VIDEO: Příčinou tragické nehody byla rychlá jízda sporťáků

Příčinou tragické nehody byla rychlá jízda sporťáků

Příčinou tragické nehody byla rychlá jízda sporťáků

U Špindlerova Mlýna v sobotu zemřel řidič Škody Rapid, podle policie do něj naboural Ford Mustang jedoucí v protisměru. Na sociálních sítích se objevují informace o tom, že v místě bylo viděno několik rychle jedoucích sportovních aut. Hasiči zveřejnili video, které má varovat před podobným hazardem s lidskými životy!

Řidič škodovky po čelní srážce zemřel, jeho spolujezdkyně se vážně zranila. Sportovní vůz se podle svědectví jedné z řidiček honil na silnici v plném provozu s jiným autem. Policie potvrdila, že Mustang opravdu pravděpodobně přejel do protisměru.

Zasahující hasiči zveřejnili na svém Facebooku jako varování video od svědků dopravní nehody pod Špindlerovým Mlýnem. U videa napsali, že nebudou a ani nechtějí hodnotit konkrétní situaci či osoby a o to stejné prosí i diskutující. Ze záběrů je vidět, že zachránců na místě už bylo dostatečné množství, a tak toto svědecké video zveřejnili jako ponaučení, jak se u takové nehody chovat (jak postupovat). Navíc, pokud někoho toto video příště donutí sundat občas nohu z plynu, splnilo svůj účel!

Ve facebookovém postu znovu zopakovali základní věci:

❗️ Vždy nejprve dbejte na svou vlastní bezpečnost! Používejte reflexní vestu, ochranné rukavice, bezpečně zastavte a místo nehody označte.

❗️ Postiženého není nutné za každou cenu vytahovat z vozidla, pouze pokud hrozí nebezpečí (např. požár) nebo pokud je postižený v bezvědomí a nedýchá nebo nedýchá normálně. Proveďte záklon hlavy. Pokud ani potom nedýchá, jestli je to možné, postiženého vytáhněte z vozidla a zahajte resuscitaci.

❗️ Pozor na ostré hrany plechů, sklo či nevystřelené airbagy.

❗️ Vždy se řiďte pokyny operátorů na tísňové lince, kteří vám poradí to nejlepší, co můžete v tu chvíli udělat.

❗️Snažte si zachovat chladnou hlavu a klidně si dejte několik sekund na uklidnění a rozmyšlenou.

Závěrem poděkovali všem, kdo se nebáli poskytnout pomoc a pomáhali zraněným před jejich přijezdem.

Tagy: