VIDEO: Kvůli bourání nájezdů bude od 19. hodiny D1 u Humpolce uzavřena

Dálnice D1 u Humpolce bude už v 19 hodin uzavřena

Dálnice D1 na Pelhřimovsku bude od dnešních 19:00 zavřená v obou směrech kvůli bourání dvou dálničních nadjezdů mezi exity 81 Koberovice a 90 Humpolec. Auta budou jezdit po objízdných trasách do 09:00 v neděli. Informovaly o tom Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) a policie. Přestavba nadjezdů je součástí oprav tohoto úseku dálnice s rozšířením vozovky o 75 centimetrů na obou stranách.

Objízdné trasy pro menší auta se liší podle jízdního směru. Ve směru na Brno budou sjíždět na regionální silnice u Koberovic a na D1 se vrátí v Humpolci. Pro osobní auta jedoucí na Prahu povede objízdná trasa od Humpolce kolem Ledče nad Sázavou k exitu 66 Loket, kde se vrátí na dálnici. Vozidla těžší než 12 tun budou zavřený úsek D1 obousměrně objíždět mezi exity Mirošovice a Humpolec po silnicích I/3 a I/19 kolem Tábora.

Opravy úseku D1 Koberovice - Humpolec za více než miliardu korun provádí pro Ředitelství silnic a dálnic od loňského podzimu firma Eurovia CS. Práce potrvají do listopadu 2021.

Briefingu k nočním bouracím pracím se dnes ve 20:30 na D1 u Humpolce zúčastní předseda vlády Andrej Babiš a ministr dopravy a průmyslu Karel Havlíček.