VIDEO: Na Liberecku mají děti kvůli větru prázdniny

Prázdniny na Liberecku

Největší radost udělal orkán Sabine dětem na Liberecku. Rodiče dostali možnost nechat je doma s tím, že budou pro dnešek z výuky omluvené.

„Doporučujeme rodičům, aby v pondělí dne 10. 2. nechali svoje děti doma (týká se všech typů škol). Hrozí zastavení dopravy, pády stromů a další komplikace. Provoz škol bude v omezeném režimu zajištěn. Absence bude omluvena. Bezpečnost občanů je pro nás velice důležitá. Děkujeme a buďte všichni opatrní,“ stálo ve vzkazu, který Liberecký kraj rozeslal hodinu před půlnocí.

Zpráva se velmi rychle rozšířila, něketré školy dokonce rozesílaly rodičům esemesky. Přesto ne všichni informaci zaznamenali – jak rodiče, tak děti. „Já jsem přišla do školy a kamarádka mi řekla, že jsme ani do školy nemuseli, a já jsem tady málem až brečela,“ řekla televizi Prima jedna z žaček základní školy v Hejnicích na Liberecku. Pokud totiž děti do školy přišly, domů už jít nemohly. „Pokud by se jim něco stalo, byli bychom za to zodpovědní,“ uvedl ředitel hejnické školy Jan Kašpar.

Ve Frýdlantském výběžku, kde vítr v průběhu noci opravdu silně foukal a porazil desítky stromů, přišla do školy maximálně polovina žáků. Ředitelé proto spojovali třídy nebo plánovali alternativní výuku.