V ulicích Brna se měli pohybovat vysoce jedovatí hadi. Policisté žádné plazy nenašli

Rušný večer měli strážníci a policisté v Brně. Pátrali totiž po čtyřech vysoce jedovatých mambách zelených. Oznámení o úniku plazů se naštěstí nepotvrdilo. Policisté teď uklidňují veřejnost, podle nich je prý velice nepravděpodobné, že by se hadi v ulicích Brna - Králova Pole skutečně pohybovali.

Ve středu večer se na linku 158 obrátila rozrušená žena, která byla se svým zvířetem na ošetření na veterinární klinice v Brně. Před ní ji oslovil dosud neznámý muž, který se dotazoval, kde je klinika plazů. Zároveň jí sdělil, že mu na ulici utekly čtyři jedovaté mamby zelené. Uštknutí mambou přitom často bývá smrtelné.

Policisté nic nepodcenili. Popis dosud neznámého chovatele plazů dostaly všechny hlídky policistů a strážníků. Po domluvě se strážníky v místě údajné ztráty plazů projížděla hlídka městských policistů společně s odborníky na odchyt plazů a chov mamb. Lokalitu také policisté i se strážníky několikrát bez výsledku propátrali. Později policisté zjistili, že večer muž na stejném místě ohlásil na vrátnici, že plazy našel. Prý se špatně podíval.

Na případu teď policisté spolupracují i se Státní veterinární správou, z registru zjistili tři chovatele těchto zvířat. Bydlí na různých koncích Brna a s chovem nemají žádný problém. Policisté proto teď pracují i s kamerovými záznamy. K osobě chovatele by mohl přinést důležité informace i muž na fotografii. Informace k jeho totožnosti či k případu přijme linka 158, využít můžete i naši Krimilinku 607 300 100.

Tagy: