VIDEO: Řidiče v Brně-Bystrci během tří dnů třikrát zastavila policie. Pokaždé byl zdrogovaný

Opakovaně zastavený šofér (Zdroj: PČR)

Policisté už věděli, že dvaadvacetiletý muž řídí pod vlivem drog pravidelně. Během pouhých tří dnů totiž šoféra třikrát zastavili. Vždy se trefili do černého, kdy testy prokázaly přítomnost pervitinu. Ale ani odebrání řidičského průkazu mu nezabránilo, aby opět usedl za volant a proháněl se Brnem. Ve druhém případě byl dokonce zastaven ve vozidle s propadlou technickou kontrolou.

V posledním případě se však snažil řidič policistům zmizet. Muže ve vozidle nejprve potkala hlídka v protisměru. Než ho dostihla, tak auto odstavil poblíž medláneckého letiště a snažil se od něj odejít. Nebylo mu to vůbec platné a také v posledním případě test prokázal přítomnost pervitinu. Marně se snažil pak policistům vymluvit, že jel pouze z autoservisu domů.

Ve všech případech byl mladý muž převezen k lékařskému vyšetření a odběru biologického materiálu. A na základě zjištěných výsledků budou zpracovány posudky z oboru toxikologie. Tyto budou zjišťovat, zda šofér řídil vozidlo ve stavu vylučujícím způsobilost. V současné době je celá věc prověřována pro trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky.

Tagy: