VIDEO: Při požáru v Brně zemřel muž

Při požáru zemřel muž

Hned dva požáry v rozmezí několika desítek minut a jen kousek od sebe likvidovali včera večer hasiči v Brně. Pokaždé navíc začalo hořet v kuchyni. V prvním případě ještě hasiči stačili zraněného člověka vyvést ze zakouřeného bytu ven a záchranáři ho transportovali do nemocnice. U druhého požáru už ale starší muž takové štěstí neměl. Byl na místě mrtvý.

Hořet začalo v jednom z bytů na Tomkově náměstí v Brně. Když se hasiči dostali dovnitř, na zemi v zakouřené místnosti našli ležet seniora, kterého okamžitě vynesli ven. Oheň dostali hasiči pod kontrolu zhruba za hodinu. Staršímu muži už ale ani záchranáři nedokázali pomoci. Je možné, že za požár může technická závada na jednom z elektrospotřebičů. Starý pán, který mohl v kuchyni usnout, se tak nejspíš nadýchal kouře a z místnosti se už nedostal. Samotný zásah hasičů navíc nějakou dobu pořádně komplikoval dopravu na jedné z nejrušnějších silnic v Brně. Hasiči, kteří přijeli k domu, totiž rozestavěli techniku tak, že nebyl možný průjezd po ulici směrem do Husovického tunelu, takže na místo přijela policie a pomohla s řízením provozu. Komplikovaná byla v místě i městská hromadná doprava. Spoje nabíraly až půlhodinová zpoždění.

Situace se vrátila do normálu až po osmé hodině večer, kdy hasiči postupně odjížděli. Požár v bytě způsobil zhruba 300tisícovou škodu a vyšetřovatelé se jeho příčinami i nadále zabývají.