reklama
CNN Prima News sbírka

sbírka

Výpis příspěvků ke štítku „sbírka“

Záliba ve vyměšování. Manželé z Prahy vlastní největší sbírku nočníků a toalet na světě

Jsou věci, o kterých se ve společnosti nesluší mluvit nahlas. Dojít si na záchod je sice základní lidská potřeba, ale v konverzaci je stále tak trochu tabu. Manželé Sedláčkovi z Prahy se ale rozhodně nestydí, u nich doma je vyměšování téma číslo jedna. Jejich sbírka nočníků, bidetů a toalet je vůbec největší svého druhu na světě.

Martina a Gábinu zabil pád stromu, když pomáhali cizím dětem. Zbyl po nich pětiletý syn

Tragický příběh z Písecka, který se stal na začátku července, zasáhl mnohé Čechy. Při bouři se manželé Martin a Gábina snažili pomoci dětem, které byly se svými rodiči na cyklovýletě. Poté, co se děti schovaly před bouří do auta, na vůz spadl strom a Martina s Gábinou usmrtil. Zůstal po nich pětiletý syn Bruno, ze kterého se náhle stal sirotek. Jeho strýc proto založil sbírku, v níž lidé přispěli již více než milion korun.

Při explozi na Žižkově přišel o nohu, nyní bojuje o život. Lidé mu založili sbírku

V pátek odpoledne záchranáři zasahovali u exploze barelů na Žižkově v Praze. Při výbuchu se zranili tři lidé, dva mají popáleniny a pohmožděniny. Poslední muž přišel o nohu a v kritickém stavu v nemocnici bojuje o život. Podle informací Blesk.cz jde o filmaře, kterému lidé uspořádali veřejnou sbírku. Dosud přispěli více než 600 tisíci korunami a částka se neustále zvyšuje.

Charita posílá na Moravu prvních 51 milionů. Lidé dostanou od 50 do 300 tisíc korun

Na účty lidí zasažených tornádem by měla do konce týdne dorazit první vlna finanční pomoci od Diecézní charity Brno, která uspořádala zřejmě nejúspěšnější sbírku. Na základě průzkumu přímo v terénu rozděluje zatím částky od 50 tisíc do 200 tisíc korun, výjimečně i 300 tisíc korun podle míry poškození obydlí a sociální situace. V pondělí bylo k podpisu připraveno 263 darovacích smluv v celkové hodnotě 51 milionů korun, oznámila charita v tiskové zprávě. Celkem vybrala téměř čtvrt miliardy korun.

reklama