VIDEO: Po špercích prahnoucí zlodějka v zastavárně

Zlodějka v zastavárně (Zdroj: PČR)

Brněnští policisté hledají zlodějku, která měla hbité prsty jako pohádková Saxana. Avšak na rozdíl od ní, ta brněnská místo Lexikonu kouzel očividně velmi prahla po špercích. Nejspíš právě proto se v centru Brna vrhla na jednu zastavárnu, přičemž ji zřejmě dobře sekundovali další tři muži. Jakmile všichni zahrnuli obsluhu nejrůznějšími dotazy, dala se žena do práce.

Nenápadně za jejich zády protáhla ruku malinkou škvírkou pod ochranným sklem a z vystaveného plata odcizila zlatý přívěšek ve tvaru slunce. Ten si pak tajně uschovala do své kapsy a potajmu zmizela v brněnských ulicích. Policisté případ prošetřují pro podezření ze spáchání trestného činu krádež, poněvadž majiteli vznikla škoda převyšující částku sedmi tisíc korun.

V současné době mají brněnští policisté k dispozici záznamy z průmyslových kamer umístěných v zastavárně, na nichž je zachycen samotný průběh krádeže. Žádají proto širokou veřejnost o pomoc. Jestliže zlodějku na záznamech poznáváte, dejte jim vědět na lince tísňového volání 158, využít můžete i naši Krimilinku.