VIDEO: Poděbradští policisté dopadli dvojici brutálních loupežníků

Poděbradští policisté dopadli dvojici brutálních loupežníků

Poděbradští policisté dopadli dvojici brutálních loupežníků

VIDEO: Poděbradští policisté dopadli dvojici brutálních loupežníků

Hned dva útoky se odehrály na Štědrý večer, nejdříve zaútočila dvojice cizinců na muže, který si vybíral peníze z bankomatu nedaleko náměstí. Útok byl brutální, muže bili pěstmi tak dlouho, dokud neupadl na zem, pak mu ale ještě několikrát dupli na hlavu. Když ho nakonec prošacovali, sebrali mu peníze a utekli.

Kolem šlo několik žen, které se útočníků sice bály, ale zvládly zavolat policii. Operační důstojník tak ihned stáhl všechny dostupné hlídky do centra Poděbrad a začalo pátrání.

Pachatelé ale stihli ještě jeden útok. U podchodu napadli dvojici žen, matku s dcerou. Dceru jeden z lupičů začal mlátit pěstí do spánku, a to tak silně, že ji srazil na zem, útok mohl dopadnout daleko hůř, kdyby nepřišla reakce matky. Ta si vložila klíč mezi prsty a bodala agresora do krku, ten se nakonec polekal a z místa utekl.

Rekordní polapení

Policisté mezitím kontrolovali ubytovnu a hledali cizince, kteří by odpovídali popisu. Nebyli úspěšní a chtěli se vrátit, jenomže jeden z útočníků k ubytovně dorazil zrovna když se hlídka chystala odjet. Druhého pachatele pak policisté vypátrali během několika minut. Od prvního útoku neuplynula ani hodina a lupiči byli dopadeni.

Zvláštní důvod

Oba pachatelé se k loupežím přiznali a oba se snažili hodit vinu na toho druhého. Jeden z nich přišel se zvláštním vysvětlením. Tvrdil, že byl agresivní zřejmě proto, že mu hodil někdo něco do pití. Jeho historce ale zřejmě soudce neuvěří. Dvojice k nám podle našich informací přicestovala z Rumunska a na našem území byla před útokem pouhé čtyři dny. Teď jsou oba násilníci ve vazbě a visí nad nimi až desetiletý trest.

Tagy: