Štědrý den hasičů: Stovky výjezdů, desítky k vyloženě vánočním požárům

Čtyři jednotky hasičů vyjížděly o Štědrém večeru k požáru rodinného domu v Ústí nad Labem

Štědrý den hasičů: Stovky výjezdů, desítky k vyloženě vánočním požárům

Čtyři jednotky hasičů vyjížděly o Štědrém večeru k požáru rodinného domu v Ústí nad Labem, jehož příčiny zjišťují vyšetřovatelé.

Po celé České republice pak hasiči vyjížděli celkem k 46 požárům. Ani letos nechyběly typicky vánoční. Například v Odolene Vodě a v Pardubicích řešili požár stromečku, který vzplál od prskavek. V Mladé Boleslavi zase chytil od svíčky balicí papír a následně i vybavení bytu.

Celkově ale na Štědrý den hasiči evidovali 239 výjezdů. Kromě požárů řešili například odčerpávání vody ze sklepů, čistili propustky od větví v potoce, odstraňovali stromy z cesty, otevírali byty, snesli psa ze střechy domu, ale ve Zlínském kraji museli také vytáhnout utonulou ženu z řeky. Vyjížděli rovněž k 32 dopravním nehodám.