VIDEO: Manželský pár, který měl zbít romské děti, před soudem!

Soud Přerov

Soud Přerov

Manželský pár měl podle obžaloby brutálně zmlátit skupinku romských dětí. Teď za to stojí před soudem. Tvrdí, že vše bylo jinak.

Sedm zraněných dětí ve věku od devíti do patnácti let, tři z nich skončily v nemocnici. To je podle žalobce výsledek útoku manželského páru na skupinku dětí, který se odehrál na jaře v zámeckém parku v Lipníku nad Bečvou. Manželům se prý nelíbilo, že děti opakovaně slovně útočily a plivaly na jejich dceru. A tak se rozhodli si to s nimi vyřídit. Podle vyšetřování manželé několika dětem dali ránu pěstí do obličeje, kopali je do zad i do hlavy. Některé z nich utrpěly pohmoždění páteře, hrudníku nebo otřes mozku.

Obžalovaní manželé ovšem u soudu přednesli svou verzi útoku. Shodně tvrdí, že padla jediná facka. Kde se děti mohly tak vážně zranit, prý neví. Ani jeden z poškozených u soudu nebyl, soudce pouze četl jejich předchozí výpovědi na policii. Manželé jsou obžalováni ze tří trestných činů. Výtržnictví, ublížení na zdraví a hanobení národa, rasy, etnické nebo jiné skupiny. Pokud se soud ztotožní s obžalobou, hrozí jim až pětileté vězení.