hadi

Výpis příspěvků ke štítku „hadi“

Muže uštknul jedovatý had. Než zemřel bolestivou smrtí, nahrál manželce srdcervoucí vzkaz

29. září 2022 10:31

Čtyřicetiletý Sebastian Wicker zemřel v Mosambiku po uštknutí hadem. Ještě před svou smrtí své manželce poslal srdcervoucí vzkaz, ve kterém řekl, jak moc svou ženu miluje. Muž byl převezen do nemocnice, ve které ovšem neměli dávky protijedu. Musel být proto transportován do jiné nemocnice, kde už mu ale lékaři nedokázali pomoct.

Zoufalý chovatel hledal své dva psí mazlíčky. Našel je v břiše sedmimetrové krajty

24. července 2022 13:49

Překvapeným vesničanům na severovýchodě Thajska se naskytl pohled na téměř sedmimetrovou krajtu s obrovskou boulí v břiše. Had si podle místních ošetřovatelů s největší pravděpodobností pochutnal na dvojici menších psů, po kterých se nějakou chvíli sháněl místní chovatel, uvedla thajská televize Thairath. Krajty jsou v jihovýchodní části Asie relativně běžným úkazem, proto to není zdaleka poprvé, co zaútočily na domácí mazlíčky.

Covid mu zkřížil plány, založil minizoo. Teď učí děti chovat hady, ještěry a vakoveverky

9. září 2021 08:47

Pandemie koronaviru nenapsala jen mnoho tragických příběhů. Někteří lidé v sobě díky zdravotnické krizi objevili skryté vlohy a začali si plnit sny. Jedním z nich je Michal Havránek, který pracuje jako obchodní zástupce v jedné rodinné strojírenské firmě v Krupce na Teplicku. Mimo to během lockdownů nezahálel. Podařilo se mu zásadně rozvinout neuvěřitelný projekt, který může Krupce leckteré město závidět.