VIDEO: Nezletilý lupič z Ostravy dopaden!

Lupič z Ostravy

Policisté dopadli třináctiletého lupiče, který děsil ženy v Ostravě. Schovával se u příbuzných. Policisté ho ale nepřevezli do dětského domova jako obvykle, nakonec se pro něj přece jen našlo místo ve výchovném ústavu s přísnějším režimem. Jeho útěkům by tak měl být konec!

Třináctiletý chlapec byl dlouho postrachem Ostravy. Na tramvajové zastávce přepadl svého vrstevníka a vzal mu mobil a peněženku. Starší ženě pak strhl z uší náušnice a na další oběť dokonce vytáhl nůž a pobodal ji. Policisté byli zoufalí, s agresorem kvůli jeho nízkému věku moc nezmohli. Tohle nám říkali ještě před pár dny...

Chlapec byl vždy předán do dětského domova, kde má v současné době trvalé bydliště. Jenže z domova vždycky utekl a přepadl někoho dalšího. A umístit ho do zařízení s přísnějším režimem nebylo možné, prý nebylo místo. Po naší reportáži se ale věci daly konečně do pohybu. Ministerstvo školství na situaci okamžitě reagovalo a i přes naplněné kapacity příslušných výchovných ústavů místo zajistilo, a to ve výchovném ústavu Ostrava-Hrabůvka. A pak už to byla jen otázka času, kdy ho policie najde. To se stalo a policisté šli najisto, na základě udání.

Hledaného nezletilého chlapce policisté vypátrali, ukrýval se totiž v jednom z bytů v Ostravě-Přívoze. Policisté jej nalezli zastlaného pod gaučem. Chlapce naložili do auta. Tentokrát s ním ale zamířili jinam, než byl zvyklý. A to právě do zařízení v Janové spadající pod ústav v Ostravě-Hrabůvce. Odtud už mladík jen tak neuteče. Ministerstvo školství prý hodlá v nejbližší době zřídit v novojičínském výchovném ústavu další dvě skupiny pro děti se závažnými poruchami chování, protože dosavadní kapacity, jak se ukazuje na příkladu agresora z Ostravy, nestačí.