trest

Výpis příspěvků ke štítku „trest“

Chtěl jsem si vyřídit účty se satanem, svěřil se agresor. Za útok nožem skončí ve vězení

23. listopadu 2022 15:02

Krajský soud v Ústí nad Labem ve středu potrestal 37letého Františka K., který podle rozsudku letos na Velikonoce v Klášterci nad Ohří na Chomutovsku bodl svého známého kuchyňským nožem do krku. Za útok si agresor od soudce vysloužil trest v podobě 6,5letého pobytu ve vězení. Rozsudek však není pravomocný, muž se na místě odvolal.

Nezletilý chystal bombové útoky na velvyslanectví v Praze. Soud mu uložil podmíněný trest

11. listopadu 2022 11:04

Sedmnáctiletý mladík podle rozsudku Krajského soudu v Brně připravoval bombové útoky u tří velvyslanectví v Praze. Soud mu za přípravu teroristického útoku uložil podmíněný trest, vystavil mu dohled probačního úředníka a uložil ústavní léčbu. Na plánu spolupracoval s jiným mladíkem, s nímž není řízení ještě ukončeno. Rozsudek není pravomocný, strany si ponechaly lhůtu pro možné odvolání. Nyní už osmnáctiletého mladíka soud usnesením také pravomocně propustil z vazby, z vazební věznice tedy může odejít už v pátek.

Ani právníci neví, kde ji Rusové vězní. Hvězdu z USA čeká těžký život v trestanecké kolonii

9. listopadu 2022 11:22

Věhlasné americké basketbalistce Brittney Grinerové byl na konci října soudem v Moskvě potvrzen devítiletý trest odnětí svobody. Momentálně podle vyjádření jejích právníků zamířila do jedné z ruských trestaneckých kolonií, které jsou skrze drsný režim označovány za nástupce nechvalně proslulých gulagů. Martyrium na ni čeká proto, že byla letos v únoru zadržena na letišti Šeremetěvo kvůli náplním do vaporizéru obsahující necelý gram konopného oleje.

Přísný trest za vraždu novinářky. Bratři, kteří jí dali do auta bombu, si odsedí 40 let

14. října 2022 19:39

Dva muži obžalovaní z vraždy maltské novinářky Daphne Caruanaové Galiziaové dostali tresty každý 40 let vězení, informuje agentura AFP. Krátce předtím se bratři Alfred a George Degiorgiové k činu přiznali v naději, že dostanou mírnější trest. Novinářka zemřela při výbuchu bomby v autě v říjnu 2017 zřejmě kvůli své investigativní práci.

Zaútočil na Ratha ve vězeňské nemocnici, jako zbraň použil nůžky. Soud muži zpřísnil trest

14. října 2022 11:09

Krajský soud v Brně v pátek zpřísnil trest muži, který loni ve vězeňské nemocnici zaútočil nůžkami na bývalého politika Davida Ratha, jenž si ve vězení odpykával trest. Uložil mu souhrnný trest 6,5 roku vězení, muž si už odpykává trest za nakládání s drogami a maření úředního rozhodnutí. Rozsudek není pravomocný, obě strany si ponechaly lhůtu pro možné odvolání. Obžalovaný vinu popřel.

Psychedelika jako droga? Odborníci volají po změně zákona. Komplikuje nám to výzkum, říkají

14. října 2022 08:48

O omamném nápoji z lian ayahuasca jste určitě slyšeli. Využívá se tradičně v latinské Americe, například v Peru slouží k léčbě závislostí. V mnoha případech ovšem obsahuje látku DMT, která je v Česku spolu s dalšími psychedeliky na seznamu takzvaných „zakázaných látek”. Podle nadačního fondu pro výzkum psychedelik PSYRES je ovšem stávající legislativa zastaralá a komplikuje výzkum těchto látek. Někteří odborníci proto volají po změně zákona.

Učitel potrestal studentku za zapomenutý úbor. Fackou jí vykloubil čelist, kopal ji do hýždí

10. října 2022 06:00

K nepochopitelné míře násilného chování se uchýlil učitel jedné střední školy v západním Japonsku. Když si jedna z jeho studentek zapomněla cvičební úbor, potrestal ji ve vzteku tak silnou fackou, až jí vykloubil čelist. Podle svědků to nebylo zdaleka poprvé, co dívka čelila fyzickým útokům. Vedení školy se za chování svého pedagoga omluvilo a slíbilo, že celý případ řádně prošetří s disciplinární komisí.