špatná prognóza nemoci.

Po zlých časech našla 15letá Leah oporu a lásku. Blízcí jí chtějí splnit sny, prosí o pomoc

Do péče Renaty se dnes patnáctiletá Leah dostala poté, co si prožila těžké chvíle ve své vlastní rodině. Dívka dokonce letos v létě skončila v psychiatrické léčebně. Před umístěním do dětského domova ji nakonec uchránili ti, u nichž našla oporu a lásku. Jedná se však o dočasnou péči, kdy blízcí zatím nemají nárok na příspěvky. Přesto by Leah rádi splnili sny. Z toho důvodu vznikla na platformě Znesnáze sbírka.

Přes 88 milionů pro oběti střelce na FF UK a emotivní vzkaz. Kde solidarita dosud pomohla?

Těsně před Štědrým dnem si Česká republika připomene první výročí tragické střelby na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Osudné chvíle, které měly za následek smrt čtrnácti lidí a více než dvou desítek zraněných, zároveň dokázaly celou společnost semknout. Na pomoc pozůstalým a obětem se vybralo přes 88 milionů korun a přes 50 z nich již bylo vyplaceno. Na co byly finance konkrétně využity a jak solidarita lidí zasáhla pozůstalé prvních obětí střelce v Klánovickém lese, přibližuje platforma Znesnáze.

Šimonek jako druhý v Česku trpí vzácným syndromem. Naději nabízí terapie, vznikla sbírka

Od svého narození až dodnes se 6,5letý Šimonek potýká se zdravotními obtížemi. Diagnózu si rodiče vyslechli až když chlapečkovi byl rok a půl – velmi vzácný Pierpontův syndrom. Šimonek je teprve druhým dítětem, které s touto genetickou poruchou v Česku žije. Onemocnění ovlivňuje jeho vývoj, přesto se rodina upíná k naději, kterou představují terapie. Ty však nejsou hrazené zdravotní pojišťovnou. Vznikla tak sbírka na platformě Znesnáze.