VIDEO: Muž se polil hořlavinou před divadlem a zapálil

Uhořelý muž z Pardubic

Upálený muž z Pardubic

Hořící muž, kterého včera večer zachraňovali lidé před pardubickým divadlem, se pokusil upálit sám - kriminalisté vyloučili cizí zavinění. Svědci vypověděli, že muž na sebe vylil celou láhev hořlaviny a pak škrtnul sirkou. Mělo to navíc být ve chvíli, kdy z divadla po představení odcházeli rodiče s dětmi.

Po důkladném prozkoumání všech důkazů včerejšího incidentu mají vyšetřovatelé první závěry. Popáleniny si podle nich muž způsobil sám. Nikdo další s ním pravděpodobně nebyl. Podle svědků na sebe měl vylít celou láhev hořlaviny a pak škrtnout sirkou. Muže před pardubickým divadlem ve vteřině pohltily plameny.

„Lidi zdrhali od něj a on začal ze sebe strhávat oblečení, nebo jestli to padalo, to oblečení... Mám malé dítě s sebou, takže jsem jako... Nevím, co na to říct,“ uvedla jedna z šokovaných přítomných žen. Podobně jako ona s sebou měli děti i další rodiče, kteří s nimi právě vycházeli z divadla po konci představení. Muž údajně běžel jako hořící živá pochodeň přímo proti nim. V tu chvíli se ho pokusil zastavit další z kolemjdoucích.

„Zapálil se tady pán, zrovna když vycházely maminky s dětmi z divadla, běžel za nimi a řval tady něco o bohu. Rozeběhl jsem se proti němu a uhasil jsem ho, sundal jsem ho na zem. Lepší, než aby ublížil těm dětem. Já jsem ho viděl hořícího támhle, takže jsem běžel proti němu, abych ho šel uhasit.“

Podle mluvčí pardubické policie Markéty Janovské byl muž z místa převezen nejdříve do nemocnice, odkud byl ale následně letecky transportován na popáleninové centrum vinohradské nemocnice v Praze. Podle aktuálních informací lékařů je muž stále v kritickém stavu. Utrpěl popáleniny na 60 procentech těla. Motiv jeho činu stále známý není. Kriminalisté se snaží objasnit okolnosti celého incidentu. Na místě sice našli doklady, totožnost popáleného muže ale zatím nemají ověřenou. Zásadní posun by tak měl přinést až jeho výslech. Ten ale zatím jeho zdravotní stav neumožňuje.

Tagy: