hadi

Výpis příspěvků ke štítku „hadi“

Vědci hlásí unikátní objev: Našli osmimetrového hada s hlavou velkou jako člověk

Vědci v jihoamerickém deštném pralese objevili dosud neznámý druh obří anakondy. Dorůstat má délky téměř osmi metrů a vážit asi 200 kilogramů, což z ní činí nejtěžšího dosud známého hada na světě. Podle neoficiálních zpráv, které cituje deník The Independent, může nabýt hmotnost až půl tuny. Objev je důležitý také proto, že vědci díky němu mohou lépe určit, v jakém stavu se amazonský ekosystém nachází.

U popelnic v Brně se uvelebil hroznýš. Strážníci nyní zveřejnili záběry odchytu

Výjezd s nádechem exotičnosti zažili brněnští strážníci. V Dunajské ulici se totiž v blízkosti popelnic nacházel metr a půl dlouhý plaz. Zatímco převážná většina lidí by vzala nohy na ramena, pro zaměstnance odchytové služby spadající pod městskou policii byl tento případ nejspíše příjemnou změnou a další cennou zkušeností, jak je patrné z videa, které strážníci umístili na svůj Instagram.

Zoufalý chovatel hledal své dva psí mazlíčky. Našel je v břiše sedmimetrové krajty

Překvapeným vesničanům na severovýchodě Thajska se naskytl pohled na téměř sedmimetrovou krajtu s obrovskou boulí v břiše. Had si podle místních ošetřovatelů s největší pravděpodobností pochutnal na dvojici menších psů, po kterých se nějakou chvíli sháněl místní chovatel, uvedla thajská televize Thairath. Krajty jsou v jihovýchodní části Asie relativně běžným úkazem, proto to není zdaleka poprvé, co zaútočily na domácí mazlíčky.