VIDEO: Řidič luxusního SUV zůstane za vybržďování bez trestu! Jak je to možné?

Řidič luxusnho SUV zůstane za vybržďování bez trestu

Řidič luxusnho SUV zůstane za vybržďování bez trestu

Řidič luxusního vozu SUV, který na počátku července vybrzdil na D10 u Prahy autobus libereckého dopravce, unikne trestu. Ukázalo se, že auto je služební a firma, které patří, odmítla policistům sdělit jméno řidiče, který vůz v tu chvíli řídil.

A tak teď sice hrozí postih, ale už ne jmenovitě samotnému řidiči, ale firmě, která odmítla jméno prozradit. Případ teď policisté předávají pražskému magistrátu, který rozhodne o výši pokuty. Horní hranice je sice sto tisíc korun, podle praxe ale nehrozí, že by tak vysoká částka padla. Podle úředníků, kteří podobné přestupky řeší, je maximální částka určená především pro opakované případy, napoprvé se obvykle pokuty pohybují v řádu desítek tisíc korun.

V tomto případě je přitom velmi zarážející, že by firma nevěděla, kdo auto řídil. Tenhle model SUV se nový prodává za víc než milion korun, takže to s největší pravděpodobností nebude běžné referentské vozidlo. Je dokonce možné, že za volantem byl přímo majitel firmy. V takovém případě by na něj sice pokuta nepřímo dopadla, vyhnul by se ale nepříjemnému jednání s policií a s úřady. O tom už ale můžeme jen spekulovat, pokud firma o jméně mlčí, zjistit konkrétního řidiče, který vybržďoval a s jistotou ho usvědčit, je nadmíru obtížné.

Snaha policistů přitom evidentně odpovídá tomu, že jednání řidiče už na počátku vyhodnotili jako přestupek. Podle námi oslovených expertů by v případě podezření ze spáchání trestného činu obecného ohrožení byli policisté při zjišťování totižnosti řidiče mnohem důraznější.

Poslechněte si, jak nepotrestání řidiče za vybržďování hodnotí dopravní expert.

Tagy: