trest

Výpis příspěvků ke štítku „trest“

Mladý Tunisan uškrtil ve Frankfurtu ženu: Smála se mu kvůli problému s erekcí. Odsedí si 10 let

Za vraždu osmadvacetileté ženy odsoudil ve středu německý soud sedmnáctiletého migranta na devět let a osm měsíců vězení. Mladík, původem z Tuniska, dívku zmlátil a uškrtil poté, co se mu nedařilo dosáhnout erekce a ona se mu měla smát. Celý čin si kromě toho zaznamenával na mobilní telefon. Podle soudu vražda připomínala skutečnou popravu, napsal deník Bild.

Oslava gólu vyšla tureckého hrdinu draho. Za kontroverzní gesto přijde o vrchol Eura

Aktualizováno

Turecký fotbalista Merih Demiral dostal za kontroverzní oslavu gólu na mistrovství Evropy v Německu stopku na dva zápasy. Informaci původně přinesl německý deník Bild, UEFA ji v pátek oficiálně potvrdila. Šestadvacetiletý obránce tak přijde o sobotní čtvrtfinále proti Nizozemsku i případné semifinále. Stoper Demiral v osmifinále vstřelil oba góly Turků a výrazně tak přispěl k postupu své země mezi nejlepších osm celků turnaje.

Rath se vrátil do vězení, nově jako primář. Stále jsem lékař, řekl a prozradil svůj úkol

Bývalý ministr zdravotnictví a lékař David Rath, který si ve vězení téměř čtyři roky odpykával trest za korupci a manipulace při zadávání veřejných zakázek, se stal primářem vězeňské nemocnice na pražském Pankráci. Funkcí ho podle webu iDnes.cz pověřil ředitel loni zřízené organizace Zdravotnická zařízení Ministerstva spravedlnosti ČR. S prací ve vězeňských nemocnicích má Rath zkušenosti, pracoval v nich jako lékař i během svého trestu.

Postřelil premiéra Fica, z manželky je štvaná zvěř. Prozradila, co jí atentátník napsal z cely

Když se 15. května rozhodl Juraj Cintula vystřelit na slovenského premiéra Roberta Fica, navždy poznamenal i život své manželky Eleny. Ta se veřejnosti od osudného dne stranila, nyní však poskytla exkluzivní rozhovor webu Nový Čas. Zdůraznila, že o jeho plánu neměla nejmenší tušení a prozradila, co jí životní partner napsal v dopise z cely. Podle slovenských médií žena poslední týdny žije jako štvaná zvěř.

Hrdá ironicky o přístupu státu ke znásilnění: Žena ho má čekat, agresor si může dělat, co chce

Česká patriarchální společnost je založena na mýtech, že ženy patří mužům a děti jsou věci. Probíhá sice generační obměna myšlenek, tato schémata však zůstávají – a jsou obsažena v rozhodování soudů. Ve videopodcastu Generace deprese to uvedla advokátka Lucie Hrdá. Podle europoslankyně Dity Charanzové má zhruba 40 procent Čechů pocit, že si oběť za znásilnění může sama. „Systém nám vlastně říká, že my jako ženy bychom to měly čekat a nejlepší by bylo, abychom seděly doma,“ doplnila Hrdá. Přísný trest sice podle ní ještě nikdy nikoho od spáchání zločinu neodradil, stát však svými „netresty“ – tedy ukládáním podmínek za sexualizované násilí – agresorům říká: „Dělejte si, co chcete.“

Pěsti do břicha i kopy. Miss Červová popsala brutální napadení před smrtí maminky

S tím, že tragicky ztratila maminku, se finalistka České Miss Essens Vanesa Červová svěřila již v roce 2022. V úterý 14. května však na sociální síti detailně popsala, co smrti její milované osoby předcházelo. V rozsáhlém příspěvku líčí, jak měl její maminku v Praze údajně napadnout cyklista, terčem útoku se stala i sama finalistka soutěže krásy. O pár dní později její maminka zemřela. Podle Červové státní zástupce navrhuje tříletý trest s podmíněným odkladem na pět let, což ji osobně velmi pobouřilo. Reakci pro CNN Prima NEWS poskytlo Městské státní zastupitelství v Praze.

Že dítě ke znásilnění svádí? Nezná hranice, zodpovědnost vždy nese dospělý, říká expertka

Třetina dětí, která zažila sexuální zneužívání, byla mladší šesti let. Dalších 40 procent obětí tvoří děti mladšího školního věku. A zhruba 63 procent z nich bylo zneužíváno ve svých rodinách. Závažné statistiky Dětského krizového centra ve videopodcastu Generace Deprese přiblížila ředitelka centra Zora Dušková. Připomněla, že odpovědnost za čin vždy nese dospělý. Místopředsedkyně Evropského parlamentu Dita Charanzová doplnila, že každé páté dítě v Evropě bylo sexuálně zneužito. Advokátka Lucie Hrdá navíc upozornila na nelogické rozhodování soudu.

Policejní honička na Liberecku. Muže nezastavily ani propíchnuté pneumatiky, skončil v cele

Velkou zarputilost prokázal řidič, kterého policisté pronásledovali na Liberecku. Ujížděl několik kilometrů a pokračoval dál, i když mu policisté propíchli pneumatiky zastavovacím pásem a narazili do něj zezadu při takzvaném PIT manévru. Když nakonec havaroval, vylézt ven z auta ho přiměla až namířená zbraň. Brzy se ukázalo, proč chtěl za každou cenu ujet.

Zrádci v čele okupovaných obcí jsou předem odsouzeni na 10 až 15 let, říká ukrajinský politik

Válka na Ukrajině je bolestná, poválečné usmíření bude ale podobně trýznivé. Třeba starosty obcí na Ruskem okupovaných územích považuje Kyjev za kolaboranty. „Náš starosta i většina jeho lidí přešla k Rusákům. Prostě se zbláznili, takže je logicky považujeme za zrádce a ukrajinské soudy už nad nimi vynesly rozsudky v nepřítomnosti. Většinou v rozmezí 10 až 15 let vězení,“ vypráví pro CNN Prima NEWS Andrij Prokopčuk, regionální politik z Vojenské správy společenství obcí Milove. Téměř patnáctitisícový region Milove v Luhanské oblasti byl ruskými invazními vojsky obsazen hned první den války, 24. února 2022. A Rusové tam zůstávají, Milove už podle Kremlu patří do Ruské federace.