VIDEO: Policie kvůli požáru aut hledá člověka s popálenýma rukama

Pachateli hořely ruce (Zdroj: PČR)

Požár, který dnes časně ráno zničil nebo poškodil devět osobních automobilů v ulici Na Obrátce v Praze 9, podle kriminalistů zřejmě někdo úmyslně založil. Kamery totiž zachytily výbuch a útěk pachatele z místa činu. Na záběrech je také vidět, jak utíkajícímu pachateli hoří obě ruce a zřejmě bude vážně zraněný. Policie proto požádala zdravotníky či lékárníky, které mohl takto popálený člověk vyhledat, aby se ozvali na linku 158. O spolupráci žádá i da

‚‚Požárem bylo poškozeno celkem devět vozidel, z nichž čtyři totálně a škoda je odhadnuta na pět milionů korun. Případ je prověřovaný pro podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci, za což hrozí až šestiletý pobyt za mřížemi,“ uvedl na webu mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Hasiči plameny lokalizovali za sedm minut, asi hodinu oheň dohašovali, sdělil ČTK mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. "Hasičský vyšetřovatel si na místo povolal speciální techniku na zvedání autovraků. Výsledky šetření předáme policii,“ napsali hasiči na twitteru.

Policie poté oznámila, že od požáru devíti vozidel utekl pachatel, kterému hořely ruce. Přidala i kamerový záznam výbuchu a utíkajícího člověka. "S popáleninami mohl vyhledat lékařské ošetření nebo navštívit lékárnu. Žádáme, aby se na linku 158 ozvali zdravotníci nebo lékárníci, kteří přišli do styku s člověkem, jenž má popálené ruce," vyzvali policisté.

Požár byl ohlášen kolem půl páté ráno, na místo vyrazily nejbližší policejní hlídky. "Jako první na místo přijeli kolegové z cizinecké policie a zjistili, že tři vozidla hoří v plném rozsahu. Policisté u vozidla, které stálo vedle nich a ještě nehořelo, rozbili teleskopickým obuškem boční okno, aby ho odbrzdili a odtlačili do bezpečí. Další vozidla se již kvůli rozsahu požáru zachránit nepodařilo," uvedl policejní mluvčí.

Kriminalisté při vyšetřování zjistili, že s největší pravděpodobností jde o úmyslné zapálení jednoho z vozidel a následné rozšíření na další.

Autor: ČTK, Pavlína Švarcová