reklama

trest

Výpis příspěvků ke štítku „trest“

Běloši pronásledovali černocha, pak ho zastřelili. Vinen je i muž, který vraždu natáčel

25. listopadu 2021 08:12

Porota soudu v americkém státě Georgie ve středu uznala tři bílé muže vinnými z vraždy 25letého černocha Ahmauda Arberyho. Porotci k verdiktu nad Gregem McMichaelem, jeho synem Travisem McMichaelem a sousedem Williamem Bryanem dospěli po zhruba desetihodinovém rozhodování. Trojici hrozí doživotní vězení, poznamenala agentura AP. Muži obvinění odmítli a tvrdí, že jednali v sebeobraně.

Za útok na americký Kapitol si půjde sednout. „Šamana" odsoudili na 41 měsíců

17. listopadu 2021 18:41

Američan Jacob Chansley, známý také pod jménem Jake Angeli, který se stal jednou z hlavních tváří násilného vniknutí demonstrantů do sídla Kongresu, dostal za lednové události na Kapitolu 41 měsíců odnětí svobody. O rozhodnutí soudu informovala agentura Reuters. Snímky, které Chansleyho zachycují uvnitř Kongresu svlečeného do půl těla, s kožešinovou čepicí s rohy a motivem americké vlajky na obličeji, obletěly celý svět. Chansley se dříve přiznal k maření úředního postupu a je nyní ve vazbě

Problém s propuštěním Terezy: Soudy jsou přetížené, z vězení nemusí vyjít ještě dlouho

12. listopadu 2021 11:06

Česká občanka Tereza Hlůšková by mohla být z vězení v Pákistánu propuštěna příští týden, kvůli přetíženosti tamních soudů ale ministerstvo zahraničí očekává spíše pozdější termín. Informovala o tom mluvčí úřadu Eva Davidová. Soud stále nevyhotovil písemný rozsudek. Ministerstvo původně odhadovalo, že by Tereza mohla být propuštěna tento týden.

Soud rozhodl o dřívějším propuštění Ratha. Na svobodu se přesto zatím nedostane

9. listopadu 2021 14:11
Aktualizováno

Městský soud v Brně v úterý rozhodl o podmíněném propuštění Davida Ratha z vězení s délkou zkušební doby sedm let. Na svobodu se ale Rath zatím nedostane, státní zástupkyně proti usnesení podala stížnost, není tedy pravomocné. Věc bude řešit brněnský krajský soud. Někdejší středočeský hejtman za ČSSD Rath si odpykává sedmiletý trest za korupci. Za sebou má polovinu trestu, tedy 3,5 roku vězení.

Chůva v Chebu zabila vietnamské dítě, soud jí potvrdil vězení. Bylo problematické, říká

3. listopadu 2021 21:09

Pražský vrchní soud potvrdil pětileté vězení ženě, která způsobila devatenáctiměsíčnímu chlapci taková zranění, že na jejich následky zemřel. Devětašedesátiletá Hana Rettová z Chebu dělala malému vietnamskému chlapci chůvu. Podle verdiktu ho v březnu 2019 úmyslně napadla, protože ji neustále obtěžoval. Dítě na rozsáhlá zranění hlavy i přes vysoce odbornou lékařskou péči a operaci v motolské nemocnici za týden zemřelo. Žena vinu odmítá.

Tempel se poprvé od propuštění rozpovídal. Proč se nemají s Kajínkem rádi?

1. listopadu 2021 20:07

Robert Tempel byl odsouzen na doživotí za dvojnásobnou vraždu. Justice ho ale nakonec musela pro nedostatek důkazů pustit na svobodu. Muž, který byl už v minulosti pravomocně odsouzen kvůli loupežnému přepadení, teď bude po státu požadovat několikamilionové odškodné. Tempel poprvé po propuštění z vězení promluvil. Reportérům ze CNN Prima NEWS poskytl rozsáhlý rozhovor. V něm se rozmluvil i o vztahu s Jiřím Kajínkem.

Zadeh si za přiznání k daňovým únikům vyjednal 9 let vězení. Soud to napodruhé schválil

29. října 2021 09:34
Aktualizováno

Až napodruhé v pátek Krajský soud v Brně schválil dohodu o vině a trestu, kterou podnikatel Shahram Zadeh uzavřel se žalobcem v kauze miliardových daňových úniků. Za přiznání si Zadeh vyjednal trest devět let vězení a peněžitý trest 17,5 milionů korun. Dohodou mezi Zadehem a žalobcem se soud zabýval už v první polovině října, tehdejší návrh kvůli chybám v dohodě neschválil.

Brutální napadení na fotbale: Teprve patnáctiletý hráč dal pěstí sudímu, hrál „načerno“

28. října 2021 07:06

Sociálními sítěmi se šíří šokující video z dorosteneckého fotbalového zápasu na Slovensku. Hlavními aktéry jsou rozhodčí Peter Pavlo a pouze 15letý hráč TJ FK Družstevník Trhovište Adrián Bogár. Mladík, který byl naštvaný za vyloučení svého bratra, startoval takzvaně „načerno“, tedy pod registrací jiného hráče. Vše nakonec vyústilo v brutální napadení muže s píšťalkou.

reklama