trest

Výpis příspěvků ke štítku „trest“

Bizarní vysvětlení smrti ženy na Českolipsku: Upálil ji vrah z televize, tvrdí odsouzený manžel

28. května 2023 11:12

Muž nepravomocně odsouzený za brutální vraždu manželky na Českolipsku se snaží zvrátit verdikt soudu. Ten mu uložil výjimečný trest 27 let za to, že podle obžaloby omráčil svou ženu paralyzérem, polil ji v autě benzinem a zapálil. Žena zaživa uhořela v krutých bolestech. Její manžel Pavel N. ale popírá, že by zabíjel. Teď přišel s novým, značně bizarním vysvětlením. Vraha své ženy prý zahlédl v televizi, má jít o Karla K. odsouzeného za podobný čin – za vraždu ženy v Rumburku.

Úředník nechal kvůli utopenému mobilu vypustit obří vodní nádrž. Když ho našel, už nefungoval

27. května 2023 22:18

Úředník v Indii nechal vypustit obrovskou vodní nádrž Kherkatta, aby našel telefon, který do ní upustil, když si pořizoval selfie. Pracovník hygienické stanice tvrdil, že v přístroji jsou citlivé vládní dokumenty, ale když se po vypumpování dvou milionů litrů vody telefon našel, už nefungoval. Nadřízení ho po obvinění ze zneužití pravomoci dočasně zbavili funkce, napsal server BBC.

Chorvatsko trestá divoké turisty. Mastné pokuty hrozí za popíjení venku i jiné noční radovánky

19. května 2023 20:22

Radnici chorvatského Splitu došla trpělivost s turisty a jejich nezřízeným chováním. Tamní zastupitelstvo ve čtvrtek odsouhlasilo vysoké pokuty za nevhodné chování na veřejných místech. Koupání v kašnách, konzumace alkoholu mimo bary, spaní v parcích a na ulicích nebo čůrání do fontán či jinde na veřejnosti, to vše vyjde hříšníka na 300 euro (v přepočtu 7 200 korun). Vedle toho zvracení na veřejnosti bude pokutováno 150 eury (3 600 korun).

Záběry jako z akčního filmu: Řidič se rozjel s policistou na kapotě. Nezastavila ho ani zbraň

18. května 2023 17:18

Scénu jako z akčního filmu zažil policista v americkém městě Carroll. Při běžné dopravní kontrole zjistil, že spolujezdec řidiče je hledaný Dennis Guider. Na žádost, aby posádka z vozu vystoupila, nereagoval ani řidič, ani hledaný Guider. Oba muži se naopak snažili uprchnout. Policista neváhal, s namířenou zbraní vyskočil na kapotu vozu a pokusil se je zastavit, popisovala americká televize CNN.

Rath je opět na svobodě. Opustil brněnskou věznici, kde si odpykával trest za korupci

18. května 2023 09:45

Bývalý středočeský hejtman David Rath v úterý opustil brněnskou věznici, kde si od počátku ledna odpykával trest za korupci. Sdělil to advokát někdejšího politika Roman Jelínek. Ratha poslal soud za mříže loni v červnu, kdy mu ve druhé větvi kauzy manipulací při zadávání zakázek ve Středočeském kraji o rok prodloužil už dříve uložený sedmiletý trest. Rath k tomu v SMS zprávě zatím pouze napsal, že ho nyní čeká dost práce. Působí též jako lékař na Poliklinice u svatého Jakuba Hostivice, kde ale ve čtvrtek dopoledne nebyl.

Rána pro tenistu Martina. Reprezentant se napil od spoluhráče, přišel tvrdý trest za doping

29. dubna 2023 18:33

Slovenský daviscupový reprezentant Andrej Martin dostal trest zákazu činnosti na 14 měsíců za porušení antidopingových pravidel. Na kurty se tak bude moct vrátit až 5. června 2024. Informovala o tom ve čtvrtek tenisová organizace ITIA. Dvaatřicetiletému hráči vyšel v červnu na turnaji Kooperativa Bratislava Open pozitivní test na anabolika a dočasně ho suspendovali. Vyšetřování ukázalo, že nedopoval vědomě, ale napil se z lahve spoluhráče s nedovolenou látkou.